O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

21.12.2018 r.

Spotkanie wigilijne

21 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie wigilijne. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas I-II. Po występach dzieci rozpoczęła się Wigilia. Ksiądz Krzysztof Korcz odczytał fragment Ewangelii, wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów, na których czekały już ciepłe potrawy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2018 r.

Mikołajkowa wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie

6 grudnia uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej w Grabicach z Filią w Strzegowie wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Gnieźnie. Celem wyjazdu było poznanie etapów powstawania bombek. Dzieci dowiedziały się, jak powstają te niezwykłe ozdoby świąteczne i uczestniczyły we wszystkich etapach produkcji: dmuchaniu szkła, srebrzeniu, lakierowaniu i dekorowaniu. Dodatkowo w ramach warsztatów uczniowie własnoręcznie dekorowali ozdoby choinkowe. Na zakończenie wizyty w fabryce wszystkie dzieci otrzymały bombki z własnym imieniem. Ostatnim etapem wycieczki była zabawa w „Fantazji”. W tym bajkowym miejscu uczniowie mieli do dyspozycji dwupiętrową konstrukcję zabawową, a w niej: trampoliny, dmuchańce, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami i wiele innych atrakcji. Zabawy przebiegały w bardzo wesołej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.11.2018 r.

Piotruś Pan i piraci

30 listopada 2018 roku dzieci ze Szkoły Filialnej w Strzegowie udały się do Lubskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan i piraci”. Wspaniała gra aktorów wprowadziła małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz, chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły jego przygody i zmagania z odwiecznym wrogiem kapitanem Hakiem. W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu, wprowadziło niezwykły nastrój i przyciągało uwagę dzieci. W trakcie przedstawienia mali widzowie spontanicznie reagowali na prezentowane na scenie sytuacje. Po powrocie do szkoły dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, aktywnie wypowiadały się na temat obejrzanego przedstawienia.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

listopad 2018 r.

Dziel się uśmiechem

Uczniowie Szkoły Filialnej w Strzegowie przyłączyli się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”, w ramach którego już od ponad 5 lat na terenie całej Polski odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Podczas lekcji poruszane są tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Mali uczniowie wychodzą z zajęć z dawką praktycznej wiedzy, a także bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi specjalnie z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Uczniowie otrzymali również pakiety, w który znajdują się przybory niezbędne do higieny jamy ustnej: szczoteczka, pasta do zębów oraz bezcukrowa guma do żucia.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.11.2018 r.

Święto Niepodległości

W Szkole Filialnej w Strzegowie 9 listopada 2018 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski i śpiewały piosenki. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie i postawa patriotyczna nagrodzone zostały gromkimi brawami. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie Hymn Państwowy. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.10.2018 r.

Wizyta policjantek

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantki, które spotkały się z uczniami klasy I, II i przedszkolakami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazały niektóre znaki drogowe. Przypomniały również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.10.2018 r.

Pasowanie na przedszkolaka i pierwszaka

Przyjęcie do szkolnej rodziny to bardzo ważny moment w życiu społeczności szkolnej, a szczególnie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. W tym roku szkolnym w Szkole Filialnej w Strzegowie ta ważna uroczystość miała miejsce 25 października. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej i dzieci z oddziału przedszkolnego odświętnie ubrani w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Gubin Zbigniewa Barskiego, dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców, złożyli przyrzeczenie i zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyła atmosfera doniosłości i wzruszeń. Przed licznie zgromadzoną publicznością mali uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Tym zasłużyli sobie na gromkie brawa. Dzięki temu pełni dumy przystąpili do aktu pasowania. Pani dyrektor Beata Skowron dotknięciem ołówka uroczyście pasowała każdego na członka braci uczniowskiej. Wychowawcy obdarowali swoje pociechy upominkami oraz słodkim poczęstunkiem. Te chwile z pewnością zostaną w pamięci na długo, ale dzień następny przyniesie już codzienne obowiązki szkolne. Nad ich wypełnianiem z pewnością będą czuwały wychowawczynie, panie: Beata Naruszewicz i Monika Grzecznowska.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.10.2018 r.

Wizyta Księdza Biskupa Pawła Sochy

W środę, 24 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkolnej społeczności Księdza Biskupa Pawła Sochę. Obecność tak zacnego gościa wiązała się z wizytacją kanoniczną w Parafii Strzegów. Wizytacja taka ma miejsce co kilka lat, gdzie ks. Biskup przypatruje się życiu duchowemu parafii, a także pracy katechetycznej na jej terenie. Uczniowie przygotowali z tej okazji wystąpienie artystyczne. Następnie odbyło się w miłej atmosferze spotkanie z nauczycielami i uczniami. Ksiądz Biskup podziękował wszystkim uczestnikom spotkania rozdając pamiątkowe obrazki. Wizyta Ks. Biskupa z pewnością zapisała się w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Filialnej w Strzegowie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.10.2018 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po krótkim przywitaniu przez panią dyrektor B. Skowron nauczycieli, gości oraz uczniów klasa druga zaprezentowała się w przygotowanym programie artystycznym oraz wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty oraz kartki z życzeniami, dziękując w ten sposób za trud edukacji i wychowania. Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i pozwoliła wyjątkowo poczuć się Nauczycielom w dniu ich święta.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.10.2018 r.

„Święto latawca” w Grabicach

6 października 2018 roku zorganizowano w szkole festyn z okazji „Święta latawca”. Niebo nad Grabicami zdobiły piękne latawce, które były nagrodzone wyjątkowymi upominkami. Plenerową imprezę uświetniły występy uczniów: Weronika Dwornicka, Filip Graczyk (taniec towarzyski), Lena Budzianowska (gra na skrzypcach), Krystian Data (śpiew). Podczas festynu przygotowano także stoisko promujące Szkolne Kasy Oszczędności. Zachęcano uczniów i rodziców do włączenia się w działalność SKO, przybliżano świat finansów z wykorzystaniem materiałów PKO Bank Polski, odpowiadano na pytania dotyczące tematyki bankowej i ekonomicznej, przeprowadzono konkurs plastyczny. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, były to: darmowe zamki dmuchane i wata cukrowa, wizyta strażaków, „Bieg dla Niepodległej”, w którym uczestniczyli uczniowie w różnych kategoriach wiekowych oraz rodzice, domowe wypieki i kiełbasy z grilla.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.09.2018 r.

Dzień Chłopca

28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Podczas tego szczególnego dnia dziewczęta złożyły swoim kolegom – tym małym i większym – najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki. Świętowaniu towarzyszył także wspólny poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.09.2018 r.

Sprzątanie Świata

Już po raz 25 ruszyła akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2018”. Uczniowie naszej szkoły postanowili czynnie wziąć udział w tym wydarzeniu. W piątek, 21 września dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Segregujemy odpady”. Następnie uczniowie klas I–III wykonali prace plastyczne pod hasłem „Akcja - segregacja”, dzieci z oddziałów przedszkolnych sprzątały teren szkoły.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.09.2018 r.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych w Strzegowie oraz grupa sześciolatków z Przedszkola Miejskiego numer 1 w Gubinie. Główną atrakcją podczas Święta Pieczonego Ziemniaka był udział dzieci w tradycyjnych wykopkach. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z „Bajką o Ziemniaku”, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie boiska szkolnego, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wręczenie każdej z grup dyplomów od „Pana Ziemniaka” i degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

3.09.2018 r.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 3 września 2018 r. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła, a potem odbył się uroczysty apel. Wszystkich przybyłych uczniów i rodziców przywitała pani dyrektor Beata Skowron i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.
Wychowawcy klas:
Oddział przedszkolny 3-4 latki - Monika Grzecznowska
Oddział przedszkolny 5-6 latki – Agnieszka Klucznik
Klasa II – Anna Pakos
Klasa I – Beata Naruszewicz

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.06.2018 r.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po przywitaniu pani dyrektor oddała głos uczniom. Dzieci programem artystycznym podziękowały za trud włożony w ich opiekę i nauczanie. Nie zabrakło upominków od młodszych kolegów i koleżanek, a także kwiatów dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2017/2018, to: Nikola Krześlak, Weronika Dwornicka, Gracjan Fatalski, Hanna Duda, Natalia Pach, Natalia Solecka. Następnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków. Dzieci starsze wraz z młodszymi przedstawiły program artystyczny. Rodzice gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Po wystąpieniu dzieci pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie dla wszystkich dzieci i gości został przygotowany słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.06.2018 r.

Pasowanie na czytelnika

13 czerwca uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Dzieci najpierw musiały wykazać się swoją wiedzą czytelniczą przed Królową Książką oraz zaprezentowały wierszyki J. Brzechwy. Następnie złożyły przysięgę, w której zapewniały m.in. o tym, że będą szanować książki, obowiązki czytelnika zaś „wypełniać z wielką powagą”. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała uroczyście uczniów klasy pierwszej na czytelników. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Pasowanie na czytelnika to pierwszy etap na drodze do tego, by stać się wzorowym czytelnikiem. Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód i niezwykłych emocji, rozwijały ich wyobraźnię, a biblioteka szkolna była miejscem przyjaznym i chętnie przez nich odwiedzanym.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.06.2018 r.

Wycieczka do teatru i Krainy Słodkości

6 czerwca udaliśmy się do Zielonej Góry do teatru na spektakl pt. „Wyprawa” opowiadający o niezwykłych przygodach elfa Toto i renifera Ojo podczas podróży na Księżyc po Księżycowe Kwiaty Zgody. Następnym etapem wycieczki była Kraina Słodkości. Dzieci mogły zobaczyć, jak tworzone są lizaki i wykonać je samodzielnie. Stanowiło to świetną zabawę nie tylko dla uczniów i przedszkolaków, ale także dla nauczycieli.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.05.2018 r.

Dzień Rodziny

30 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny.Na uroczystość licznie przybyli rodzice dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3. Gości przywitała p. dyrektor Beata Skowron. Mamy i tatusiowie obejrzeli najpierw program artystyczny z udziałem swoich pociech. Dzieci nie tylko serdecznie i szczerze wyrażały w nim swe uczucia , ale także w recytowanych wierszach, piosenkach i żywiołowych tańcach prezentowały swoje sceniczne talenty. Rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet łezką w oku oglądali występy , po czym przyjęli gorące życzenia i wiele całusów z okazji swojego święta. Dzień Rodziny stał się dla wszystkich okazją do spędzenia razem miłych chwil, czasem wspólnej zabawy, dał możliwość złożenia przez dzieci podziękowań swoim rodzicom – za troskę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość rodzicielską, której nic nie zastąpi.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.05.2018 r.

Dzień Dziecka

29 maja udaliśmy się do Wałowic na festyn z okazji Dnia Dziecka. W programie znalazły się róże animacje: gry, zabawy, konkursy prowadzone przez animatorów, pokaz baniek mydlanych, spotkanie z bohaterem „Psiego patrolu”, zamki dmuchane. Na uczestników festynu w stołówce przedszkolnej czekał również słodki poczęstunek i gorące kiełbasy. Dzień spędzony w Wałowicach był pełen atrakcji i miłej atmosfery. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.05.2018 r.

Wycieczka do Ochli

25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabicach oraz szkoły filialnej w Strzegowie udali się do Muzeum Etnograficznego w Ochli. Tam mieli okazję podziwiać zgromadzone na terenie skansenu zabytkowe obiekty wiejskiego budownictwa. Celem wycieczki było uczestnictwo w pokazach i warsztatach ginących zawodów i umiejętności. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały:
• prace gospodarskie: przygotowanie opału, sianokosy i cięcie sieczki, przetwórstwo zboża, obróbka lnu, przędzenie nici na kołowrotku i wrzecionie, gręplowanie i filcowanie wełny, tkactwo, pszczelarstwo, świeczkarstwo, miotlarstwo,
• prace domowe: wyrób masła, wypieki domowe, lepienie pierogów, krawiectwo, pranie, prasowanie i maglowanie,
• rzemiosło: garncarstwo – na kole i wałeczkowe, ceramika, kowalstwo, plecionkarstwo ze słomy, wikliniarstwo, ciesielstwo, stolarstwo, tokarstwo, powroźnictwo, masarstwo i wędzarstwo,
• rękodzieło: rzeźba, zabawkarstwo, hafciarstwo, koronkarstwo, wycinanka ludowa, kwiaty z bibuły, malowanie na szkle, wyrób biżuterii, makatki, gobeliny, ozdoby z siana, drewna.
Po zajęciach warsztatowych uczniowie udali się na wspólne ognisko.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.05.2018 r.

Wycieczka do Gubina

9 maja 2018 roku dzieci z klas 0-III odwiedziły oddział Banku PKO BP w Gubinie. Pani Beata Weselska zaprosiła uczniów naszej szkoły do swojego oddziału. Uczniowie zwiedzili wszystkie wydziały, zapoznając się z ich zadaniami. Pracownicy chętnie opowiadali o swoich zajęciach i odpowiadali na pytania uczniów. Dzieci gościły nawet w gabinecie dyrektora. Zobaczyliśmy, jak są obsługiwani klienci i na czym polega praca w banku. Wielu uczniów oszczędza w SKO. Mamy nadzieję, że wycieczka zachęci do oszczędzanie również pozostałych. Po wizycie w banku był czas na chwile relaksu na pływalni, a pobyt w Gubinie został zakończony posiłkiem w restauracji Mc’Donalds.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.03.2018 r.

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegowie

11 kwietnia 2018 roku dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych odbyły wycieczkę do OSP w Strzegowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak strażacy przymierzając hełm i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.03.2018 r.

Koncert Majki Jeżowskiej

23 marca dzieci ze szkoły w Strzegowie miały możliwość poznać jedną z największych i najbardziej cenionych piosenkarek dla dzieci polskiej sceny muzycznej. Zorganizowano dzieciom wyjazd na koncert Majki Jeżowskiej. Uczniowie na koncercie bawili się znakomicie. Roztańczeni i rozśpiewani otrzymali kilka prezentów od piosenkarki, w tym jeden najważniejszy – najnowszy album. Główną nagrodę wytańczyli razem z panią Agnieszką Klucznik, której choreografia najbardziej spodobała się Majce Jeżowskiej.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2018 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

Od kilku lat zgodnie z tradycją świętujemy w naszej szkole nadejście wiosny. Uczniowie z klasy III zrobili Marzannę, z którą wyruszyliśmy nad staw, aby wypędzić zimę. Ciężko było się z nią rozstać, ponieważ bardzo się nam podobała. Mimo to wśród okrzyków „Precz zimo zła!” Marzanna spłonęła. W szkole czekały na nas smaczne, grillowane kiełbaski, które z chęcią zjedliśmy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.03.2018 r.

Wiosenne śniadanie

20 marca przedszkolaki z naszej szkoły samodzielnie przygotowały kolorowe, wiosenne kanapki na śniadanie. Na kanapkach znalazły się takie warzywa jak: pomidor, rzodkiewka, sałata, szczypiorek, ogórek oraz wiele innych smakołyków.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

15.03.2018 r.

Warsztaty wielkanocne

15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne. Podczas zajęć każdy z uczniów wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz kwiatów. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.03.2018 r.

Konkurs Recytatorski

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie rejonowym, powiatowym i wojewódzkim. Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego.
14 marca w Szkole Podstawowej w Grabicach Filia w Strzegowie odbył się szkolny etap tego konkursu.
Laureaci:
I miejsce – Weronika Dwornicka
II miejsce – Nikola Krześlak
III miejsce – Hanna Duda
IV miejsce – Natalia Solecka
Wyróżnienie – Julia Kiwka
Uczniowie ci będą reprezentować szkołę na przeglądzie rejonowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Gubinie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.03.2018 r.

Kanapki - jemy zdrowo i kolorowo!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Dlatego w piątek, 9 marca nasi uczniowie z klas I-III postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując drugie śniadanie. Na zajęciach dzieci uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawców przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów. Wszystkie dzieci z wielkim zapałem wykonywały swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć sałatę, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewkę, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że były bardzo zdrowe. Przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.03.2018 r.

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek i pań piękne życzenia, kwiaty i prezenty. W salach lekcyjnych odbyły się także wspólne poczęstunki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.02.2018 r.

Walentynkowy Bal Karnawałowy

9.02.2018 roku w naszej szkole odbył się „Walentynkowy Bal Karnawałowy". W holu pięknie ozdobionym czerwonymi balonami, serduszkami i serpentynami bawiły się dzieci wraz z zaproszonymi przedszkolakami z Chlebowa i Wałowic. Po prezentacji pięknych strojów, przy rytmach wesołej muzyki rozpoczęły się tańce, które przeplatane były zabawami i konkursami. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soku. Dla upamiętnienia wspaniałej zabawy dzieci pozowały do zdjęć w Karnawałowej Fotobudce.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.02.2018 r.

Mam talent

8 lutego w Szkole Podstawowej w Grabicach odbył się konkurs „Mam talent”. Do udziału zgłosiło się 13 uczestników z różnorodnymi prezentacjami. Były to popisy taneczne, muzyczne, gimnastyczne, recytatorskie (zespołowe lub indywidualne). Publiczność dopingowała, oklaskiwała i wspierała jak tylko mogła wykonawców, doceniając ich odwagę i talent. Szkolny show prowadziło dwóch uczniów: Marlena Łaska i Krzysztof Harbaruk. Przerwę po pierwszej części występów, uświetnił pan Ryszard Waplak, który pięknie zagrał na akordeonie. Jury, w którym zasiedli: pani dyrektor Beata Skowron, pan Artur Bezdziczek, pan Ryszard Waplak, pan leśniczy Sylwester Wróbel, miało trudne zadanie - uczniowie zadziwiali wspaniałymi występami. Ostatecznie jury ogłosiło werdykt:
I miejsce – Weronika Dwornicka, Filip Graczyk (taniec towarzyski)
II miejsce – Lena Budzianowska (gra na skrzypcach)
III miejsce – Krystian Data (śpiew)
Nagrodę publiczności zdobyła grupa gimnastyczna z klasy VI w składzie: Wiktoria Solecka, Alicja Kiwka, Angelika Wojtal, Marcel Konowalczuk.
Gratulujemy!!!
Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu naszym przyjaciołom i sponsorom: Nadleśnictwo Gubin, Sołectwo Grabice - Zbigniew Gaca, Firma „ZIKO” Marzena i Dariusz Zinów, Firma „ZED” Edyta i Paweł Zajkowscy, Sklep „DWOJAN” Jan Dwornicki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.01.2018 r.

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyła się uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci z przedszkola przygotowały z tej okazji piękny program artystyczny, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, a uczniowie z klas I – III zaprezentowali „Kalinkę” i „Krakowiaka”. Dzieci przygotowały również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, obdarowały także gości własnoręcznie wykonanymi laurkami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów