O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

22.12.2016 r.

Wigilia

22 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Wszyscy zebrali się przy świątecznym stole w szkolnym holu. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klas I – III oraz przedszkolaków. Po występach rozpoczęła się Wigilia. Ksiądz Krzysztof Korcz odczytał fragment Ewangelii, wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów, na których czekały już ciepłe potrawy wigilijne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.12.2016 r.

Nowi członkowie SKO

W pierwszym semestrze uczniowie z klas II, III i dzieci z przedszkola składały deklaracje przystąpienia do SKO w naszej szkole. Po weryfikacji dokumentów przez bank, formalnościom stało się zadość i uczniowie otrzymali książeczki i karty Szkolnej Kasy Oszczędności, dzięki którym będą mogli śledzić stan swoich kont również przez internet. Na nowych członków SKO czekały oczywiście upominki i gadżety związane z oszczędzaniem.

kronika SP Strzegów
linia

7.12.2016 r.

Mikołajkowa wycieczka

7 grudnia nasze przedszkolaki pojechały do sali zabaw w Gubinie. Było barwnie, ciekawie i bardzo wesoło. Na dzieci czekało wiele atrakcji: basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, dwupoziomowy tor przeszkód, dżungla, trampoliny, samochodziki oraz kącik plastyczny.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2016 r.

Mikołajki

6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj. Jak co roku nasz gość odwiedził uczniów oraz przedszkolaków. Dzieci doskonale poradziły sobie ze śpiewaniem piosenek i wspólną recytacją wierszy. W zamian otrzymały piękne prezenty, które sprawiły im ogromną radość.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.11.2016 r.

Andrzejki

25 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki. Panie z przedszkola wróżyły dzieciom, a w szkolnym holu odbyła się dyskoteka. Na uczniów i przedszkolaków czekał także słodki poczęstunek. Oprócz tego dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach: taniec na gazecie, koszyczek z zadaniami, czerwone serduszka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.11.2016 r.

Pasowanie Przedszkolaka

18.11.2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, były wiersze, piosenki i tańce. Zwieńczenie uroczystości stanowiło ślubowanie złożone przez dzieci w obecności gości. Aktu Pasowania Przedszkolaka dokonała pani Beata Skowron za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Następnie pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze. Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w sali przedszkolnej.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.11.2016 r.

Mobilne planetarium

8 listopada odwiedziło naszą szkołę MOBILNE PLANETARIUM. Uczestniczyliśmy w seansie multimedialnym na temat Układu Słonecznego.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.11.2016 r.

Śniadanie Daje Moc

„Śniadanie Daje Moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania. Zwiększa świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klasy II i III przygotowali pyszne i zdrowe śniadanie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.10.2016 r.

70-lecie Szkoły Podstawowej w Strzegowie

22 października 2016 r. świętowaliśmy 70-lecie Szkoły Podstawowej w Strzegowie. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Korcz. Po mszy wszyscy udali się na program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów i absolwentów. W ten jubileuszowy dzień w progi szkoły przybyli: Wójt Gminy Gubin Pan Zbigniew Barski, Przewodnicząca Rady Gminy Gubin Pani Dorota Prugar-Wasielewska, Radny powiatu krośnieńskiego Pan Roman Sikora, przedstawiciel Nadleśnictwa Gubin Pan Artur Skowron, Wiceprezes ZOSP RP Pan Jan Kulesza, byli dyrektorzy szkoły w Strzegowie Pani Barbara Osiadła i Pan Jan Wolak, dyrektorzy szkół gminnych, pracownicy Urzędu Gminy, przyjaciele szkoły, absolwenci, emeryci, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Uroczystość obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej w Strzegowie rozpoczęła swoim przemówieniem dyrektor szkoły Pani Beata Skowron. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrali przybyli goście, składając gratulacje z okazji jubileuszu, życząc jednocześnie wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.
70-lecie szkoły uświetniły występy uczniów, podczas których przypomnieliśmy sobie historię szkoły, uczniowie pięknie zatańczyli „Poloneza” ,”Krakowiaka” i „Kalinkę”. Obejrzeliśmy również występ naszych absolwentów, którzy zaprezentowali skecz pt. „Jak wygląda nauka w Szkole Podstawowej w Strzegowie”. Uroczystość uwieńczył pyszny tort oraz wspólne, okolicznościowe zdjęcie. Potem były spotkania przy kawie, zwiedzanie szkoły oraz zapoznawanie się ze starymi zdjęciami, kronikami, dokumentami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.10.2016 r.

Ratujemy i uczymy ratować

17.10.2016 r. uczniowie klasy II i III wzięli udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie. Akcja miała na celu ustanowienie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej w ciągu pół godziny. W tym czasie ponad 150 osób zmieniło się przy fantomach udzielając pierwszej pomocy. Dziękujemy i gratulujemy naszym uczestnikom, którzy wzięli udział w tak ważnym przedsięwzięciu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2016 r.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października, jak co roku, obchodziliśmy polskie święto oświaty. Klasa II i III przygotowały uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek związanych z tym szczególnym dniem. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie, wręczyli nauczycielom, pracownikom szkoły kwiaty. Na koniec pani dyrektor podziękowała dzieciom za przygotowanie apelu, nauczycielom i pracownikom złożyła życzenia w dniu ich święta. Następnie zaproszeni goście i nauczyciele udali się na kawę i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.09.2016 r.

Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, wręczyły prezenty, nie zabrakło również wspólnego poczęstunku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.09.2016 r.

Moja szkoła świeci słońcem

Siedem szkół w woj. lubuskim w Bieżycach, Chlebowie, Czarnowicach, Grabicach, Starosiedlu i Strzegowie oraz Brodach w połowie roku 2014 otrzymało od Fundacji Greenpeace Polska elektrownie słoneczne. Szkoły te były jednymi z pierwszych w Polsce budynków użyteczności publicznej, które miały dołączyć do grona prosumentów, czyli stać się jednocześnie konsumentami i producentami energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). 22 września 2016 r. Greenpeace, wójtowie obu gmin i dyrekcje wszystkich szkół, świętowali podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej. Ponad 500 dzieci utworzyło na dziedzińcu szkoły w Brodach kształt słońca, pod którym znalazł się transparent z hasłem „Nasze szkoły świecą słońcem”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.09.2016 r.

Wizyta policjanta

20 września uczniów naszej szkoły odwiedził funkcjonariusz policji, pani Sylwia Ilczuk. Celem wizyty było przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku, w szkole i na drodze. Szczególnym tematem było bezpieczeństwo w sieci.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.09.2016 r.

Sprzątanie świata

Już po raz 23 ruszyła największa akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016”. Uczniowie naszej szkoły postanowili czynnie wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu, jednak w tym roku zrobiliśmy to nieco inaczej niż zwykle. W piątek, 16 września wyruszyliśmy na zwiedzanie ścieżki przyrodniczo-leśnej w Dzikowie, uczestniczyliśmy w zajęciach „Drugie życie odpadów” w Budynku Edukacji Ekologicznej. Dzięki pomocy specjalisty ds. ochrony przeciwpożarowej Pana Andrzeja Nowackiego poznaliśmy zasady zachowania się w lesie, otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji na temat zagrożeń, sposobów zachowania bezpieczeństwa oraz o tym jak i dlaczego należy chronić przyrodę. Po tej wspaniałej lekcji z apetytem zjedliśmy upieczone na ognisku kiełbaski.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.09.2016 r.

Wyprawka dla żaczka

Akcja „Wyprawka dla żaczka” organizowana przez Stowarzyszenie Esquadra Gubin w ramach cyklicznej imprezy „Wakacyjna Olimpiada Dzieci i Młodzieży” w tym roku dotarła do naszej szkoły. Dziękujemy!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.09.2016 r.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 1 września 2016 r. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła, a potem odbył się uroczysty apel. Wszystkich przybyłych uczniów i rodziców uroczyście przywitała pani dyrektor Beata Skowron i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.06.2016 r.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po krótkim przywitaniu pani Dyrektor oddała głos najstarszym uczniom. Szóstoklasiści humorystycznym programem artystycznym podziękowali za trud włożony w ich opiekę i nauczanie. Nie zabrakło upominków od młodszych kolegów i koleżanek, a także kwiatów dla nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna, która pokazała co działo się w szkole przez ostatnie dziesięć miesięcy. Przedstawiciel Nadleśnictwa Gubin, pan Andrzej Nowacki przekazał na ręce prezesa OSP W Strzegowie Tadeusza Soleckiego sadzonkę cisu pospolitego, wyhodowanego z nasion, które 21 listopada 2012 r. pobłogosławił w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI, w czasie Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników. Nadleśnictwo przekazało sadzonkę do Strzegowa, z okazji 70-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej tamtejszej jednostki. Kolejnym punktem uroczystości było przyznanie stypendiów, nagród, dyplomów, wyróżnień dla uczniów oraz podziękowań dla osób i instytucji wspierających naszą szkołę.
Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2015/2016, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem to: kl. I–III: Weronika Dwornicka, Oliwia Sykuła, Karolina Bilińska, Wojtek Świerczyński, Aleksandra Olejnik, Marcel Staszak, kl. IV-VI: Bartosz Dobrzański, Alicja Szybajło, Alicja Kiwka, Wiktoria Solecka, Paulina Olejnik, Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska.
Najlepsi czytelnicy: Oliwia Andrys i Zuzanna Staszak.
Nagrodę „Mistrza oszczędzania” SKO odebrała Wiktoria Solecka.
Stypendium Wójta Gminy Gubin otrzymały uczennice klasy VI i V: Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska oraz Paulina Olejnik.
Na zakończenie uroczystości grono pedagogiczne i rada rodziców podziękowali pani Dyrektor za wspólny owocny rok pracy. Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji, po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się po raz ostatni do swoich klas, aby odebrać świadectwa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.06.2016 r.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w przedszkolu

W czwartek, 23.06.2016 r. po mszy świętej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków. Dzieci starsze wraz z młodszymi przedstawiły program artystyczny. Rodzice gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Po wystąpieniu dzieci pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie dla wszystkich dzieci i gości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i panie z przedszkola.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.06.2016 r.

Wycieczka do Kleinwelki

20 czerwca, w ciepły poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę do malowniczego parku rozrywki w miejscowości Kleinwelka, gdzie ujrzeliśmy ponad 200 dinozaurów rzeczywistych rozmiarów. Mogliśmy przekonać się jak wyglądała nasza planeta sprzed stu milionów lat. Nie tylko przyjaciele dinozaurów znaleźli tu coś dla siebie. Były także ściany wspinaczkowe, olbrzymie zjeżdżalnie, wykopaliska w obozie badaczy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.06.2016 r.

Dzień Rodziców

10 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziców. Zaprosiliśmy wszystkich do świetlicy wiejskiej w Strzegowie. Tam nasi uczniowie zaprezentowali rodzicom, czego nauczyli się w całym roku szkolnym. Maluchy wystąpiły w przedstawieniu pt. „W krainie baśni”, gdzie mówiły wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w pięknych strojach. Uczniowie także recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i grali na fletach. Występ zakończyli wręczeniem upominków dla rodziców. Całość uroczystości została zwieńczona wspólnym słodkim poczęstunkiem.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.06.2016 r.

Wycieczka do Banku PKO BP oraz MBP

6 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI PSP w Strzegowie odwiedzili oddział banku PKO Banku Polskiego w Gubinie. Pani kierownik Danuta Pietrzak zapoznała dzieci z pracą banku i jego funkcjonowaniem . Wyjaśniała co trzeba umieć, żeby pracować w banku i jakich zasad muszą przestrzegać jego pracownicy. Dowiedzieliśmy się także o nowych sposobach płatności elektronicznej, np. mini kartą lub telefonem. Następnie pani Danuta przypomniała jak założyć konto w SKO i co z nim zrobić, gdy się kończy 13 lat, bo to wcale nie oznacza końca przygody z SKO. Na koniec był czas na pytania uczniów oraz słodkie (i nie tylko) upominki. Dziękujemy za miłe przyjęcie i pouczającą lekcję.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna. Zwiedziliśmy w ratuszu trzy biblioteki: oddział pedagogiczny, dla dzieci oraz oddział dla dorosłych. Panie bibliotekarki ciekawie opowiadały o zbiorach i swojej pracy. Obejrzeliśmy wypożyczalnie i czytelnie, a nawet spróbowaliśmy udźwignąć największą i najcięższą książkę, jaka znajduje się w bibliotece. Dowiedzieliśmy się jak można zostać czytelnikiem tej biblioteki, a na pamiątkę dostaliśmy zakładki do książek. Podziękowaliśmy Paniom za poświęcenie nam czasu i udaliśmy się do Mc Donalds’a , aby zregenerować siły. To był udany wyjazd.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

3.06.2016 r.

Konkurs Czytelniczy „Sienkiewicz dzieciom”

Zgodnie z tradycją ostatnich lat odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Czytelniczy pod patronatem Wójta Gminy Gubin. Tym razem poświęcony był twórczości Henryka Sienkiewicza, ponieważ zgodnie z uchwałą Senatu - rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza.
3 czerwca 2016 r. dwuosobowe drużyny z poszczególnych szkół gminnych rozwiązywały test dotyczący biografii pisarza, a w rundach ustnych dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące powieści „W pustyni i w puszczy” oraz wybranych bajek. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą o życiu naszego noblisty i znajomością wskazanych utworów, jednak jury musiało wyłonić zwycięzców. Miejsca przyznano w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej (szkolnej).
Nagrodzeni indywidualnie to:
I. Michał Pakos (SP Starosiedle)
II. Patrycja Bojanowska (SP Strzegów)
III. Wanessa Mazurkiewicz (SP Starosiedle) i Otylia Brzyszcz (SP Grabice)
Szkoły:
I. SP Starosiedle
II. SP Strzegów
III. SP Grabice
Na zakończenie pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i piękne nagrody książkowe, a dla wszystkich uczestników były słodycze i gadżety SKO. Dziękujemy uczniom za udział, a opiekunom za przygotowanie dzieci i aktywną pracę w jury.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.06.2016 r.

Dzień Dziecka

W środę 1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Z tej okazji odwiedziły nas przedszkolaki z Zespołu Szkół w Chlebowie. Wspólnie bawiliśmy się na zabawie tanecznej. W przerwie między tańcami przygotowano dla dzieci kiełbaski z grilla, sok, słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.05.2016 r.

Wycieczka przedszkolaków

31 maja dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę. Przedszkolaki pojechały do miejscowości Mostki. Tam czekało na nich wiele atrakcji. Zwiedzanie Mini Zoo, wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt, wspólna zabawa na placu pełnym dmuchanych zamków. Na dzieci czekał również obiad i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.05.2016 r.

IV Gminny Konkurs Ortograficzny

W piątek, 20 maja 2016 r. w ZS im. M.Kopernika w Gubinie odbył się IV Gminny Konkurs Ortograficzny pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gubin Pana Zbigniewa Barskiego. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół podstawowych z miasta i gminy Gubin. Uczniowie przez godzinę rozwiązywali zadania, rebusy i łamigłówki ortograficzne. Poziom wiedzy uczestników był wysoki, dlatego potrzebna była dogrywki, aby wyłonić zwycięzców. Nasi uczniowie: Paulina Olejnik (kl.V), Alicja Szybajło i Bartosz Dobrzański (kl.IV), sprawnie rozwiązywali ortograficzne zadania i zdobyli zadowalającą ilość punktów, jak na tak wielu konkurentów. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze, był smaczny poczęstunek i nagrody oraz dyplomy dla wszystkich uczniów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.05.2016 r.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbyły się 19 maja mogły wziąć udział drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rejonu miasta i gminy Gubin. Młodzież konkurowała ze sobą w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Ich działania oceniał sędzia główny, Kazimierz Sokalski. W rywalizacji szkół podstawowych III miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie, którą reprezentowały Oliwia Andrys i Patrycja Bojanowska.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.04–3.05.2016 r.

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Edukacja przez Szachy

Najmłodsi szachiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Klas I – III (Łukęcin: 29.04–03.05.2016). Drużyna w składzie: Marcel Staszak, Wojciech Świerczyński, Mateusz Wyrzykowski, Zuzanna Staszak dzielnie walczyła w każdej rundzie. Szachistom ze Strzegowa udało się zdobyć krajowe kategorie okręgowe:
Zuzanna Staszak – IV kategoria
Marcel Staszak – V kategoria
Wojciech Świerczyński – V kategoria.
Udział w rozgrywkach był także okazją do miłego wypoczynku po zmaganiach turniejowych.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Gubin Panu Zbigniewowi Barskiemu za umożliwienie uczniom naszej szkoły wyjazdu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.04.2016 r.

Konstytucja 3 Maja

W czwartek, 28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez klasę IV. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.03.2016 r.

Wielkanoc

23 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie zaprezentowali ciekawą inscenizację, która wprowadziła nas w atmosferę zadumy i zamyślenia, które towarzyszy tym świątecznym dniom. Po występie był czas na słodkie niespodzianki - nagrody dla dzieci, które sprzedawały palmy wielkanocne w naszym kościele oraz dla wszystkich, którzy brali udział w konkursie plastycznym na najładniejszą pisankę. Tym słodkim akcentem i życzeniami Wesołego Alleluja zakończyliśmy to świąteczne spotkanie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.03.2016 r.

Apel z okazji Dnia Kobiet

We wtorek, 8 marca, odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele. Apel był poświęcony wszystkim kobietom, których jest tak wiele wokół nas. Nasi chłopcy zatańczyli, zaśpiewali piosenki, wyrecytowali piękne wiersze, życzenia, wręczyli nauczycielkom i dziewczynkom kwiaty, laurki, czekolady.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.03.2016 r.

Dzień Kobiet w Strzegowie

5 marca, na sali wiejskiej w Strzegowie uczczono Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie PSP w Strzegowie przygotowali program artystyczny. Nasi chłopcy zatańczyli, zaśpiewali piosenki, wyrecytowali piękne wiersze, życzenia, wręczyli wszystkim paniom słodkie upominki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

2.03.2016 r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

2 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Uczniowie, nawet ci najmłodsi, prezentowali swe umiejętności recytatorskie, deklamując wybrane wiersze. Jury wybrało najlepszych w kategorii klas. Zwycięzcami zostali: kl. I - Gracjan Fatalski; kl. II - Bartosz Łukasiewicz; kl. III - Aleksandra Olejnik; Wojciech Świerczyński; kl. IV - Alicja Szybajło; kl. V - VI - Paulina Olejnik.
Uczniowie ci będą reprezentować szkołę na Przeglądzie Rejonowym "Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego", który odbędzie się w Gubinie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.02.2016 r.

Walentynki

Co roku w naszej szkole działa poczta walentynkowa. Już w piątek 12 lutego, walentynkowi listonosze otworzyli czerwoną skrzynkę i dostarczyli listy do adresatów. Radości było co niemiara, bo niektórzy szczęśliwcy - mali i duzi, otrzymali po kilka walentynek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19-20.01.2016 r.

Ferie zimowe 2016

W czasie ferii zimowych, tradycyjnie jak co roku, uczniowie mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez szkołę. We wtorek dzieci pojechały do kina w Zielonej Górze na film „Bella i Sebastian 2”. W środę dla uczniów zorganizowano zabawę karnawałową. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, klaunów, policjantów i innych wspaniałych pomysłów na przebranie. Wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, także nauczycielom i rodzicom udzielił się nastrój karnawału. Były wężyki, kółeczka i tańce w parach.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

15.01.2016 r.

Dzień Babci i Dziadka

W piątek 15 stycznia spotkaliśmy się w naszej szkole, aby zgodnie z tradycją świętować Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali przed licznie zgromadzoną publicznością, bogaty program artystyczny: przedszkolaki przedstawiły jasełka, uczniowie z klas I-III zatańczyli taniec, a klasy starsze recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na flecie i przedstawiły nową wersję bajki o „Zielonym Kapturku”. Podczas występów na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech oraz łzy szczęścia i wzruszenia. Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom, a także tym zaprzyjaźnionym, którzy nie mają już w naszej szkole wnucząt, własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Również Pani Dyrektor złożyła seniorom serdeczne życzenia i zaprosiła naszych miłych gości na kawę i pyszne ciasto, upieczone przez rodziców.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.01.2016 r.

24. Finał WOŚP

Zarząd Fundacji WOŚP postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. 24. Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii, dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice nie tylko polskich miast. Już od kilku lat również uczniowie naszej szkoły wspierają tę akcję, włączając się aktywnie do pracy jako wolontariusze. W tym roku dzielnymi wolontariuszkami zostały uczennice klasy VI – Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska i Wiktoria Bojanowska.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów