O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

19.12.2013 r.

Wigilia

19 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Wszyscy zebrali się przy świątecznym stole w szkolnym holu. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klasy IV, III, II, 0. Dzięki nim na nowo odkryliśmy tajemnicę nocy betlejemskiej. Po występach pani dyrektor złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Wreszcie można było zasiąść do stołu i posilić się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Po ich zjedzeniu był czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.12.2013 r.

III miejsce w konkursie plastycznym

Nadleśnictwo Gubin ogłosiło we wrześniu 2013 roku konkurs plastyczny pt. „Sosna gubińska”.
12 grudnia uczennica klasy IV Patrycja Bojanowska odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii klas IV-VI. Nagrody wręczono podczas uroczystości otwarcia nowego budynku szkoleniowo-edukacyjnego w Dzikowie, który wzbogaci już istniejącą ścieżkę edukacyjną.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2013 r.

Konkurs bożonarodzeniowy

6 grudnia - tradycji stało się zadość!!!
W tym roku ozdabialiśmy szyszkę na choinkę. Wszystkie szyszki wyszły ślicznie ! Dzieci z rodzicami włożyli dużo pracy w ich wykonanie, a choinka w nie przystrojona wygląda bajecznie.
Dyplomy za I miejsce otrzymały wszystkie przedszkolaki – nie mogło być inaczej! W klasie pierwszej wygrała szyszka Mateusza Wyrzykowskiego, w drugiej Wiktorii Soleckiej, a w trzeciej Pauliny Olejnik i Wiktorii Bielaszewskiej. W klasie czwartej przyznano pierwsze miejsce Oliwce Andrys, w piątej Marlenie Łaska, a w szóstej Klaudii Soleckiej. Oprócz dyplomów wszyscy, którzy brali udział w konkursie otrzymali upominek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2013 r.

Mikołajki

W piątek, 6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami. Jak co roku nasz gość odwiedził uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Dzieci doskonale poradziły sobie ze śpiewaniem piosenek. W zamian otrzymały piękne prezenty, które sprawiły im ogromną radość. Dla uczniów oraz przybyłych gości przygotowany był także wspólny poczęstunek.
W ramach akcji „Szkolne czytanie” Mikołaj przeczytał dzieciom wiersz Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”. Uczniowie klasy IV przedstawili nam inne wiersze tego poety. Za najładniejszą interpretacje czytanego wiersza dyplom otrzymała Patrycja Bojanowska.
Nasze dzieci były bardzo grzeczne cały rok, więc Święty Mikołaj odwiedził je także w poniedziałek. Wszyscy otrzymali słodkie paczki.
Dziękujemy Rodzicom oraz Wójtowi Gminy Gubin!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.11.2013 r.

Zabawa andrzejkowa

Jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie przybyli przebrani w ładne i zabawne stroje. Pojawiły się wróżki, czarownice a nawet wróżbici. Do zabawy zachęcali również przybyli goście, pan fotograf i pani animator. Po udanej sesji zdjęciowej, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Taniec na gazecie, zabawa z butami „kto pierwszy zostanie mężem/żoną?” to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych zabaw. A kto nie chciałby sobie powróżyć? Oczywiście tego wieczora wróżki i wróżbici mieli doskonałą okazję, aby przepowiedzieć przyszłość z kuli i powróżyć z dłoni. Corocznym hitem jest oczywiście przebijanie serc, z których to możemy dowiedzieć się imienia przyszłego wybranka/wybranki. W andrzejkowy wieczór nie mogło zabraknąć lania wosku, z którego powstawały najbardziej upiorne i śmieszne figurki. Między tańcami, wróżbami i zabawami dzieci przygotowały wraz z rodzicami i wychowawcami poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.11.2013 r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

26 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski. Wszyscy uczniowie prezentowali wybrane przez siebie wiersze, dzięki temu przypomnieliśmy sobie klasykę polskiej poezji, a także poznaliśmy nowe, często humorystyczne, utwory. Po obradach Jury wybrało zwycięzców z poszczególnych klas, zostali nimi: Weronika Dwornicka, Oliwia Sykuła, Nikola Krześlak, Cezary Zaborowski (kl. 0); Wojtek Świerczyński (kl. I); Bartek Dobrzański (kl. II); Wiktoria Bielaszewska (kl. III); Oliwia Andrys (kl. IV); Paula Bednarczuk i Marlena Łaska (kl. V). Przyznano także wyróżnienia: Oli Olejnik (kl. I); Ali Szybajło (kl. II); Paulinie Olejnik (kl III) oraz Partycji Bojanowskiej (kl. IV). Najlepsi otrzymali nagrody książkowe, a dla wszystkich uczestników były kolorowe plany lekcji.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.11.2013 r.

Bezpieczna zerówka

W poniedziałek, 25 listopada 2013 dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach do turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczna zerówka”, który został zorganizowany w Zespole Szkół w Grabicach.
Głównym celem turnieju jest edukacja w zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci. Uczestnicy muszą nie tylko wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa, ale także muszą potrafić zastosować tą wiedzę w praktyce.
Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Weronika Dwornicka, Oliwia Sykuła oraz Cezary Zaborowski, poradzili sobie doskonale ze wszystkimi zadaniami zajmując I miejsce wśród drużyn reprezentujących naszą gminę. W związku z tym w dniu następnym, bo już 26 listopada byli uczestnikami finału na szczeblu powiatu, który odbył się w SP 2 Krosno Odrzańskie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.11.2013 r.

11 LISTOPADA – Święto Niepodległości

W piątek, 8 listopada 2013 r., odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu wybrani uczniowie klas IV, V i VI przedstawili w przystępny dla dzieci sposób historię Polski od rozbiorów po dzień odzyskania niepodległości. Zaśpiewali również pieśni patriotyczne związane z tamtymi wydarzeniami: „Pierwsza Brygada” i „Rota”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.11.2013 r.

Uczniowie na spektaklach Teatru Młodego Widza z Wolimierza

W czwartek, 7.11.2013 r. dzieci z klas „0”-III obejrzeli w Lubskim Domu Kultury spektakl pt. „Zaczarowany ołówek”. Przedstawiał on  historię chłopca,  który w przedziwnych okolicznościach staję się właścicielem niezwykłego przedmiotu o magicznych właściwościach - ołówka. Za jego pomocą znajduje rozwiązanie wie­lu skomplikowanych sytuacji, co z kolei powoduje, iż chłopiec czuje się o wiele pewniej w otaczającej go rzeczywistości. Czarodziejski przedmiot szybko staje się dla bohatera gwarantem poczucia jego własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Pewnego dnia ów niezwykły ołówek, ginie jednak bez śladu, a chłopiec w jego poszukiwaniach musi odtąd liczyć już tylko na własne siły. Stawka jego działań jest niebagatelna, zaczarowany ołówek w niewłaściwych rękach stanowi olbrzymie zagrożenie dla całego świata. Na szczęście, jak to w bajkach wszystko zakończyło się szczęśliwie.
Uczniowie z klas IV-VI obejrzeli spektakl pl. „Wrota czasu”. Bohaterami sztuki byli Rafał, jego siostra Ula i kolega Mateusz. Rafał wiele czasu spędzał przed komputerem, przygotowywał się do szkolnego turnieju gier. Zaniedbywał swoje obowiązki, nie pozwalał siostrze korzystać z komputera. Pewnego dnia Ula straciła wzrok na skutek wybuchu pary. Rafał na prośbę rodziców musiał jej pomagać w nauce, ale robił to niechętnie. Kolejne wydarzenia były niezwykle ciekawe, przeniosły widzów w świat wirtualny. Fantastyczne postacie, efekty świetlne i dźwiękowe robiły na publiczności duże wrażenie. Ostatecznie Rafał stanął przed trudnym wyborem: wzrok dla siostry czy zdobycie całej wiedzy komputerowej. Wybiera oczy, budzi się ze snu i postanawia wziąć udział w turnieju, który wygrywa. Myślą przewodnia przedstawienia jest uświadomienie młodym widzom, że komputer ma wielkie możliwości, ale tylko wtedy, gdy połączymy go z nieśmiertelną wiedzą płynącą z książek. Z komputera należy korzystać rozsądnie, aby nie zaniedbywać innych spraw. Spektakl nam się podobał, warto było go obejrzeć!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.10.2013 r.

Wycieczka do Jezior Wysokich

W piękny, jesienny dzień udaliśmy się całą szkołą na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Wszyscy właściwie mieszkamy w bardzo bliskiej odległości od lasu i wydawać by się mogło, że dużo o nim wiemy i przebywanie w nim znudzi nas... Nic bardziej mylnego!!! Bardzo lubimy leśne spacery, lubimy zbieranie jagód lub grzybów, z zaciekawieniem podglądamy leśne zwierzęta, uwielbiamy kuligi leśnymi dróżkami.
Las to cudowne miejsce!!! Aby służył wszystkim przez następne tysiące lat już małe dzieci muszą się o nim uczyć, poznawać jego tajniki. I my to właśnie uczyniliśmy. Starsi uczniowie przypomnieli sobie, młodsi poznali w salach „leśnego muzeum” różne gatunki drzew, z najważniejszą na naszym terenie sosną gubińską. Rozmawialiśmy z panią przewodniczką o zagrożeniach dla lasu (pożary, „szkodniki”), ale też o ochronie różnych okazów roślin, czy zwierząt (rezerwaty, uroczyska). Wyszliśmy w teren, aby w środowisku naturalnym utrwalić to, o czym rozmawialiśmy wcześniej. Pospacerowaliśmy leśnymi ścieżkami wyłożonymi grubymi dywanami z  liści, obejmowaliśmy potężny dąb-pomnik „Hubertus”, wsłuchiwaliśmy się w jesienne odgłosu przyrody. Pokonując 174 schodki, wdrapaliśmy się na wieżę przeciwpożarową, z której za pomocą lornetek, podziwialiśmy piękne widoki.
Nie ma jak posiłek na świeżym powietrzu! My, na zakończenie usmażyliśmy sobie kiełbaski w ognisku.
Pani przewodnik najaktywniejszym słuchaczom, czyli Patrykowi Semków i Oliwce Andrys, podarowała książkowe pamiątki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.10.2013 r.

Szkolne czytanie

W poniedziałek, 21.10.2013 r. rozpoczęliśmy „Szkolne czytanie” znanych utworów Aleksandra Fredry. Zanim jednak to nastąpiło wszyscy obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez panią Kasię Kalinowską o życiu i twórczości tego komediopisarza i poety. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchaliśmy czytanych wierszy przez Pana Wójta Gminy Gubin Zbigniewa Barskiego i Pana Radnego Wojciecha Dębskiego. Uczniowie klasy VI przedstawili nam inne, mniej znane, wiersze tego poety: „Bajeczka o osiołku”, „O czterech podróżnych”, „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Bajka o sowie” i „Zupa z gwoździa”.
Za najładniejsza interpretację czytanego wiersza dyplom otrzymała Klaudia Solecka, a Pan wójt i Pan radny dostali od nas dyplomy pamiątkowe.
Wszystkich zaprosiliśmy na andrzejkowe „Szkolne czytanie”.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.10.2013 r.

Ślubowanie klasy I

Witajcie nam pierwszoklasiści!
Dzisiaj dla was mówimy wiersze,
Wam życzenia składamy najszczersze.
 
21 października 2013 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie najmłodszych dzieci na uczniów szkoły. Taki dzień jest tylko jeden raz w życiu ucznia, wtedy gdy rozpoczyna on przygodę ze szkołą.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przez Panią dyrektor przybyłych gości. Sam akt pasowania i uroczystego ślubowania poprzedził program artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów z pomocą uczniów starszych klas. Aby pokazać swoją dojrzałość szkolną i chęć bycia uczniem dzieci musiały wykazać się różnymi umiejętnościami śpiewem, recytacją, znajomością przepisów ruchu drogowego, liczeniem, wypowiadaniem trudnych słów, a także odwagą. Wszyscy przyznali rację Pani dyrektor szkoły Beacie Skowron, która stwierdziła, że pierwszaki swój egzamin zdały na ocenę „celującą” i wyraziła zgodę na przyjęcie nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej.
Nastąpił więc uroczysty moment ślubowania. Z dużym przejęciem uczniowie składali przyrzeczenia „być dobrymi i uczciwymi, dbać o dobre imię szkoły, przyrzekali szanować nauczycieli i rodziców, a nade wszystko ukochać swoją Ojczyznę”.
Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Strzegowie dużym, magicznym ołówkiem, które dotykało ramienia każdego ucznia. Na znak przyjęcia w poczet społeczności uczniowskiej, dzieci otrzymały piękne pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też życzeń i upominków od Pani dyrektor, od rodziców i uczniów ze starszych klas.
To był wyjątkowy dzień nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, którzy ze wzruszeniem uczestniczyli w symbolicznym włączeniu swych pociech w poczet uczniów naszej szkoły.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez kochanych rodziców. Uczniowie doznali wielu wrażeń i radości. Było to wielkie święto pierwszaków.
Życzymy pierwszakom jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie, a rodzicom radości i zadowolenia z osiągnięć dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.10.2013 r.

Ustanawialiśmy razem rekord!

Trochę faktów!!!
Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)  i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) będzie organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą „Restart a Heart”, który jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku, w której państwa członkowskie nawołują do ustanowienia Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Punktem kulminacyjnym akcji będzie dzień 16 października, kiedy akcja obejmie młodzież wszystkich krajów w Europie, jak również członków Parlamentu Europejskiego, którzy będą uczeni udzielania pierwszej pomocy.
 
Środa, 16.10.2013 r., godz. 12.00
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy wraz z Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” postanowiła włączyć się w akcję i pokazać całej Europie efekty naszej pracy. W związku z tym zaprosiła wszystkich, a szczególnie szkoły, do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.  Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2013 roku i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. W naszej szkole do resuscytacji przystąpiło 32 uczniów i 5 nauczycieli, którzy przywracali czynność serca na 5 fantomach. Połączyliśmy się także przez kanał You Tube ze studiem w Warszawie, gdzie pan Jurek Owsiak mówił o ważności tejże umiejętności i serdecznie zachęcał wszystkich do działania.
Efektami całej akcji WOŚP pochwali się tydzień później podczas Sympozjum Europejskiej Rady Resuscytacji „Outcomes” w Krakowie dotyczącej między innymi efektów nauczania podstawowych czynności ratujących życie. Pojawią się tam przedstawiciele środowiska naukowego z całego świata, przed którymi prezentowany zostanie Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
To było wyjątkowe przeżycie!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2013 r.

Plac zabaw

W ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” adresowanego do dzieci z klas I-III, wybudowano przy naszej szkole upragniony plac zabaw. Są zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki i zabawki, na których dzieci mogą spożytkować swoją energię. Przyrządy gimnastyczne na pewno będą pomocne na lekcjach wychowania fizycznego. Plac posiada nowoczesną nawierzchnię, która zapewnia bezpieczeństwo w razie upadku oraz wieszaki, ławeczkę i śmietnik. Mamy nadzieję, że obiekt da nam dużo radości i będzie służył jak najdłużej.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.10.2013 r.

Dzień Nauczyciela

14 października to Święto Edukacji Narodowej dlatego w naszej szkole już w piątek - 11.10.2013 r. odbył się uroczysty apel, który przygotowały klasy IV-VI. Były piosenki, życzenia i humorystyczny pokaz szkolnych pomocy dydaktycznych.
Po występie uczniowie wręczyli symboliczne róże wszystkim nauczycielom, emerytom oraz pracownikom obsługi. Po części artystycznej pani dyrektor również złożyła życzenia i podziękowała za pracę swoim pracownikom. Miłym akcentem uroczystości były życzenia, kwiaty i piękny tort od Rady Rodziców.
Na koniec zaproszeni goście i nauczyciele udali się na kawę i słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.09.2013 r.

Festyn jesienny „Piknik z jeżykiem”

W sobotę, 28 września 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzegowie odbył się festyn jesienny - „Piknik z jeżykiem". Po powitaniu przez p. Dyrektor nastąpiła prezentacja fryzur „na jeża”- dzieci pokazały swoje ciekawe i przeróżne uczesania, a jury wybrało najładniejsze. Następnie uczniowie klas „0” i I-III obejrzeli bajkę pt. „Jeż”, a potem kolorowali obrazek przedstawiający to sympatyczne zwierzątko. Najładniejsze kolorowanki były nagrodzone. W tym czasie uczniowie klas IV-VI poznali życie jeży oglądając film przyrodniczy. Po projekcji odbył się dla nich konkurs wiedzy. Osoba, która zdobyła największą ilość punktów otrzymała nagrodę.
Dużą atrakcją pikniku okazał się pokaz saperski. Każdy uczeń mógł sam sprawdzić na czym polega praca sapera, pokonując w umun­du­ro­wa­niu z przyrządami plac przygotowany wcześniej przez żołnierzy. Następnie odbył się program artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki. Najbardziej podobał się skecz na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Jeż”. Ostatnim konkursem był „Deserowy jeżyk”. Uczniowie z warzyw i owoców, przy pomocy wykałaczek, wykonywali jeże. Powstały zdrowe przekąski, a najciekawsze okazy z każdej klasy zostały nagrodzone.
Na zakończenie można było upiec w ognisku pyszne, rumiane jabłka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.09.2013 r.

Sprzątanie Świata

20 września 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Odwiedził nas pan leśniczy Artur Skowron, który przeprowadził pogadankę dotyczącą: przyrodniczych i gospodarczych funkcji lasu, właściwego zachowania się w lesie, kształtowania wrażliwości i szacunku dla przyrody, rozbudzania świadomości ekologicznej dzieci. Następnie uczniowie klas: IV, III, II przygotowali przedstawienie. Przeprowadzono także konkurs plastyczny na temat „Czysty las”. Zwycięzcami zostali klasa „0”, „I”, „IV”.W ramach aktywnej edukacji ekologicznej uczniowie wszystkich klas wzięli udział w sprzątaniu okolicy naszej szkoły i lasu. Dzieci wraz z wychowawcami rozpoczęły sprzątanie wyznaczonych terenów. Uwieńczeniem pracy były ciężkie i pełne worki śmieci. Corocznie takimi akcjami wzmacniamy świadomość ekologiczną uczniów oraz ich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

2.09.2013 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

W poniedziałek, 2 września o 8.20 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu i uroczystym powitaniu, pani dyrektor Beata Skowron przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.
W tym roku uczyć nas będą: Danuta Cierpik, Katarzyna Kalinowska, Małgorzata Tomaszewska, Beata Lewandowska, Dorota Ruła, Anna Marusiak, Ewa Budzan i ks. proboszcz Krzysztof Korcz.
Po zapoznaniu się ze swoimi wychowawcami i klasami, udaliśmy się na mszę świętą do kościoła

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.06.2013 r.

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W piątek, 28 czerwca, przyszliśmy do szkoły, aby odebrać swoje „cenzurki”. Wszystkich miny były uśmiechnięte, a więc nie będzie tak źle!!! Po krótkim przywitaniu przez Panią Dyrektor i Samorząd Uczniowski głos zabrali uczniowie klasy II i III. w imieniu wszystkich uczniów podziękowali programem artystycznym za trud włożony w ich opiekę i nauczanie.
Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, byli to: Paula Bednarczuk z kl.IV, Marlena Łaska z kl. IV i Kamil Polak z kl.V. W klasach młodszych wyróżnienia otrzymali: Bartosz Dobrzański z kl.I, Alicja Szybajło z kl.I, Paulina Olejnik z kl. II, Oliwia Andrys z kl. III, Patrycja Bojanowska z kl.III, Wiktoria Zaborowska z kl. III.
W minionym roku szkolnym Paula Bednarczuk otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły za celujące wyniki w nauce i duże zaangażowanie w życie szkoły. Najlepszą czytelniczką naszej szkoły okazała się uczennica kl. III Oliwia Andrys. Po rocznej rywalizacji „Mistrzem ortografii” w szkole została Oliwia Andrys. Drugie miejsce zajęła Marlena Łaska, a trzecie Kamil Polak. Uczennice: K. Solecka, W. Bielaszewska, P. Bednarczuk odebrały nagrody rzeczowe za najlepsze oszczędzanie w SKO.
Pani dyrektor wręczyła dyplomy i podziękowania Rodzicom i instytucjom, które pomagały nam w bieżącym roku realizować podjęte zadania.
Ostatnim akcentem uroczystości było przekazanie przez panią dyrektor życzeń pogodnych i bezpiecznych wakacji!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.06.2013 r.

Poznajemy województwo lubuskie

W środę, 26 czerwca, wczesnym rankiem, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę. Około godziny dziesiątej dojechaliśmy do Wolsztyna, tam udaliśmy się do Muzeum Parowozów. To jedyne muzeum na świecie, gdzie można obejrzeć stare, ale sprawne maszyny, poruszające się po torach i wożące pasażerów na trasie Wolsztyn-Poznań. Najbardziej podobał się wszystkim największy parowóz „Piękna Helena”, który waży 161 ton i jest długi na 24 metry. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy urządzenie w kształcie koła, którym przestawia się kierunek jazdy lokomotywy.
Niedaleko Parowozowni znajduje się dworzec PKP, z którego pociągiem pojechaliśmy do Rakoniewic. Z ogromnym zainteresowaniem zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa. Pani przewodnik opowiedziała nam o tym, jak powstawały pierwsze urządzenia wykorzystywane przy gaszeniu pożaru. Obejrzeliśmy przeróżne „sikawki” i wozy strażackie zarówno polskie jak i zagraniczne. Muzeum posiada dwie sale wystawowe poświęcone przyrodzie tych terenów. Najwięcej eksponatów dotyczy ptaków i drobnych gryzoni, są tam również obrazy przedstawiające przeróżne zwierzęta. Jest to dar jednego z mieszkańców Rakoniewic.
Dalej autokarem przemieściliśmy się do Nowego Tomyśla, aby zwiedzić Muzeum Wikliniarstwa. To była uczta dla oczu! Ileż tam jest pięknych rzeczy zrobionych z wikliny: fotele, kanapy, wazony, abażury, parawany, no i bardzo dużo koszyków i koszyczków. Zanim zabraliśmy się do samodzielnego wyplecenia kółeczka, wysłuchaliśmy historii wierzbowych plecionek. Na zakończenie chętni mogli kupić sobie na pamiątkę wiklinowy koszyczek.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy wieczorem do Strzegowa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.06.2013 r.

Strzegów dzieciom

W sobotę, 8 czerwca 2013 r. w Strzegowie odbył się festyn dla dzieci. Dyrektor – pani Beata Skowron, nauczyciele oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Strzegowie zapewnili przybyłym gościom moc atrakcji. Na początku uczestnicy festynu mogli podziwiać występy artystyczne uczniów strzegowskiej podstawówki oraz zespołu wokalnego z Gubińskiego Domu Kultury, a także obejrzeć pokaz sztuczek piłkarskich M. Fudymy i M. Filipowicza.
Po wspaniałym programie artystycznym przeprowadzone zostały konkursy pod hasłem „Bezpiecznie wypoczywam z rodziną” oraz konkurencje sportowe, m.in. bieg o puchar dyrektora szkoły, skoki w workach, przeciąganie liny, rodzinne wyścigi taczek. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowano liczne atrakcje, z których większość dla dzieci była darmowa. Można było przejechać się wozem strażackim, bryczką, obejrzeć sprzęt policyjny, zrobić fryzurę, wymalować twarz. Na zmęczonych tymi atrakcjami czekała kiełbaska z grilla, frytki, bigos, kawa i domowe wypieki, a na dzieci lody, gofry i wata cukrowa. Kto się posilił mógł spalić kalorie na trampolinie, zjeżdżalni i dmuchanym zamku. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał.
O godzinie 19.00 nastąpiło wielkie losowanie głównych nagród, wśród których znalazły się: rower, tablet, odtwarzacz dvd, aparat cyfrowy, mp4.
Nie byłoby tak pięknej uroczystości gdyby nie zaangażowanie pani dyrektor, nauczycieli i rodziców oraz pomoc przyjaciół, sponsorów, a są nimi:
Wójt Z. Barski; UG Gubin; Rada Gminy; Radny W. Dębski; Nadleśnictwo Gubin; Leśniczy A. Skowron, Strzegów; Stowarzyszenie „Nie kopalni odkrywkowej”; Gminna Komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych; A.Z. Iwaniccy sp.j. Meble tapicerowane; Firma Reklamowa „Graf Media” Zielona Góra; „Fructofresh” Sp. z o.o., Czarnowice; Cierpik Transport, spedycja, logistyka; Kantor, D. Marusiak, Gubin; GS ”SCh” Gubin; prezes OSP Strzegów J. Kulesza; sołtys Strzegowa T. Solecki; OSP Strzegów, OSP Markosice; PKO BP Gubin; T. Zdrojewska; Usługi Jubilerskie M. Kwapich; Sklep „SEBA”; Apteka „Przy szpitalu”; Firma handlowa „Reichem Plus” Gubin; Sklep „Gabi” Sikora; Sklep „Maciuś”, Gubin; Sklep rolniczo–ogrodniczy „Dwojan” Sękowice; Sklep wędkarski „Złota Rybka” Gubin; Zakład produkcji obuwia P.P.H.U. „Guliana”; Sklep „Karat II”, Gubin; Drogeria „Jasmin”; Salon fryzjerski „Kasjopeja” A. Koziej; Zakład fryzjerski A. Król, Zasieki; Koło Łowieckie „Dzik” Grabice; Sklep odzieżowy, „Arbiter”; „MEGA” S. Laskowski; Sklep wielobranżowy „Kleks” Gubin; Bar Azjatycki „Dong”; „PRESTON” R. Dyderski, Górzyn; Zakład Rem.-Usł.-Handlowy „Iwa-bud”, Mierczany; Zakład usłu­gowy „Stoldem” J. Demkowski, Bożnów; „Eko­termo­ekspert” Sp. z o. o. Zielona Góra; J. Gargalis, Brody; A. i R. Grusz­czyńscy, E. i A. Rybkowscy oraz mieszkańcy Strzegowa; Zyguła Wędliny, Gubin; Computer Studio, G. Bakalarz; BONi, B. Bakalarz, Gubin.
Dziękujemy również służbom mundurowym, które swoją obecnością uatrakcyjniły festyn:
strażakom z PSP z Gubina, Straży Leśnej z Gubina; Straży Pożarnej Nadleśnictwa Gubin; policjantom z KP w Gubinie.
Serdecznie dziękujemy!
                   Dyrektor i Grono Pedagogiczne PSP w Strzegowie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

12.05.2013 r.

Wiosenne Spotkanie z Kulturą

12 maja nasi uczniowie uczestniczyli w „Wiosennym Spotkaniu z Kulturą” w Czarnowicach. Twórcy gminnej kultury mieli okazję zaprezentować się lokalnej społeczności. Publiczną Szkołę Podstawową w Strzegowie reprezentowali najmłodsi uczniowie. Zatańczyli „Krakowiaka”, „Kankana”, a Oliwia Andrys zaśpiewała piosenkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.04.2013 r.

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

26 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wysłuchaliśmy programu przygotowanego przez klasę IV i V. Dowiedzieliśmy się z niego co to jest konstytucja, reforma, elekcja i konfederacja oraz kim byli S.A. Poniatowski, S. Staszic i H. Kołłątaj.  Na koniec uczniowie zaśpiewali Majową jutrzenkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.04.2013 r.

Wycieczka do Świerkocina

W czwartek, 25 kwietnia, o godzinie 7.00 wyruszyliśmy autokarem ze Strzegowa w kierunku Świerkocina w celu poznania i zwiedzenia tamtejszego regionu.
Pierwszym punktem naszej podróży został znajdujący się w No­wi­nach Wielkich „Park Dinozaurów”, który okazał się być idealnym celem naszej wycieczki. Największą jego atrakcją okazała się leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Podczas spaceru ścieżką można się było cofnąć w czasie o setki milionów lat, do czasów pierwszych płazów oraz ogromnych ważek, widzieliśmy także jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. „Park Dinozaurów Nowiny Wielkie”, został zaprojektowany i stworzony tak, aby zainteresować wszystkie odwiedzające go osoby. Wycieczka w prehistorię była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.
Drugim punktem naszej wyprawy było „Zoo Safari”, czyli jedyny w Polsce ogród zoologiczny typu safari, który znajduje się w Świerkocinie. Jest to miejsce unikatowe ze względu na fakt, że można przez niego przejechać samochodem lub autokarem i zobaczyć dzikie zwierzęta w sposób stanowiący rewolucyjny przełom w tej dziedzinie. Jego droga jest przystosowana do przejazdu w czterech sektorach: Ameryka Południowa, Afryka, Mongolia i Azja. Można tam było spotkać kolejno: lamy, osły domowe, strusie Nandu, zebry, watusi, największe na świecie antylopy Elandy, antylopy Defassa, dzikie osły i wielbłądy oraz zwierzęta indyjskie i afrykańskie – antylopy Garna, Blesbok i bydło stepowe węgierskie.
Po przejechaniu całego terenu autokarem pozostała nam jeszcze piesza wycieczka w trakcie której spotkaliśmy alpaki, kózki karłowate, pekari, kangury, emu, dino, lwy, małpy, ptaki i wiele innych.
Po spacerze udaliśmy się do tamtejszej gastronomii, gdzie można było zjeść smaczny posiłek, po którym z kolei przyszedł czas na znajdujący się tam park rodzinny, czyli: karuzele, ślizgi, na których można było wyszaleć się do woli.
W końcu zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.04.2013 r.

Konkurs „Julian Tuwim Dzieciom”

Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Juliana Tuwima.

Konkurs literacki
11 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości poety. Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe zespoły z kl. IV, V ze szkół gminnych: Bieżyc, Chlebowa, Grabic i Strzegowa. Na początku uczniowie musieli wykazać się znajomością różnych faktów ż życia Tuwima i wypełnić test, a następnie w 2 rundach odpowiadali ustnie na wylosowanie pytania. Po podliczeniu punktów jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczone zostały dyplomy i piękne nagrody książkowe.
Szkoły:
I. SP Bieżyce;
II. SP Grabice/SP Strzegów;
III. SP Chlebowo.
Najlepsi uczniowie:
I. Patrycja Sykuła (SP Grabice);
II. Sara Jas (SP Bieżyce);
III. Marlena Łaska (SP Strzegów).

Konkurs plastyczny
W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima odbył się również konkurs plastyczny, którego celem było wykonanie ilustracji do wierszy poety. Prace uczniów zostały powielone i wydane jako zbiór poezji, który był zarazem nagrodą za wykonanie najładniejszych rysunków.
Zwycięzcy to:
kl. I – Ala Szybajło,
kl. II – Paulina Olejnik,
kl. III – Wiktoria Zaborowska,
kl. IV – Paula Bednarczuk,
kl. V – Klaudia Solecka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.03.2013 r.

Wielkanoc

Uczniowie naszej szkoły zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, księdza proboszcza i rodziców na wielkanocny program artystyczny. Przypomnieliśmy sobie wspólnie tradycje świąteczne poprzez wiersze, inscenizację i piosenki. Uczniowie z Samorządu Szkolnego złożyli życzenia naszemu księdzu z okazji Dnia Kapłaństwa. Pani dyrektor nagrodziła dzieci, które wykonywały, a potem sprzedawały palmy wielkanocne w kościele. Z życzeniami Wesołego Alleluja rozeszliśmy się do domów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2013 r.

Wizyta policjantów

21 marca policjanci z Gubina spotkali się z uczniami naszej szkoły. Policjanci przekazali dzieciom w jaki sposób należy poruszać się po drodze. Wytłumaczyli młodym ludziom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas gdy poruszają się po drodze jako piesi bądź rowerzyści, uświadomili im w jaki sposób takich zagrożeń uniknąć. Przedstawione zostały zasady dotyczące bezpiecznego zachowania się w stosunku do osób nieznajomych, omówiono sposoby informowania w przypadkach ewentualnych zagrożeń, zachowania się w domu pod nieobecność osób starszych oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2013 r.

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2013 r. obchodziliśmy w szkole pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klasy IV przedstawiając skecz pt. Wiedźmy północy i wios­na na wesoło opowiedzieli nam jak powstała wiosna – wyczarowali ją. Następnie dzieci, które tego dnia przyszły do szkoły „kolorowo ubrane” otrzymały słodkie nagrody od pani dyrektor.
Pomimo zimowej aury głośno skandowaliśmy „precz zimo zła” mając nadzieję na szybkie nadejście upragnionej wiosny. Aby tradycji stało się zadość, spaliliśmy Marzannę na terenie szkoły. Z utęsknieniem wyczekujemy cieplejszych dni.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.02.2013 r.

Sześciolatek w szkole w Strzegowie

21 lutego 2013 w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzegowie odbyła się lekcja otwarta w związku z kampanią informacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej „6 latek w szkole”. Do wzięcia udziału w lekcji poza uczniami klasy I zostały zaproszone dzieci sześcioletnie z Oddziału Przedszkolnego oraz ich rodzice. Z zaproszenia skorzystali prawie wszyscy rodzice, a przedszkolaki z ogromnym przejęciem i zadowoleniem po raz pierwszy zasiadły w szkolnych ławkach. Zajęcia z zakresu edukacji polonistycznej przygotowała i przeprowadziła pani dyrektor mgr Beata Skowron, natomiast edukację matematyczną wychowawczyni klasy I mgr Beata Lewandowska. Panie z ogromnym zaangażowaniem starały się zachęcić dzieci do pracy, a panująca wspaniała atmosfera zaowocowała ciekawymi wypowiedziami i pracą wszystkich uczniów. Dobrze dobrane metody pozwoliły na aktywność nie tylko pierwszakom, ale i ich młodszym kolegom. Po zajęciach odbyło się wspólnie z rodzicami omówienie, które było okazją do dyskusji i wymiany spostrzeżeń. Lekcja miała na celu zachęcenie rodziców do większej aktywności we wdrażaniu pozytywnych zmian oraz ułatwienie podjęcia decyzji co do dalszego kształcenia ich pociech. Wierzymy, że udało się pokazać, że nasza szkoła jest przyjazna, bezpieczna i gotowa na przyjęcie sześciolatków.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.02.2013 r.

Zabawa karnawałowa z babcią i dziadkiem

9 lutego uczniowie naszej szkoły zaprosili na bal karnawałowy do świetlicy w Strzegowie swoje babcie i dziadków, gdzie czekała na nich niespodzianka w postaci bogatego programu artystycznego. Dzieci pod czujnym okiem pani Beaty Lewandowskiej i pani Katarzyny Kalinowskiej śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odgrywały scenki z życia dziadków a przede wszystkim popłynęło wiele ciepłych słów i gorących życzeń w stronę naszych kochanych seniorów. Potem był słodki poczęstunek oraz wesoła, wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki karnawałowej. Tańce, konkursy z nagrodami i wiele radości - to dominowało w sobotnie popołudnie w świetlicy wiejskiej w Strzegowie. Uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy upiekli pyszne ciasta, nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do występów, prowadzili konkursy oraz pani dyrektor, która zatroszczyła się o kosze słodkości dla dzieci. Podziękowania kierujemy również do pana Artura Skowron, który zadbał o oprawę muzyczną, świetlną i nagłośnienie podczas występów i zabawy.
Dzieci o godzinie 18.30 zakończyły wspólne świętowanie, a ko­lej­nym punktem wieczoru była rozpoczynająca się o godzinie 20.00 w przepięknym wystroju karnawałowo-walentynkowym zabawa taneczna dla dorosłych przygotowana przez Radę Rodziców i nauczycieli PSP Strzegów. Nastrój ostatniej soboty karnawału udzielił się wszystkim gościom i tańce trwały do późnych godzin nocnych. Podczas zabawy tradycyjnie losowano szczęśliwe numery biletów i czekolad oraz odbyły się licytacje karnawałowych tortów i walentynkowych bukietów kwiatowych. Dochód z zabawy będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej naszych uczniów, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zabawie, przez co przyczynili się do pozyskania większych funduszy. Doceniamy zaangażowanie każdego uczestnika, jednak szczególnie pragniemy wymienić osoby, które ofiarowały nam swoją pomoc: pan Artur Skowron, dbający o całą oprawę muzyczno-świetlną, pani Jolanta Preś, która przekazała tort na licytacje, druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej z Markosic, które również podarowały nam tort z przeznaczeniem na licytację, pani Agnieszka Król, która przekazała biżuterię srebrną na nagrody, kwiaciarnia „Irys”, kwiaciarnia Szymczyszyn A. oraz dziękujemy tym, którzy przekazali znaczące kwoty na rzecz dzieci. Są to: panowie Edward Bojko, Jan Dwornicki, Paweł Gawlik i Damian Szyszko.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

2.02.2013 r.

Ostatnie pożegnanie

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
Choć większym ryzykiem rodzić się, niż umrzeć
Kochamy wciąż za mało i stale za późno.
Ks. Jan Twardowski

 
Z głębokim żalem, w sobotnie południe 2 lutego 2013 r., na cmentarzu w Strzelcach Krajeńskich pożegnaliśmy bliskiego naszym sercom nauczyciela i pierwszego dyrektora naszej szkoły Zenona Śmigielskiego, który zmarł 30 stycznia 2013 r., przeżywszy 92 lata.

kronika SP Strzegów
linia

15-17.01.2013 r.

Ferie zimowe

Jak co roku w naszej szkole podczas ferii można było przyjemnie spędzić czas. We wtorek (15.01.2013 r.) dla dzieci przygotowano zajęcia teatralne, na których uczyliśmy się ról i piosenek na Dzień Dziadków. W środę odbyły się zajęcia komputerowe i językowe. Uczniowie otrzymali karteczki z przezwiskami związanymi z zimą. Można było spotkać Lodowego Sokoła, Srebrną Iskierkę czy też Królową Śniegu.Tego dnia dzieci miały okazję pobawić się w języku niemieckim, wziąć udział w konkursie plastycznym malowania przy pomocy programu Paint czy pograć i rywalizować w przygodowej grze komputerowej. Na niemieckim bawiliśmy się w listonosza, tworzyliśmy pamiątkową książkę z podpisami i malowaliśmy piękne domki z podpisami w języku niemieckim. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki za dobra wspólną zabawę. Spośród chłopców w konkursie gry komputerowej wygrał Jakub Wyrzykowski kl. IV, następnie Piotrek Hrubec kl. III i Nikita Ihnatau kl. IV. Spośród dziewczynek w podobnej rywalizacji wygrała Paula Bednarczuk kl. IV, następnie Marta Mazurkiewicz kl. V i Paulina Olejnik z kl. II. W grupie młodszych dzieci, które "malowały na ekranie" piękne własne prace wszyscy byli zwycięzcami: Alicja Szybajło kl. I, Wiktoria Solecka kl. I, Wiktoria Bielaszewska kl. II, Dominik Stojanowski kl. I, Kacper Stojanowski kl. II oraz Hubert Szydłowski kl. III W czwartek uczniowie naszej szkoły pojechali do kina na bajkę pt. Dino mama. Przed projekcją przedstawiono dzieciom prezentację na temat epoki dinozaurów, która była przygotowana w sali kinowej. Po seansie uczniowie wraz z opiekunami udali się do sali zabaw „Bubuland”. Było barwnie, ciekawie i bardzo wesoło! Dzieci mogły atrakcyjnie i bezpiecznie spędzić czas, rozwijając swą zręczność i ogólną sprawność ruchową.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów