O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

22.12.2017 r.

Wigilia

22 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. W bożo­narodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas I-III. Po występach dzieci rozpoczęła się Wigilia. Ksiądz Krzysztof Korcz odczytał fragment Ewangelii, wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów, na których czekały już ciepłe potrawy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2017 r.

Przedszkolaki Mikołajami

6 grudnia starsza grupa przedszkolaków z naszej szkoły odwiedziła dzieci z Domu Dziecka oraz uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gubinie. Tym razem nasze dzieci były Mikołajami i rozdawały prezenty.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2017 r.

Mikołajkowa wycieczka przedszkolaków

6 grudnia nasze przedszkolaki pojechały do sali zabaw w Gubinie. Było barwnie, ciekawie i bardzo wesoło! Dzieci mogły atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas, rozwijając swą zręczność i ogólną sprawność ruchową. Do przedszkolaków przybył także Święty Mikołaj z workiem prezentów, sprawiając im ogromną radość.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.12.2017 r.

Mikołajkowa wycieczka

5 grudnia klasa III i klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Grabicach pojechała do kina w Zielonej Górze na film pt. „Mikołaj w każdym z nas”. Nie musisz być dorosły ani bogaty, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.11.2017 r.

Andrzejki

24 listopada 2017 r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. W czarodziejskiej atmosferze można było sobie powróżyć, strażniczki miłości odczytywały z serca imiona osób nam przeznaczonych, a reszta bawiła się wspaniale przy dobrej muzyce. Po ciężkich zmaganiach na parkiecie czekał na dzieci poczęstunek w klasach. Uczniowie chętnie uczestniczyli także w przygotowanych konkursach: taniec z balonikiem, gorące koła, król i królowa balu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

listopad 2017 r.

Nowi członkowie SKO

Na początku listopada do SKO przy Szkole Podstawowej w Strzegowie dołączyli nowi członkowie. Uczniowie otrzymali książeczki i karty Szkolnej Kasy Oszczędności, dzięki którym będą mogli śledzić stan swoich kont również przez Internet.

kronika SP Strzegów
linia

27.10.2017 r.

Pasowanie przedszkolaków i uczniów klasy I

27 października odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków i uczniów klasy I. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, były wiersze, piosenki i tańce. Zwieńczenie uroczystości stanowiło ślubowanie, złożone przez dzieci w obecności gości. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Beata Skowron. Następnie wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze. Podczas pasowania pojawił się także miły akcent związany z SKO, stanowiący zachętę do rozpoczęcia przygody z oszczędnością.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.10.2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy III przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek związanych z tym szczególnym dniem. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie, wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty. Na koniec pani dyrektor podziękowała dzieciom za przygotowanie apelu, nauczycielom i pracownikom złożyła życzenia. Następnie zaproszeni goście i nauczyciele udali się na kawę i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

3.10.2017 r.

Spotkanie z leśniczym

3 października nasze dzieci odwiedził leśniczy Leśnictwa Strzegów pan Artur Skowron. Pan leśniczy przybliżył dzieciom zagadnienia przyrodnicze. Przekazał także liczne, często zabawne ciekawostki związane z lasem, co wzbudziło zainteresowanie słuchaczy i sprawiło, że spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz nauczyli się, jak należy zachowywać się w lesie. Spotkanie zakończone zostało wspólnym ogniskiem.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.09.2017 r.

Dzień Chłopca

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, wręczyły prezenty, nie zabrakło również wspólnego poczęstunku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

27.09.2017 r.

Wizyta policjanta

27 września uczniów naszej szkoły odwiedziła pani Sylwia Ilczuk z Komisariatu Policji w Gubinie. Celem tej wizyty było przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku, w szkole i na drodze.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.09.2017 r.

Dzień Ziemniaka

18.09.2017 r. w naszym przedszkolu była impreza nie byle jaka, bo obchodziliśmy święto ziemniaka. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z dwóch grup przedszkolnych. Celem tego wyjątkowego dnia było integrowanie się i nawiązanie życzliwych kontaktów. Główną atrakcją było zbieranie ziemniaków na polu. Panowała rodzinna atmosfera, dzieci były bardzo zadowolone i na pewno na długo zapamiętają to spotkanie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.09.2017 r.

Sprzątanie świata

Już po raz 24 ruszyła akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017”. Uczniowie naszej szkoły postanowili czynnie wziąć udział w tym wydarzeniu. W poniedziałek, 18 września obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Od odpadów do surowców”. Następnie uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

4.09.2017 r.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 4 września 2017 r. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła, a potem odbył się uroczysty apel. Wszystkich przybyłych uczniów i rodziców uroczyście przywitała pani dyrektor Beata Skowron i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.
Wychowawcy klas:
Oddział przedszkolny 3-4 latki - Monika Grzecznowska
Oddział przedszkolny 5-6 latki – Agnieszka Klucznik
Klasa I – Anna Pakos
Klasa III – Beata Lewandowska

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.06.2017 r.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W ten szczególny dzień w progi naszej szkoły przybyli: Wójt Gminy Gubin Pan Zbigniew Barski, Przewodnicząca Rady Gminy Gubin Pani Dorota Prugar-Wasielewska, Radny Gminy Gubin Pan Zbigniew Zaroda, Radny Gminy Gubin Pan Stefan Turowski. Po przywitaniu pani dyrektor oddała głos uczniom. Dzieci programem artystycznym podziękowały za trud włożony w ich opiekę i nauczanie. Nie zabrakło upominków od młodszych kolegów i koleżanek, a także kwiatów dla nauczycieli i pracowników szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było wyświetlenie prezentacji multimedialnej, która pokazała, co działo się w szkole przez ostatnie dziesięć miesięcy. Następnie zostały przyznane nagrody, dyplomy, wyróżnienia dla uczniów oraz podziękowania dla osób i instytucji wspierających szkołę.
Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2016/2017, to: Oliwia Sykuła, Karolina Bilińska, Wiktoria Hartwich, Weronika Kuczyńska, Weronika Dwornicka, Gracjan Fatalski. Następnie Wójt Gminy Gubin Pan Zbigniew Barski podsumował miniony rok szkolny, podziękował pracownikom za udaną współpracę oraz życzył wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji . Na zakończenie przedstawiciele rady rodziców podziękowali Pani Dyrektor Beacie Skowron, Pani Wicedyrektor Dorocie Ruła, Pani Kierownik Annie Marusiak za wspólny, owocny rok pracy. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby odebrać świadectwa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.06.2017 r.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w przedszkolu

W czwartek, 22.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków. Dzieci starsze wraz z młodszymi przedstawiły program artystyczny. Rodzice gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Po wystąpieniu dzieci pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie dla wszystkich dzieci i gości został przygotowany słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.06.2017 r.

Dzień Rodziców

9 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziców. Zaprosiliśmy wszystkich do świetlicy wiejskiej w Strzegowie. Tam nasi uczniowie zaprezentowali rodzicom, czego nauczyli się w całym roku szkolnym. Maluchy mówiły wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w pięknych strojach. Występ zakończył się wręczeniem upominków dla rodziców. Całość uroczystości została zwieńczona wspólnym, słodkim poczęstunkiem.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.06.2017 r.

Dzień Dziecka

Wycieczka do Dinoparku w Szklarskiej Porębie
1 czerwca wyruszyliśmy do Szklarskiej Poręby, aby wziąć udział w przyjemnej lekcji historii naszej Ziemi połączonej ze wspaniałą zabawą. Podróż w przeszłość okazała się dla uczniów dużą atrakcją. Rekonstrukcje okazów prehistorycznych gadów i ich wielkość były bardzo realistyczne. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie u dzieci, które zapoznały się m.in. z warunkami, w jakich żyły dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. Uczniowie obejrzeli również film, który dzięki specjalnym efektom dostarczył im dodatkowych wrażeń. Fantastyczną zabawą okazała się również wizyta w „Małpim Gaju”, gdzie dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną, odwagą i zręcznością. Zabawa w Dinoparku była doskonała, a wrażenia z wycieczki na długi czas pozostaną w naszej pamięci.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.05.2017 r.

Majowe Spotkanie z Kulturą

21 maja w Czarnowicach miała miejsce cykliczna impreza organizowana przez miejscową szkołę, a mianowicie spotkanie z utalentowaną młodzieżą z Gminy Gubin. Tegoroczne przedsięwzięcie przebiegało pod hasłem ,,Kapeluszy Wyobraźni’’. Liczna grupa artystów z naszego regionu zaprezentowała się pięknie, co świadczy niewątpliwie o ich niezwykłych umiejętnościach. Byli wśród nich recytatorzy, aktorzy, zespoły taneczne, młodzież śpiewająca, grająca na instrumentach muzycznych. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Dwornicka z klasy II.

kronika SP Strzegów
linia

19.05.2017 r.

III Turniej Szachowy Gminy Gubin

19 maja w świetlicy wiejskiej w Sękowicach odbyła się trzecia edycja Turnieju Szachowego Gminy Gubin. Do rywalizacji o tytuł najlepszego szachisty w kategorii szkoły podstawowej przystąpiło 35 uczniów ze szkół gminnych. Zawodnicy rozegrali po 5 rund. Turniej sędziował pan Robert Rogala. Nasza uczennica Nikola Krześlak zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.05.2017 r.

Finał Wojewódzki Konkursu Recytatorskiego

W czwartek 18 maja 2017 roku w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbył się ostatni, wojewódzki etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród 46 zwycięzców etapów gminnych i powiatowych wyłoniono 6 laureatów, a 10 uczniów otrzymało wyróżnienia. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy II Weronika Dwornicka, która otrzymała wyróżnienie. Aktorzy Teatru Lubuskiego, którzy zasiadali w jury, podkreślali wysoki poziom konkursu, odwagę i talent młodych recytatorów. Długo czekaliśmy na taki sukces. Cieszymy się bardzo, gratulujemy Weronice i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.04.2017 r.

Dzień Ziemi – spotkanie z leśniczym

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, a ponieważ w tym roku obchody odbywały się w sobotę, postanowiliśmy przenieść to ekologiczne święto na 24 kwietnia. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat roli i znaczenia lasów oraz potrzeby i konieczności ich ochrony przed szkodliwą działalnością człowieka. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było spotkanie z leśniczym Leśnictwa Strzegów, panem Arturem Skowron. Pan leśniczy opowiadał nam ciekawostki o lesie, zamieszkujących w nim zwierzętach, o różnych formach ochrony przyrody. Odpowiadał też na wszystkie pytania dzieci związane z pracą, jaką wykonuje, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, na czym polega zawód leśniczego, jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.04.2017 r.

Wielkanoc

11 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy II i III przedstawili nam tradycje i zwyczaje wielkanocne. Po występie pani Dyrektor nagrodziła słodkościami dzieci, które sprzedawały palmy w naszym kościele.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2017 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

Od kilku lat zgodnie z tradycją świętujemy w naszej szkole nadejście wiosny. W tym roku wszystkie dzieci ubrały się w kolorowe stroje. Przedszkolaki zrobiły Eko – Marzannę, z którą wyruszyliśmy nad staw, aby wypędzić zimę. Ciężko było się z nią rozstać, ponieważ bardzo się nam podobała. Mimo to wśród okrzyków „Precz zimo zła!” Marzanna spłonęła. W szkole czekały na nas smaczne, grillowane kiełbaski, które z chęcią zjedliśmy

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.03.2017 r.

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek i pań piękne życzenia, kwiaty i prezenty. W salach lekcyjnych odbyły się także wspólne poczęstunki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.02.2017 r.

Zabawa karnawałowa

10 lutego zorganizowano dla naszych dzieci zabawę karnawałową. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, klaunów, policjantów i innych wspaniałych pomysłów na przebranie. Wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, także nauczycielom i rodzicom udzielił się nastrój karnawału. Były konkursy, wężyki, kółeczka i tańce w parach.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.01.2017 r.

Wizyta policjanta

25 stycznia uczniów naszej szkoły odwiedziła policjantka z Komisariatu Policji w Gubinie. Tematyka spotkania była następująca:
- bezpieczne ferie 2017,
- program prewencyjny „LUPO”,
- Dzień Bezpiecznego Internetu,
- cyberprzemoc.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.01.2017 r.

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyła się uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci przygotowały z tej okazji piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Dzieci przygotowały również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, obdarowały także gości własnoręcznie wykonanymi laurkami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów