O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

28.12.2014 r.

Jasełka

W niedzielne popołudnie, 28 grudnia, uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich bliskich i wszystkich mieszkańców okolicznych wiosek na „Jasełkowe przedstawienie”, które obejrzeć można było w murach naszej szkoły w Strzegowie. Role pasterzy, królów, aniołków, Maryi i Józefa odgrywali uczniowie z klas nauczania zintegrowanego. Do kolęd muzykę na fletach grali uczniowie klas starszych. Po spektaklu była chwilka na mała kawę z ciasteczkiem i miłą pogawędkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.12.2014 r.

Mikołajki

Tradycją w naszej szkole stało się odwiedzanie dzieci z naszej gminy przez wójta Zbigniewa Barskiego, który to przebrany za Mikołaja wręczał dzieciom paczki z łakociami.
Paczki otrzymało każde dziecko zamieszkujące miejscowości: Późna, Strzegów i Mielno w wieku od 0 – 13 lat. Ale nie było tak łatwo…, każdy musiał coś zaprezentować, aby otrzymać swój upominek.
Na zakończenie dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnego tańca.
Czekamy za rok na kolejne odwiedziny naszego Ulubieńca. ;)

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.12.2014 r.

Wigilia

Wigilia
Świąteczny czas rozpoczęliśmy w szkole wigilią. 19 grudnia o godzinie 10.30 pani dyrektor powitała rodziców, gości, nauczycieli, wszystkich uczniów i zaprosiła do wspólnego obejrzenia jasełek przygotowanych przez uczniów klasy I, II, i III, którym do kolęd akompaniowali na fletach uczniowie klas IV, V i VI.
Po występie rozpoczęła się Wigilia. Ksiądz Krzysztof Korcz odczytał fragment Ewangelii Św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa, wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołów, na których czekały już ciepłe potrawy wigilijne: barszcz, ryba, pierogi, kompot z suszonych owoców i tradycyjnie na słodko –kutia i makowiec. Od kilku lat miłym akcentem kończącym wspólną Wigilię jest konkurs śpiewania kolęd, podczas którego chętni uczniowie prezentują swoje umiejętności artystyczne. Dzieci z wielką ochotą śpiewały solo i w grupach, a także grały na fletach kolędy i pastorałki. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i drobnym upominkiem
 
Konkurs plastyczny
Podczas wigilijnych uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do baśni ”Calineczka” H. Ch. Andersena. Najładniejsze i najbardziej oryginalne prace wykonały: Ola Olejnik kl.II, Ala Szybajło kl.III, Paulina Olejnik kl.IV, Patrycja Bojanowska kl.V, Klaudia Leśniewska i Paula Bednarczuk kl.VI. W nagrodę dostały świąteczny upominek. Specjalne wyróżnienie za rysunek i postać Calineczki dostała Wiktoria Hartwig z klasy I. Wszyscy artyści otrzymali słodycze jako nagrodę pocieszenia.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.12.2014 r.

Świąteczny wystrój klasy i konkurs plastyczny

Świąteczny wystrój klasy – konkurs Samorządu Szkolnego
Samorząd Szkolny rozstrzygnął 16 grudnia konkurs na najładniej przyozdobioną świątecznie salę lekcyjną. Trzy klasy – I, III i „O” otrzymały taką samą liczbę punktów i zdobyły I miejsce w rywalizacji. W nagrodę otrzymały kalendarze na 2015 rok. Wszyscy dostali torby ze słodyczami za piękne dekoracje w swoich gabinetach.
 
Konkurs plastyczny – „Bałwanek na choinkę”
Każdego roku naszą szkolną choinkę „ubieramy” w ozdoby robione przez uczniów z pomocą rodziców, dziadków lub rodzeństwa. Ozdabialiśmy świąteczne drzewko między innymi aniołami, gwiazdkami, ozdobami z makaronu. W tym roku rywalizowaliśmy: Kto przyniesie najładniejszego bałwanka na choinkę? Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem i zapałem wzięły się do pracy! Powstały naprawdę piękne „bulinki”! Bardzo trudno było wybrać tego naj, naj, naj…, dlatego wśród przedszkolaków wszystkie dzieci dostały dyplom za I miejsce i nagrodę. Wśród starszych uczniów pierwsze miejsca zdobyli: Oliwia Sykuła kl.I, Wojtek Świerczyński kl.II, Wiktoria Solecka kl.III, Paulina Olejnik kl.IV, Hubert Szydłowski kl.V, Klaudia Leśniewska kl.VI. Za piękne bałwany, bałwanki, bulinki, bałwaneczki, bałwaniki wszyscy dostali nagrody - książki!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.12.2014 r.

„Bankowa” lekcja

15 grudnia 2014 r. w naszej szkole miała miejsce miła niespodzianka. Odwiedzili nas pracownicy gubińskiego banku PKO z maskotką - pancernikiem, który strzeże bezpiecznego Internetu w serwisie. Dowiedzieliśmy się jak być bezpiecznym w sieci, a miłe Panie D. Pietrzak i B. Weselska zachęcały do przyłączenia się do Szkolnej Kasy Oszczędności. Dodatkowo pancernik dał dzieciom kilka cennych rad, np.: że nigdy nie należy zdradzać danych do konta SKO, gdy odchodzi się od komputera, należy kliknąć „wyloguj”, kiedy wchodzi się na konto, zawsze powinna pojawiać się kłódka - znak, że dane są bezpieczne.
Na zakończenie tej pouczającej lekcji dostaliśmy od Pań upominki - gadżety SKO i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z pancernikiem Hatetepesem.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.12.2014 r.

Sprawozdanie z wycieczki

5 grudnia nasza szkoła wyjechała do Zielonej Góry do kina na film pt.: „ Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”. Bardzo nam się podobało. Bajka opowiadała jak zła czarownica Voldemorta rzuciła klątwę na Królewnę Różę. Czar magii mógł odczarować tylko pocałunek prawdziwej miłości. Róża miała swojego wybawcę – Jasia, który był kuchcikiem w zamku Ojca królewny. Chłopiec chciał uratować Różę, ale smok Voldemorty go porwał do swej jaskini. Czarownica wszystkich źle traktowała, a jak coś się jej nie podobało, niszczyła to albo zamrażała. Siedmiu krasnoludków dowiedziało się o klątwie Róży i postanowiło jej pomóc. Ruszyły do zamku Voldemorty by uratować Jasia, bo tylko ten chłopiec mógł uratować królewnę i jej poddanych. Krasnoludki uratowały kuchcika i ruszyły w kierunku zamku Róży. Znaleźli także przyjaciela, smoka Voldemorty, który nazywał się Palnik.
Gdy dotarli już do zamku, Jaś uratował królewnę i jej poddanych z klątwy Voldemorty. Krasnoludki i Palnik zostali przyjaciółmi. Na królewskim dworze Róża i Jaś wzięli ślub i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Oczywiście oprócz Voldemorty, która stała się stara i zniknęła przez swoje magiczne lustro, które się zbiło.
Po wyjściu z kina poszliśmy do Mc Donalds’a. Gdy już wszyscy zjedli, poszliśmy do autobusu i zadowoleni pojechaliśmy do domu. To była udana wycieczka.
Paulina Olejnik kl. IV

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

27.11.2014 r.

Andrzejki

Przełom listopada i grudnia to dla uczniów czarodziejski czas. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie obchodzą to święto, dlatego też zorganizowaliśmy dla nich 27. listopada wspaniałą zabawę, gdzie mogli się wspólnie bawić i wróżyć sobie nawzajem. Uczniowie klasy VI przebrali się za czarownice i magów, przygotowali mnóstwo zabawnych wróżb. Chłopcy i dziewczęta przebijali serduszka, wybierając imię swojej przyszłej miłości. Z wosku powstawały natomiast śmieszne i straszne figurki, które dzieci mogły zabrać do domu na pamiątkę. Ze specjalnej kuli przepowiadana była przyszłość, a linie papilarne naszych dłoni wskazały na nasz los. Nie obyło się bez tańców przy dobrej muzyce i pysznego poczęstunku, przygotowanego przez zdolnych rodziców.
Tuż zaraz 29. listopada w ślad za dziećmi poszli rodzice naszej szkoły i zorganizowali huczną zabawę andrzejkową dla dorosłych. Bawili się wszyscy: młodzież, rodzice uczniów, nauczyciele , mieszkańcy wsi i seniorzy. Ci ostatni zasługują na szczególne podziękowania, gdyż zaszczycili swoją obecnością po raz pierwszy zabawę organizowaną przez Radę Rodziców i bawili się radośnie do późnych godzin nocnych. Cała nasza społeczność szkolna czuje się niezmiernie wdzięczna za odwiedziny seniorów i myślimy, iż takich chwil spędzanych wspólnie będzie coraz więcej. Był to niezmiernie miły i wesoły czas spędzony wspólnie.
Podziękowania kierujemy do wszystkich seniorów, którzy nas odwiedzili tego dnia, dziękując im za wspaniałe towarzystwo jak również do uczestników zabawy, dzięki którym rozbłysnęły Andrzejki w Strzegowie.
Szczególne podziękowania płyną od nas za pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości dla Pana Wójta Zbigniewa Barskiego. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do atrakcyjności zabawy a szczególnie: Państwu S. i T. Graczyk, K. Barylskiej i M. Pokrątka, A. Król, D. Szyszko, E. Bojko, B. Naruszewicz, E. Kancelarz oraz A. Skowron.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.11.2014 r.

95-lecie PCK

26 listopada 2014r. w Filharmonii Zielonogórskiej z okazji 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczono wyróżnienia i honorowe odznaki wszystkim zaangażowanym krwiodawcom i działaczom szczególnie zasłużonym dla PCK z całego województwa lubuskiego. Miłym akcentem było wyróżnienie nauczyciela Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie pani Beaty Lewandowskiej, która to otrzymała Odznakę Honorową PCK III stopnia.
Pani Beata Lewandowska, pełniąc od kilku lat funkcję opiekuna Szkolnego Koła PCK w Strzegowie, wykazuje bardzo duże zaangażowanie i prowadzi aktywną działalność na rzecz PCK, co przyczyniło się do tak ważnego wyróżnienia.
Dyrektor szkoły Beata Skowron wraz z całą społecznością szkolną dziękuje pani Beacie za wielkie serce i pomoc niesioną innym. Niezmiernie jest miło – podkreśla pani dyrektor – iż tak zaangażowany nauczyciel jest wśród grona pedagogicznego Gminy Gubin.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.11.2014 r.

Turniej Powiatowy „Bezpieczna Zerówka”

20 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim odbył się turniej powiatowy „Bezpieczna zerówka”, w którym udział brali nasi mali reprezentanci: Nikola Krześlak, Weronika Dwornicka i Filip Graczyk. Konkurencje z którymi się zmagali to m.in.: układanie puzzli na czas, miasteczko ruchu drogowego, bezpieczne zachowanie się w kontakcie z elektrycznością. Należało również odpowiadać na pytania z wiedzy o bezpieczeństwie oraz wykazać się praktyczną umiejętnością przybrania „pozycji żółwia” przy ataku groźnego psa. Nie było łatwo, konkurencja była mocna… Reprezentanci naszej szkoły zajęli 4 miejsce, za co otrzymali fantastyczne nagrody. Serdecznie im gratulujemy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.11.2014 r.

Święto Niepodległości

W piątek, 7 listopada 2014 r., odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III, IV, V przedstawili w przystępny dla dzieci sposób historię Polski od rozbiorów po dzień odzyskania wolności. Zaśpiewali również pieśni patriotyczne związane z tamtymi wydarzeniami: „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Dzień Niepodległości”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.10.2014 r.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sobotę, 18.10.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Wielotowie odbyło się spotkanie nauczycieli wszystkich szkół Gminy Gubin. Wójt Gminy Gubin Zbigniew Barski wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Zygadło oraz Radnym Gminy Krzysztofem Irisikiem dziękowali dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty za pełną pasji i po­świę­ce­nia pracę na rzecz rozwoju edukacji w Gminie Gubin. Zgromadzeni na uroczystości dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy szkół otrzymali dyplomy i nagrody.
Uroczystą galę uświetniły występy artystyczne uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie. Nie zabrakło wierszy, fraszek, piosenek o szkole i pracy nauczyciela. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie, wręczyli dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół specjalne ordery. Wyjątkowy Order Uśmiechu otrzymał pan Wójt. Młodsze dzieci żywiołowo zatańczyły krakowiaka i kalinkę. Za występ uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami i słodyczami.
Koniec uroczystości wszyscy spędzili przy kawie, pysznym torcie i cieście upieczonym przez rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.10.2014 r.

Bijemy rekord razem z WOŚP!!!

16 października kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Do bicia rekordu zaprosiliśmy w tym roku naszych rodziców, dziadków, ciocie i znajomych. Nasze rodziny trochę nas zawiodły, ale myślimy, że w następnym roku będzie lepiej! W czwartek równo o godzinie 12.00 resuscytację krążeniowo-oddechowej przeprowadzało 45 osób na pięciu fantomach.
Nasze zmagania można obejrzeć na http://youtu.be/yX2JXiQk6iM
Nie było to łatwe zadanie, szczególnie dla przedszkolaków i młodszych dzieci, ale daliśmy radę !!! Spotykamy się w następnym roku !!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2014 r.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października, jak co roku, obchodziliśmy polskie święto oświaty. Klasa V i VI przygotowały uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek związanych z tym szczególnym dniem. Uczniowie w podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie, wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły specjalne Ordery, m.in. Oczu Dookoła Głowy, Profesora Miodka, Pitagorasa, Matczynej Troskliwości, Złotej Nutki, Anielskiej Cierpliwości, Czterolistnej Koniczyny, Wieży Babel, Syzyfowej Pracy oraz Order Uśmiechu. Na zakończenie programu wszyscy nauczyciele i pracownicy otrzymali symboliczne róże.
Były również życzenia i kwiaty od Nadleśnictwa Gubin i Rady Rodziców. Na koniec pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przygotowanie apelu, nauczycielom i pracownikom złożyła życzenia w dniu ich święta. Następnie zaproszeni goście i nauczyciele udali się na kawę i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.10.2014 r.

Bezpieczna zerówka

W środę, 8 października 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pt. „Bezpieczna zerówka”, który odbył się w budynku edukacji przyrodniczo-leśnej „Sosna Gubińska” w Dzikowie.
Głównym celem turnieju jest edukacja dzieci z grup zerówkowych w zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.
Dzieci w czasie turnieju brały udział w konkurencjach takich jak: przechodzenie przez jezdnie, rozpoznawanie znaków, przyjmowanie pozycji obronnej przed atakiem psa, a także odpowiadały na różne pytania, np.: gdzie należy zadzwonić gdy wybuchnie pożar.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Weronika Dwornicka, Filip Graczyk i Nikola Krześlak – bardzo dobrze poradzili sobie w zmaganiach zajmując II miejsce wśród 11 drużyn ze wszystkich szkół, tym samym zakwalifikowali się do finału na szczeblu powiatowym 20 listopada w Krośnie Odrzańskim.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.10.2014 r.

Ślubowanie

Środa, 8 października była w tym roku dniem szczególnym, gdyż wtedy pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły.
Ślubowanie jest niezwykle doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie jednak ważne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. W tym roku odbyło się ono nie tylko w obecności grona pedagogicznego i rodziców, ale także zaproszonych gości takich jak Wójt Gminy Gubin Pan Zbigniew Barski oraz radny Wojciech Dębski.
Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów i ich nieco starszych kolegów Pani Dyrektor dokonała oficjalnego pasowania połączonego z wręczeniem dyplomów, upominków oraz legitymacji szkolnych naszym „pierwszakom”.
Uroczystości tego dnia w szkole zakończył poczęstunek, jaki rodzice przygotowali nauczycielom, zaproszonym gościom i swoim pociechom.
Najmłodszym kolegom gratulujemy i życzymy samych sukcesów edukacyjnych i towarzyskich a wszystkim zgromadzonym dziękujemy za przybycie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.09.2014 r.

Festyn jesienny

Pożegnanie lata w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzegowie zbiegło się ze wspaniałą imprezą szkolną. Jak co roku, przy współpracy z rodzicami, zorganizowano festyn, mający na celu nie tylko dobrą zabawę, ale i rozwijanie wiedzy przyrodniczej i umiejętności sportowe uczniów. Zgodnie z tematem festynu na początku rozdano „skarby jesieni”, w jednym z losów znajdowała się nagroda specjalna, którą wylosowała uczennica klasy I Karolina Bilińska. Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „W lesie”, która zdobyła już nawet miano hymnu szkoły. Wiele radości dzieciom i ich rodzicom sprawił konkurs wiedzy przyrodniczej. Każdy uczeń znał odpowiedzi na „trudne” pytania, m.in. Czy gruszki rosną na wierzbie?
Po nagrodzeniu zwycięzców, przyszedł czas na kolejny konkurs. Był to „Top Model”. Dzieci tak pięknie przebrały się za Panie i Panów Jesień, że jury zadecydowało o nagrodzeniu każdego ucznia. Rodzice stanęli natomiast do konkurencji „na najdłuższą obierkę ziemniaka”. Potem odbyły się konkurencje sportowe: m. in. slalom z kasztanem na łyżeczce oraz rzut kasztanem do worka. Rodzice i dzieci „śmiało wyginali ciało”, dobrze się przy tym bawiąc. Można było również rozwinąć swoje talenty plastyczne wykonując z liści jesienne maski. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczonymi ziemniakami i jabłkami.
Zapraszamy na wspólne jesienne świętowanie już za rok.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.09.2014 r.

Sprzątanie świata

Już po raz 21 ruszyła największa akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną ich zbiórkę. Uczniowie naszej szkoły postanowili czynnie wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu, jednak w tym roku zrobiliśmy to nieco inaczej niż zwykle.
W piątek, 19 września 2014 r. wszyscy wyruszyliśmy na zwiedzanie ścieżki przyrodniczo-leśnej w Dzikowie, które to połączone było z uczestnictwem w zajęciach w Budynku Edukacji Ekologicznej. Dzięki pomocy Pana leśniczego poznaliśmy zasady zachowania się w lesie, otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji na temat zagrożeń, sposobów zachowania bezpieczeństwa oraz o tym jak i dlaczego należy chronić przyrodę.
Po tej wspaniałej lekcji z apetytem zjedliśmy upieczone na przygotowanym specjalnie dla nas ognisku kiełbaski, po czym zadowoleni wróciliśmy do domów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.09.2014 r.

Wrześniowe rocznice

„Nie ma sprawiedliwej wojny”
 
W tym roku obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej i z tej to okazji zaprosiliśmy w dniu 17 września do naszej szkoły osoby, które pamiętają te straszne wydarzenia. Nasze zaproszenie przyjęli: pani Maria Solecka i pan Bronisław Szybajło, oboje są mieszkańcami Strzegowa. Bardzo chętnie podzielili się z nami wspomnieniami z czasów wojny. Opowiedzieli o swoich losach przesiedleńców. Uczniów interesowały różne historie, np. skąd mieli podczas wojny jedzenie, ubrania, czy zginął ktoś z ich rodziny podczas walk, jak było z nauką. Wszystkie te wojenne opowieści przepełnione były wszechogarniającym lękiem o życie swoje i najbliższych.
Dzieci pokazały, że będą pamiętać o tej karcie historii i zapr­ezento­wały program artystyczny, składający się z wierszy i piosenek śpiewanych w tamtych czasach. Kończąc nasze spotkanie Samorząd Szkolny podziękował naszym gościom za przybycie i życzył Im wielu lat życia w dobrym zdrowiu!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.09.2014 r.

Narodowe Czytanie Trylogii

W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Również w naszej szkole 5 września spotkaliśmy się w szkolnym holu, aby poznać fragmenty Trylogii Henryka Sienkiewicza.
Na początku pani Kasia wyświetliła nam prezentację dotyczącą tego pisarza - noblisty, następnie panie: Danusia, Beata i Ania czytały fragmenty powieści, a my uważnie słuchaliśmy. Potem obejrzeliśmy fragmenty ekranizacji tych dzieł (pojedynek Kmicica i Wołodyjowskiego, obronę Częstochowy, rozmowę Skrzetuskiego i Bohuna) i musieliśmy dopasować filmy do czytanych tekstów. Prawie wszystkim udało się wykonać to zadanie bezbłędnie!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.09.2014 r.

Nowy rok szkolny

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 1 września 2014 r.
Dla uczniów był to dzień szczególny, gdyż po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły. Koniec wakacji to czas, w którym zaczyna się wytężona praca, mająca przynieść dobre wyniki w nauczaniu. Pomimo tego, iż najchętniej przedłużylibyśmy sobie wakacje, rano wszyscy nasi uczniowie ochoczo powrócili w mury szkolne.
Rozpoczęcie roku poprzedziła uroczysta msza święta, po której dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się do szkoły. Z uśmiechem i radością wszyscy zostali przywitani przez dyrekcję i grono pedagogiczne. Życzenia powodzenia i wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym zakończyły uroczystość.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.08.2014 r.

Dożynki w Chlebowie

W niedzielę, 24 sierpnia nasi uczniowie uczestniczyli w DOŻYNKACH GMINNYCH w Chlebowie w ramach projektu „Święto Plonów w Gminie Gubin – Chlebowo 2014”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lokalnej społeczności. Najmłodsi uczniowie zatańczyli „Kalinkę”, a Oliwia Andrys i Patrycja Bojanowska zaśpiewały piosenkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

27.06.2014 r.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca 2014 r. w piątek po mszy świętej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po krótkim przywitaniu przez panią Dyrektor głos zabrali najstarsi uczniowie. Szóstoklasiści humorystycznym programem artystycznym podziękowali za trud włożony w ich opiekę i nauczanie. Nie zabrakło upominków od kolegów i koleżanek, a także kwiatów dla nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie zostały przyznane stypendia, nagrody, dyplomy, wyróżnienia dla uczniów oraz podziękowania dla osób i instytucji wspierających szkołę. Kosz kwiatów wręczyła również Rada Rodziców, aby podziękować pani Dyrektor za owocny rok współpracy.
Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2013/2014, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem to: kl. I–III: Wojtek Świerczyński, Aleksandra Olejnik, Bartosz Dobrzański, Ala Szybajło, Paulina Olejnik, kl. IV–VI: Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska, Paula Bednarczuk, Klaudia Leśniewska, Marlena Łaska. Nagrodę Dyrektora Szkoły za celujące wyniki w nauce otrzymała Marlena Łaska.
Najlepsze czytelniczki w tym roku szkolnym to: Paulina Olejnik i Oliwia Andrys. Nagrody za najlepsze oszczędzanie w SKO odebrały: Paula Bednarczuk, Wiktoria Solecka, Marlena Łaska i Bartek Dobrzański.
Stypendium Wójta Gminy Gubin otrzymały uczennice klasy V: Marlena Łaska i Paula Bednarczuk. Poza tym uczniowie zostali nagrodzeni za reprezentowanie szkoły w różnych zawodach i konkursach, a byli to: Cezary Zaborowski, Weronika Dwornicka, Oliwia Sykuła, Wojtek Świerczyński, Ola Olejnik, Ala Szybajło, Wiktoria Bielaszewska, Paulina Olejnik, Patrycja Bojanowska, Oliwia Andrys, Jakub Wyrzykowski, Paula Bednarczuk, Klaudia Leśniewska, Marlena Łaska, Patryk Semków i Kamil Polak. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.06.2014 r.

Wycieczka do Międzyrzecza

W czwartek, 5 czerwca 2014 r. odwiedziliśmy Międzyrzecki Rejon Umocniony, a dokładniej Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Na początku przewodnik krótko opowiedział nam o historii obiektu i jego przeznaczeniu podczas II wojny światowej. Jeszcze nie wszyscy się o tym uczyliśmy, więc słuchaliśmy z zaciekawieniem. Potem zeszliśmy do bunkrów i znaleźliśmy się 30 m pod ziemią. Obejrzeliśmy pomieszczenia, w których mieszkali i pracowali niemieccy żołnierze, a także pozostałości uzbrojenia. Mieliśmy również okazję pojeździć drezyną, bo większość bunkrów połączona była torami dla podziemnych kolejek. Następnie oglądaliśmy miejsca, w których zimują nietoperze. Zaskoczył nas fakt, że przylatuje tu ich tysiące. Po pokonaniu około 1,5 km podziemnej trasy, wyszliśmy na powierzchnię, okazało się, że w linii prostej było to 750 m. To był już koniec zwiedzania, wróciliśmy do muzeum, mijając po drodze umocnienia czołgowe, tzw. „zęby smoka”.
W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w Świebodzinie i obejrzeliśmy z bliska pomnik Chrystusa Króla. Zrobił na nas ogromne wrażenie, tak jak widoczna stamtąd panorama miasta.
Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu lodów zadowoleni udaliśmy się do Strzegowa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.05.2014 r.

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku, zapełniony imprezami dla najmłodszych i licznymi upominkami. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że najlepszym prezentem dla dziecka jest to czas spędzony na zabawie razem z najbliższymi. W tym roku na dzień wcześniej, bo już 31.05 zaproponowaliśmy naszym uczniom i ich rodzicom wspólne spędzenie czasu wolnego po to, aby każde dziecko poczuło się kochane, ważne i było w centrum uwagi. Dlatego też grono pedagogiczne przy pomocy Rady Rodziców Szkoły podstawowej w Strzegowie postanowiło zorganizować festyn, który miał na celu połączenie dużo kreatywnej zabawy po to, aby ten dzień był wyjątkowy.
Na początku rodzice, dziadkowie i wszyscy przybyli na uroczystość goście mogli podziwiać występy artystyczne naszych starszych jak i młodszych uczniów, oraz grupy tanecznej z Gubińskiego Domu Kultury. Po tych wspaniałych emocjach boiska naszej szkoły zamieniły się w bezpłatne place zabaw dla dzieci połączone ze słodkim poczęstunkiem. Dzieci mogły korzystać z dmuchanego zamku, trampoliny, uczestniczyć w wielu ciekawych konkurencjach sportowych i konkursach. Poza występami muzycznymi oraz atrakcjami sportowymi w naszym programie znalazły się treści propagujące bezpieczeństwo zwłaszcza podczas letniego wypoczynku nad wodą dzięki pogadance z ratownikami z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oraz pokaz działań oraz sprzętu straży pożarnej i policji.
Idea zorganizowania festynu rodzinnego zrodziła się z kilku powodów. Chcieliśmy podkreślić rolę i znaczenie rodziny we współczesnym świecie, zwłaszcza w tym szczególnym  dniu, jakim jest dzień dziecka. Naszym celem było zwrócenie  uwagi na dzieci, uwrażliwienie rodziców i ludzi dorosłych jak ważna jest troska o ich dobro. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom wzmacniamy więzi rodzinne oraz inspirujemy dzieci oraz dorosłych – zarówno rodziców jak i nauczycieli, wychowawców, opiekunów do aktywności i do właściwego spędzania czasu wolnego.
Nie udałoby się zorganizować tak pięknej uroczystości gdyby nie pomoc naszych stałych już przyjaciół szkoły – sponsorów, którym serdecznie dziękujemy:
Wójt Z. Barski; UG Gubin; Rada Gminy; Radny W. Dębski; Nadleśnictwo Gubin; Leśniczy A. Skowron, Strzegów; Stowarzyszenie „Nie kopalni odkrywkowej”; Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych; Firma Reklamowa „Graf Media” Zielona Góra; „Fructofresh” Sp. z o.o., Czarnowice; Cierpik Transport, spedycja, logistyka; prezes OSP Strzegów J. Kulesza; OSP Strzegów, OSP Markosice; T. Zdrojewska; Piekarnia Sikora; Sklep „Maciuś”, Gubin; Sklep wielobranżowy „Kleks” Gubin; Zyguła Wędliny, Gubin sklep „Rondo” Gubin, Sklep p. Godlewski Stargard Gubiński, Sklep Spożywczo Masarniczy Janina Filipczak Gubin; Zbigniew Turczyn; WOPR Gubin oraz mieszkańcy Strzegowa.
Dziękujemy serdecznie !

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.05.2014 r.

Konstytucja 3 Maja

We wtorek, 6 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez klasę II, III, IV. Przenieśliśmy się do roku 1791, kiedy miało miejsce uchwalenie Konstytucji 3 Maja – pierwszego w Europie, drugiego w świecie zbioru praw i obowiązków obywateli, kompetencji władzy państwowej i zasad ustroju państwa.
Na zakończenie uczniowie klasy II i III zaprezentowali wiersze.

kronika SP Strzegów
linia

28-30.04.2014 r.

Wycieczka do Krakowa i Częstochowy

W dniach 28-30.04.2014 r. zwiedzaliśmy ciekawe miejsca, poznawaliśmy zabytki i podziwialiśmy krajobraz Polski południowej. W czasie pierwszego dnia wyjazdu odwiedziliśmy Kraków, drugi dzień spędziliśmy w Częstochowie a trzeciego dnia wędrowaliśmy po wzgórzu i ruinach zamku w Olsztynie.
Oto nasze wrażenia:
 
28 kwietnia 2014 r. wybraliśmy się na trzydniowa wycieczkę. W pierwszym dniu najbardziej podobał mi się spacer po Wawelu i piękny, olbrzymi Dzwon Zygmunta. Myślę, że wszystkim moim rówieśnikom też się bardzo podobał Kraków. W drugim dniu najlepsze było planetarium, dużo się tam dowiedzieliśmy o gwiazdach i planetach. Dowiedziałam się również, że lampy powinny być inaczej ustawione, by oszczędzać światło. Przekazano nam również wiele informacji o kosmosie. W Częstochowie zwiedziliśmy tez Jasną Górą, która utkwi w naszych pamięciach zapewne długo. Trzeciego dnia była najlepsza ruchowa szopka i lochy. Szopka była cudowna, jeden pan robił ja 15 lat. W lochu pan nas trochę wystraszył, więc było trochę wrażeń. Wycieczka mi się bardzo podobała. Teraz pozostały miłe wspomnienia. Było bardzo fajnie.
Paula Bednarczuk, klasa V
 
28 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyła się wycieczka do Krakowa, Częstochowy i Olsztyna. Po paru godzinach jazdy dotarliśmy do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Smoczej Jamy. Następnie poszliśmy na Wawel i weszliśmy na Dzwon Zygmunta. Pomyśleliśmy życzenie i lewą ręką dotknęliśmy serca dzwonu – ponoć życzenie zgodnie z tradycją spełni się(będę cierpliwie czekać). Później zwiedziliśmy Rynek Główny, Uniwersytet Jagielloński i Barbakan. Następnego dnia byliśmy w Planetarium i Muzeum Zapałek a także zwiedziliśmy Jasna Górę. Byliśmy tam w wielu muzeach, odwiedziliśmy Kościół Św. Barbary, gdzie spotkaliśmy się z Ojcem Ryszardem , który wywodzi się ze Strzegowa. Spędziliśmy tez chwilę przy źródełku. Uczestniczyliśmy we Mszy Św. I wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim pokazanym w telewizji. Byliśmy dumni, że nasi rodzice mogą nas oglądać stojących przy samym obrazie Jasnogórskim. Ostatniego dnia byliśmy w Muzeum Miniatur i przy ruchomej szopce a także przy ruinach zamku w Olsztynie. Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczkę uważam za udaną. Wydaje mi się, że innym się także podobało. Mam nadzieję, że jeszcze wyjedziemy na podobne i równie ciekawe.
Marlena Łaska, klasa V
 
Opisów jest jeszcze znacznie więcej w naszej szkolnej kronice. Ja myślę, że wszyscy uczestnicy mają tylko miłe wspomnienia, posiadają większy zasób informacji na temat zwiedzanych miejsc, szczególnie Krakowa i Częstochowy. Wyjazd był udany i przebiegał w radosnej atmosferze przede wszystkim dzięki odpowiedniemu zachowaniu uczniów, którzy spisali się na medal! Dodatkowo pragnę zaznaczyć, iż wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców (zebrali fundusze), podziękowania są również dla opiekunów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów. Więc w następnym roku wyjeżdżamy do... jeszcze pomyślimy
Beata Skowron, Dyrektor Szkoły

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.04.2014 r.

Dzień Ziemi

W piątek 25 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole Dzień Ziemi. Na pierwszej lekcji wszystkie dzieci rozwiązywały test o tematyce przyrodniczej. Po sprawdzeniu spotkaliśmy się w szkolnym hollu i poznaliśmy zwycięzców z poszczególnych klas: I – Wojtek Świerczyński, II – Bartek Dobrzański, III – Paulinka Olejnik, IV – Wiktoria Zaborowska, V – Paula Bednarczuk, VI – Klaudia Solecka.
Następnie klasa IV i V wystąpiła w przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Młodzi „aktorzy” wcielając się w postaci kosmitów i zwie­rząt, pokazali jakie zagrożenia stwarza człowiek oraz dlaczego należy chronić przyrodę i dbać o naszą planetę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.04.2014 r.

Wielkanoc

16 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas: IV, V i VI zaprezentowali w in­sce­ni­zacji tradycje wielkanocne. Nie zabrakło tradycyjnego stołu, pisanek, kogutka i polewania wodą.
Po występie pani Dyrektor nagrodziła słodkościami dzieci, które sprzedawały palmy wielkanocne w naszym kościele, a pani Danusia wszystkich, którzy brali udział w konkursie plastycznym na naj­ładniejszą pisankę.
Tym słodkim akcentem i życzeniami Wesołego Alleluja za­koń­czy­liśmy to świąteczne spotkanie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.04.2014 r.

Palmy wielkanocne

Jak co roku, zgodnie z tradycją na zajęciach plastycznych, pod czujnym okiem pani D. Cierpik, wykonywaliśmy palmy wielkanocne. Wszystkie wyszły piękne i kolorowe. Można je było nabyć w kościele parafialnym w Strzegowie. Uzyskane środki zasilą nasz „wycieczkowy” budżet.

kronika SP Strzegów
linia

21.03.2014 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

W słoneczny piątek - 21 marca powitaliśmy w szkole Wiosnę. Już od samego rana robiliśmy marzanny, małe i duże, aby godnie pożegnać zimę. Uczniowie z kl. IV-VI zaprezentowali krótkie inscenizacje, opowiadające o zwyczajach związanych z tym dniem, znanym głównie jako Dzień Wagarowicza. Jury wybierało i nagradzało najpiękniejsze przebrania wiosenne, następnie udaliśmy nad pobliski staw, aby dokonać symbolicznego spalenia zimy.
Tego dnia odbył się również ostatni etap konkursu „Szkolne czytanie”, dotyczącego wierszy A. Fredry. Czytała nam klasa I oraz zaproszeni goście: leśniczy A. Skowron i strażak E. Świderski, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Na koniec obchodów Pierwszego Dnia Wiosny jedliśmy lody i piekliśmy przy ognisku kiełbaski. To był radosny i udany dzień.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.03.2014 r.

Dzień Kobiet

W piątek, 7 marca, odbył się w naszej szkole apel i koncert z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – czyli Panie ze Strzegowa i okolic. Apel był poświęcony wszystkim kobietom, których przecież jest tak wiele wokół nas: mamy, siostry, babcie, koleżanki...
O godzinie 12.00 zebraliśmy się w hallu i usiedliśmy wygodnie na ławkach. Najpierw nasi chłopcy wyrecytowali piękne wiersze, życzenia i wręczyli kolorowe laurki oraz kwiaty. Następnie odbył się koncert filharmoniczny „Na indiańskim szlaku". Posłuchaliśmy nie tylko pięknej muzyki etnicznej, ale poznaliśmy indiańskie instrumenty, stroje oraz zwyczaje, o których ciekawie opowiadał pan prowadzący. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć prawdziwych Indian i zaśpiewać z nimi ich pieśni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Na koniec nagrodziliśmy muzyków gromkimi brawami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.02.2014 r.

Ferie zimowe 2014

W czasie ferii zimowych, tradycyjnie jak co roku, uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez grono pedagogiczne naszej szkoły.
W drugim tygodniu tegorocznych ferii 13 lutego pojechaliśmy wspólnie na wycieczkę do Gubina. Starsi uczniowie z klas IV-VI udali się na krytą pływalnię, a nasze „maluchy” do pobliskiej Sali zabaw, gdzie jedni i drudzy przy udziale wspaniałej zabawy mogli rozwijać sprawność fizyczną.
Następnego dnia wycieczka była już nieco dłuższa niż poprzednia, ponieważ tym razem udaliśmy się do kina do Zielonej Góry, gdzie udało nam się obejrzeć niezwykle atrakcyjną i cieszącą się ogromnym zainteresowaniem bajkę pt. „Kraina Lodu”. Nie tylko humory ale i frekwencja tego dnia była wyjątkowa.
Trzeciego dnia w ramach atrakcji feryjnych dzieci miały okazję nocować w szkole. Pełni euforii wspólnie zabraliśmy się za pompowanie materacy i przygotowywanie miejsc do spania. Po pysznej kolacji uczniowie mieli czas na gry i zabawy, po tym zaś odbywały się tańce oraz nauka elementów zumby, czyli tańca łączącego elementy tańców latynoamerykańskich i elementów fitness. Nocleg w szkole nie mógł obejść się bez „kina nocnego” na dużym ekranie, czyli oglądania bajki (dla najmłodszych) oraz horroru (dla starszych uczniów). Następnego dnia po śniadaniu wszyscy spakowali się i wrócili z rodzicami do domów. Mimo niewyspania, niektórzy już planują przyszłe ferie…

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.01.2014 r.

Dzień Babci i Dziadka

Dwa wesołe dni styczniowe
wyglądają z kalendarza.
I zapomnieć o nich nigdy
żadnym wnukom się nie zdarza.
 
  Dziś dla Babci słońce mamy
i całuski dla Dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia.

 
21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Babci i Święto Dziadka. Kilka dni przed feriami, w piątek 24 stycznia, uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły zaprosili swoich ukochanych bliskich na specjalny program artystyczny. Wszystkie dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i prezentowały różne inscenizacje. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Na koniec tego wyjątkowego przedstawienia dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Pani Dyrektor zaprosiła naszych miłych gości na kawkę i ciasto upieczone przez rodziców.
Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności i marzeń spełnienia.
W tym dniu realizowaliśmy także nasz cykl „Wspólne czytanie”. Wiersze Aleksandra Fredry czytali nam nasi Dziadkowie: pani Bogusia Jażewicz i pan Tadeusz Solecki wraz z klasą II i III.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.01.2014 r.

Zabawa karnawałowa

Po intensywnej pracy w I semestrze uczniowie PSP w Strzegowie zasłużyli nie tylko na odpoczynek ale i na dobrą rozrywkę, dlatego zgodnie z wieloletnią tradycją, niedługo przed feriami zimowymi, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową.
18 stycznia 2014 r. zebraliśmy się więc wszyscy w szkole, która wyglądała tego dnia nieco inaczej niż zwykle, ponieważ zmieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami zachęcała wszystkich do szampańskiej zabawy. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, biedronek, motylków, Zorro, piratów, Spidermanów i innych wspaniałych pomysłów na przebranie. Wszystkie stroje były barwne i kolorowe, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, ale wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, także nauczycielom i rodzicom udzielił się nastrój karnawału. Były wężyki, kółeczka i tańce w parach. Nie zabrakło konkursów a także wyborów Króla i Królowej Balu.
W trakcie zabawy uczniowie mogli też skorzystać z poczęstunku w postaci słodkości, napojów i ciast upieczonych przez rodziców.
Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.01.2014 r.

Jasełka

12 stycznia w Strzegowie, w kościele pw. św. Antoniego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zgromadzonym parafianom jasełka. Za piękny występ „młodzi aktorzy” zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.01.2014 r.

Koncert

10 stycznia zagościli w naszej szkole muzycy Filharmonii Zielonogórskiej z audycją pt. „O klaunie, który uciekł z cyrku”. Koncert stanowił swoistą pogadankę o powstaniu cyrku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.01.2014 r.

Wizyta policjanta

We wtorek, 7 stycznia uczniów naszej szkoły odwiedził funkcjonariusz policji Adrian Goszczycki. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Pan policjant przypomniał o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Przestrzegał przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Przypomniał, że na sankach można zjeżdżać tylko  z dala od ruchliwych dróg. Funkcjonariusz powiedział  o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów