O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

18.12.2015 r.

Wigilia

Świąteczny czas rozpoczęliśmy w szkole Wigilią. 18 grudnia o godzinie 10.00 pani dyrektor powitała rodziców, gości, nauczycieli, wszystkich uczniów i zaprosiła do wspólnego obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów klasy I - VI. Po występie rozpoczęła się Wigilia. Ksiądz Krzysztof Korcz odczytał fragment Ewangelii, wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów, na których czekały już ciepłe potrawy wigilijne: barszcz, ryba, pierogi, kompot z suszonych owoców. Od kilku lat miłym akcentem kończącym wspólną Wigilię jest konkurs śpiewania kolęd, podczas którego chętni uczniowie prezentują swoje umiejętności artystyczne. Dzieci z wielką ochotą śpiewały kolędy. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i drobnym upominkiem.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.12.2015 r.

Wycieczka do Zielonej Góry

17 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Planetarium Wenus, które jest częścią Centrum Nauki Keplera. Dzieci uczestniczyły w seansie, w którym obraz otaczał je ze wszystkich stron. Dzięki temu miały wrażenie, że znajdują się w centrum wydarzeń prezentowanych na kopule. W części podziemnej planetarium znajduje się Laboratorium Optyczne „Jaskinia Światła” z ośmioma interaktywnymi stanowiskami związanymi z prezentacją różnych zjawisk świetlnych. Na parterze z kolei można było obejrzeć wystawę związaną z Układem Słonecznym, część dotyczącą meteorytów oraz fragment poświęcony Janowi Keplerowi - słynnemu astronomowi, patronowi zielonogórskiej instytucji. Uczniowie zwiedzili także multimedialną pracownię komputerową, nazwaną „Centrum Lotów Kosmicznych”, z 30 stanowiskami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2015 r.

Mikołajkowa wycieczka

6 grudnia nasze przedszkolaki pojechały do sali zabaw w Gubinie. Było barwnie, ciekawie i bardzo wesoło! Dzieci mogły atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas, rozwijając swą zręczność i ogólną sprawność ruchową. Do przedszkolaków przybył także Święty Mikołaj z workiem prezentów, sprawiając im ogromną radość.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.11.2015 r.

Andrzejki

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie obchodzą to święto, dlatego też zorganizowaliśmy dla nich 26 listopada wspaniałą zabawę, gdzie mogli się wspólnie bawić i wróżyć sobie nawzajem. Uczniowie klas IV-VI przebrali się za czarownice i magów, przygotowali mnóstwo zabawnych wróżb. Chłopcy i dziewczęta przebijali serduszka, wybierając imię swojej przyszłej miłości. Z wosku powstawały natomiast śmieszne figurki, które dzieci mogły zabrać do domu na pamiątkę. Nie obyło się bez tańców przy dobrej muzyce i pysznego poczęstunku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.11.2015 r.

Święto Niepodległości

W czwartek, 12 listopada 2015 r., odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klasy IV przedstawili w przystępny dla dzieci sposób historię Polski od rozbiorów po dzień odzyskania niepodległości. Zaśpiewali również pieśni patriotyczne związane z tamtymi wydarzeniami: „Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały pąki biały róż” i „Szara Piechota”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.10.2015 r.

Ślubowanie

Piątek 23 października był dniem szczególnym, gdyż wtedy przedszkolaki i pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Ślubowanie jest niezwykle doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie jednak ważne jest dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów i ich nieco starszych kolegów pani dyrektor dokonała oficjalnego pasowania połączonego z wręczeniem dyplomów i upominków naszym przedszkolakom i „pierwszakom”.
Uroczystości tego dnia w szkole zakończył słodki poczęstunek, który rodzice wraz z wychowawcami przygotowali swoim pociechom.
Życzymy przedszkolakom i pierwszakom jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie, a rodzicom radości i zadowolenia z osiągnięć dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.10.2015 r.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16.10.2015 r. w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyło się spotkanie nauczycieli wszystkich szkół Gminy Gubin. Wójt Gminy Gubin Zbigniew Barski dziękował dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty za pełną pasji i poświęcenia pracę na rzecz rozwoju edukacji w Gminie Gubin. Zgromadzeni na uroczystości dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkół otrzymali dyplomy i nagrody.
Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie oraz Zespołu Szkół w Grabicach. Nie zabrakło tańców, wierszy, skeczy i piosenek o szkole i pracy nauczyciela. Za występ uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami i słodyczami. Koniec uroczystości wszyscy spędzili na słodkim poczęstunku - przy kawie i cieście upieczonym przez rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2015 r.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października, jak co roku, obchodziliśmy polskie święto oświaty. Klasa III przygotowała uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek związanych z tym szczególnym dniem. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie, wręczyli nauczycielom, pracownikom szkoły laurki i kwiaty. Na koniec pani dyrektor podziękowała dzieciom za przygotowanie apelu, nauczycielom i pracownikom złożyła życzenia w dniu ich święta. Następnie zaproszeni goście i nauczyciele udali się na kawę i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.09.2015 r.

Wizyta policjanta

W środę, 30 września uczniów naszej szkoły odwiedził funkcjonariusz policji pani Sylwia Ilczuk. Celem wizyty było przekazanie dzieciom wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku, w szkole i na drodze. Szczególnym tematem było bezpieczeństwo w sieci. Na koniec spotkania, dzieci otrzymały upominki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.09.2015 r.

Sprzątanie świata

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii, do której z ochotą włączyła się także nasza społeczność uczniowska, zwracaliśmy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.
W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej miejscowości – Suchodół, gdzie po zwiedzeniu tamtejszego nadleśnictwa przystąpiliśmy do realizacji zadania.
Podczas wycieczki staraliśmy się rozglądać dookoła i sprawdzić:
• czy gdzieś są dzikie wysypiska,
• czy gdzieś na poboczu nie zalegają śmieci,
• czy nie brakuje koszy na śmieci,
• czy nie brakuje pojemników do segregacji,
Nasze obserwacje na szczęście zakończyły się dość pomyślnie, nieliczne uwagi zanotowaliśmy i przekazaliśmy odpowiednim władzom.
Po wykonaniu zadania z ochotą smażyliśmy kiełbaski na ognisku przygotowanym specjalnie dla nas przez Pana leśniczego Edwarda Bojko, któremu za wszystko serdecznie dziękujemy!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.09.2015 r.

Nowy rok szkolny 2015/2016

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 1 września 2015 r.
Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła, a potem odbył się uroczysty apel. Po odśpiewaniu hymnu wszystkich przybyłych uroczyście przywitała dyrektor Beata Lewandowska i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego. Tego dnia odwiedziła nas pani z PKO BP z Gubina, wręczyła dyplom gratulacyjny i poinformowała, że jesteśmy jedną ze zwycięskich szkół w Konkursie SKO i wkrótce na nasze konto wpłynie kwota 1000 złotych. Po tej miłej wiadomości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby poznać plan lekcji na najbliższe dni. Na pewno większości będzie brak letniej swobody, ale już czas wziąć się do pracy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.06.2015 r.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 r. po mszy świętej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po krótkim przywitaniu pani Dyrektor oddała głos najstarszym uczniom. Szóstoklasiści wspominali szkolną siedmioletnią wędrówkę i podziękowali gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie. Były kwiaty i łzy wzruszenia. Młodsi uczniowie z kl. V pożegnali starszych kolegów i koleżanki, życząc im dalszych sukcesów oraz wręczając upominki. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która pokazała co działo się w szkole przez ostatnie dziesięć miesięcy. Kolejnym punktem uroczystości było przyznanie stypendiów, nagród, dyplomów, wyróżnień dla uczniów oraz podziękowań dla osób i instytucji wspierających szkołę. Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2014/2015, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem to: kl. I–III: Oliwia Sykuła, Wojtek Świerczyński, Aleksandra Olejnik, Marcel Staszak, Bartosz Dobrzański, Alicja Szybajło, kl. IV–VI: Paulina Olejnik, Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska, Paula Bednarczuk, Klaudia Leśniewska, Marlena Łaska. Nagrodę Dyrektora Szkoły za celujące wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły w wielu konkursach otrzymała Marlena Łaska. Najlepsi czytelnicy: Oliwia Andrys i Kacper Stojanowski. Nagrody „Ciułacza Roku” w SKO odebrali: Paula Bednarczuk i Wiktoria Solecka. Stypendium Wójta Gminy Gubin otrzymały uczennice klasy VI i V: Marlena Łaska, Paula Bednarczuk, Klaudia Leśniewska, Oliwia Andrys i Patrycja Bojanowska.
Na zakończenie uroczystości grono pedagogiczne, rada rodziców i samorząd uczniowski podziękowali pani Dyrektor za wspólnie spędzone lata i owocną współpracę, ponieważ od września kierować będzie inną placówką oświatową. Nie obyło się bez kwiatów i wzruszeń. Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.06.2015 r.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w przedszkolu

W czwartek, 25.06.2015 r. w świetlicy wiejskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków. Dzieci starsze wraz z młodszymi przedstawiły inscenizację pt. „Krzyś do szkoły nie chce iść”. Był również wiersz o pożegnaniu przedszkola i wspólny taniec z piosenką „Do widzenia przedszkole”. Rodzice gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Po przedstawieniu pani Dyrektor wręczyła wszystkim przedszkolakom nagrody książkowe i dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie dla wszystkich dzieci i gości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i panie z przedszkola.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.06.2015 r.

Wycieczka do Gubina

24 czerwca 2015 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Gubina aby zwiedzić Przedszkole Miejskie nr 1. Wspólnie z gubińskimi dziećmi brały udział w ciekawych zabawach i zajęciach plastycznych. Na koniec Panie poczęstowały dzieci deserem owocowym, który wszystkim bardzo smakował. Następnie przedszkolaki udały się na Wyspę Teatralną i do McDonalda. Zadowolone i najedzone poszły na gubiński PKS i stamtąd bezpiecznie wróciły ze swoimi Paniami do domu.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym poznamy nowe miejsca, w których jeszcze nie byliśmy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.06.2015 r.

Wycieczka do Wrocławia

W środę, 24 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia.
Naszą podróż rozpoczęliśmy już o 7.00, gdyż tym razem trasa do pokonania była dość długa, a wycieczkę zaplanowaliśmy tylko na jeden dzień.
Po około 4 godzinach dotarliśmy na miejsce, gdzie czekał już na nas przewodnik, który pokazał nam najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Wspólnie podziwialiśmy rynek i jego okolice, a przy okazji szukaliśmy wrocławskich krasnali. Kiedy już odnaleźliśmy te, które ukryły się na trasie naszej wycieczki dotarliśmy nad Odrę, skąd parostatkiem dopłynęliśmy do Wrocławskiego ZOO. Tam atrakcji było jeszcze więcej. Zobaczyliśmy mnóstwo egzotycznych zwierząt, ale najciekawsze okazało się tamtejsze OCEANARIUM – AFRYKARIUM.
Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest tak duży, że spędziliśmy tam kilka godzin i po posiłku, który zjedliśmy na miejscu, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pomimo tego, że pogoda nie do końca nam sprzyjała było to bardzo udane zakończenie naszych wspólnych, szkolnych zmagań.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym poznamy nowe miejsca, w których jeszcze nie byliśmy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.06.2015 r.

Wycieczka do Gubina

Rankiem 17 czerwca 2015 r. wybraliśmy się do Gubina, aby zobaczyć parę ciekawych miejsc. Na początku odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną – oddział dla dzieci, gdzie mogliśmy zobaczyć nowości wydawnicze i dowiedzieć się wielu ciekawostek o pracy tej instytucji. Pani Agnieszka powiedziała nam jak można zostać czytelnikiem gubińskiej biblioteki i zobaczyliśmy jak wypożycza się książki w nowoczesny sposób. Podziękowaliśmy za miłą lekcję i zeszliśmy do Galerii „Ratusz”, gdzie czekał na nas jej kierownik – pan Waldemar. Obejrzeliśmy wystawę jego prac malarskich i z zaciekawieniem słuchaliśmy jak opowiadał o pracy malarza, mogliśmy również zobaczyć sztalugi i farby. Następnym punktem naszej wycieczki była Fara, a dokładniej wieża widokowa, na którą prowadzi ponad 300 schodów. Nie wszyscy mieli odwagę wejść tak wysoko, ale większości, nawet maluchom, się udało i było warto, bo widoki z 60 metrowej wieży były niesamowite. Po zejściu na dół chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy do McDonald’sa na lody i inne przysmaki. To był udany dzień.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.06.2015 r.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

W poniedziałek 1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Z tej okazji klasa IV, V i VI zaprezentowały inscenizację pt. „Grosz do grosza…”, która pokazała, że oszczędzać należy nie tylko pieniądze, ale również słowa i czyny, szczególnie w szkole.
Po przedstawieniu wszyscy: dzieci, nauczyciele i rodzice, udaliśmy się na szkolne boisko, gdzie odbyły się różnorodne konkurencje sportowe: wyścigi rzędów, przecią­ganie liny oraz rozgrywki piłki nożnej. Każdy mógł wykazać się sprawnością i szybkością w wykonywaniu zadań. W przerwie między konkurencjami można było posilić się kiełbaskami z grilla, wypić sok, a na rodziców czekała kawa i słodki poczęstunek.
Na koniec podsumowane zostały punkty i ogłoszono wyniki. Zwycięskie drużyny otrzymały skakanki i piłeczki, a dla pozostałych uczestników były gadżety SKO i słodycze. Mimo iż pogoda tego dnia była zmienna i chciała nam przeszkodzić, to nie daliśmy się i bawiliśmy się świetnie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.05.2015 r.

Dzień Rodziców

28 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziców. Z tej okazji dzieci młodsze zaprezentowały program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i życzeń dla rodziców. Uczniowie klas IV-VI wykonali skecz „Tak wygląda nauka w szkole”. Wszystkie dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno - wokalne. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.05.2015 r.

Majowe spotkanie z kulturą

17 maja nasi uczniowie uczestniczyli w „Majowym Spotkaniu z Kulturą” w Czarnowicach. Twórcy gminnej kultury mieli okazję zaprezentować się lokalnej społeczności. Publiczną Szkołę Podstawową w Strzegowie reprezentowali najmłodsi uczniowie. Zatańczyli „Belgijkę”, „Trojaka”, a Oliwia Andrys i Patrycja Bojanowska zaśpiewały piosenki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.04.2015 r.

Konstytucja 3 Maja

W czwartek, 30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez oddział przedszkolny, obejrzeliśmy prezentację multimedialną. Przenieśliśmy się do roku 1791, kiedy miało miejsce uchwalenie Konstytucji 3 Maja – pierwszego w Europie, drugiego w świecie zbioru praw i obowiązków obywateli, kompetencji władzy państwowej i zasad ustroju państwa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.04.2015 r.

Święto ziemi

22 kwietnia w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy „Święto ziemi”. Krótkie przedstawienie, mówiące o potrzebie dbania o naszą planetę przygotowały dzieci z klas I-III.
W związku z tym, że w marcu tego roku włączyliśmy się do akcji pod honorowym patronatem Prezydenta RP, uroczystość tą połączyliśmy z Lokalnymi Obchodami „Dni Przyjaciół Lasu”. Podczas apelu zaproszony specjalnie na tę uroczystość gość – leśniczy Pan Artur Skowron wręczył dyplomy oraz nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie rysunkowym „Drzewa Naszych Lasów", „Bajkowy Las”, oraz w konkursie multimedialnym „Przyjaciel Lasu”.
Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.03.2015 r.

Wielkanoc

31 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas: IV, V i VI zaprezentowali w inscenizacji tradycje wielkanocne. Po występie pani Dyrektor nagrodziła słodkościami dzieci, które sprzedawały palmy wielkanocne w naszym kościele, a pani Danusia wszystkich, którzy brali udział w konkursie plastycznym na najładniejszą pisankę. Tym słodkim akcentem i życzeniami Wesołego Alleluja zakończyliśmy to świąteczne spotkanie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.03.2015 r.

Pierwszy dzień wiosny

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. To słowa z najbardziej znanego utworu literackiego promującego zdrowy styl życia. Ale kto z nas pamięta o tym, kiedy jest sprawny i zdrowy. Dzisiejszy dzień, symbolizujący budzącą się do życia przyrodę niech będzie dla nas okazją do znalezienia sposobów na jak najdłuższe zachowanie zdrowia. Obyśmy, więc zdrowi byli, a w dniu dzisiejszym dobrze się bawili.
Takimi słowami uczniowie klasy VI rozpoczęli uroczyste obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole. W tym roku odbywały się one pod hasłem: „Zdrowy styl życia”.
Pierwszym punktem tegorocznego święta był konkurs dla uczniów klas 4-6 – „Słowa o zdrowiu”, drugim zaś konkurs umysłowy dla uczniów klas 0-3. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, za co zostali nagrodzeni.
Po pełnej emocji rywalizacji przystąpiliśmy do najważniejszego – spalenia Marzanny, które odbyło się przy dźwiękach wielu wymyślnych instrumentów. Zapanowała wspaniała wiosenna atmosfera, która towarzyszyła wszystkim jeszcze w trakcie zajadania się pieczonymi kiełbaskami. Dzięki temu, że dopisały nam nie tylko humory, ale i wspaniała pogoda pierwszy dzień wiosny w naszej szkole buł w tym roku wyjątkowy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.03.2015 r.

Dzień Kobiet

W poniedziałek, 9 marca, odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele. Apel był poświęcony wszystkim kobietom, których jest tak wiele wokół nas. Nasi chłopcy zaśpiewali piosenki, wyrecytowali piękne wiersze, życzenia, wręczyli nauczycielkom i dziewczynkom kolorowe kwiaty.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

3.03.2015 r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

3 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Uczniowie, nawet ci najmłodsi, prezentowali swe umiejętności recytatorskie, deklamując wybrane wiersze. Jury wybrało najlepszych w kategorii klas. Zwycięzcami zostali:
kl. "0" - Nikola Krześlak; kl. I - Bartek Łukasiewicz; kl. II - Wojtek Świerczyński; kl. III - Alicja Szybjło; kl. IV - Paulina Olejnik; kl. V - Wiktoria Zaborowska; kl. VI - Marlena Łaska.
Uczniowie ci będą reprezentować szkołę na Przeglądzie rejonowym "Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego", który odbędzie się w Gubinie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16-28.02.2015 r.

Ferie zimowe 2015

W czasie ferii zimowych, tradycyjnie jak co roku, uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez szkołę. We wtorek pojechaliśmy do Ochli zwiedzić piękny skansen i nauczyć się malować na szkle. W środę w szkole dla chętnych uczniów odbywały się zajęcia komputerowe, taneczne i świetlicowe. W czwartek byliśmy w Zielonej Górze, w sali zabaw i w kinie na bajce „Pingwiny z Madagaskaru”. Natomiast w piątek starsi uczniowie wyjechali w góry do Świeradowa, aby spróbować swych sił na nartach biegowych. Atrakcji, jak widać, było co niemiara. A wszystko to dzięki pomysłom pani Dyrektor i prężnie działającej Radzie Rodziców, która dofinansowała wszystkie wycieczki, aby dzieci miały udane ferie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.01.2015 r.

Dzień babci i Dziadka

30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyła się wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Beta Skowron przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno-muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, obdarowały ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne serduszka. Następnie dzieci zaprosiły dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce.
Po uroczystości „Dnia Babci i Dziadka” odbył się bal karnawałowy. W świetlicy zaroiło się od księżniczek, wróżek, klaunów, policjantów i innych wspaniałych pomysłów na przebranie. Wszystkie stroje były barwne i kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, także nauczycielom i rodzicom udzielił się nastrój karnawału. Były wężyki, kółeczka i tańce w parach. Bal uatrakcyjnił dzieciom klaun, który przeprowadził wspólne zabawy i konkurencje taneczne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.01.2015 r.

Wycieczka do Banku PKO BP w Gubinie

28 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili oddział banku PKO Banku Polskiego w Gubinie. Pan Dyrektor banku wraz z miłymi Paniami zapoznał dzieci z pracą banku i obsługą klientów. Uczniowie mogli obejrzeć bankomat, maszyny liczące pieniądze, stanowiska pracy pań , a także gabinet Dyrektora. Dowiedzieli się jakie zabezpieczenia posiadają pieniądze. Na koniec pan Dyrektor zachęcał uczniów do przystąpienia do SKO, jako jednej z możliwości odkładania swoich oszczędności na wymarzony cel. Na koniec wszyscy otrzymali cukierki, smycze i zeszyty z logo SKO. Wszystko co widzieliśmy i doświadczyliśmy było niezmiernie ciekawe i pouczające. Dziękujemy za piękną wycieczkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.01.2015 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.
Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły wspierają tę akcję, włączając się aktywnie do jej organizacji jako wolontariusze. W tym roku dzielnymi wolontariuszkami zostały uczennice klasy VI – Klaudia Leśniewska, Marlena Łaska oraz Paula Bednarczuk, które zbierały pieniądze na szczytny cel: dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onko­logicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

kronika SP Strzegów