O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

21.12.2012 r.

Wigilia

21 grudnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i ksiądz proboszcz zebrali się przy świątecznym stole w szkolnym holu. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klasy 0, I, II. Po występach pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a ksiądz proboszcz rozpoczął Wigilię odczytaniem fragmentu z Biblii. Potem dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wreszcie można było zasiąść do stołu i posilić się wigilijnymi potrawami. Po ich zjedzeniu był czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.12.2012 r.

Trzy świnki

16 grudnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Zielonej Góry do Teatru Lubuskiego na spektakl pt. Trzy świnki. Była to opowieść o sympatycznych świnkach i ich niecodziennych przygodach. Czy złemu, przebiegłemu wilkowi udało się zjeść maluchy? Czy pomoc wrony okazała się skuteczna? Dlaczego przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, ale także ustawiczna praca? O tym wszystkim nasi uczniowie mogli dowiedzieć się z kolorowej, roztańczonej bajki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2012 r.

Mikołajki

Każdego roku, 6 grudnia, wszyscy z niecierpliwością wypatrują utęsknionego gościa, jakim jest Święty Mikołaj. Dzieci co roku piszą do niego listy a dorośli, choć wcale się do tego nie przyznają, mają nadzieję, że i dla nich znajdzie się coś w jego worku.
W tym roku także do naszej szkoły przybył ten niezwykły gość. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Kiedy wreszcie pojawił się na schodach naszej szkoły dzieci były zachwycone i bardzo przejęte, ale doskonale poradziły sobie z zadawanymi przez Mikołaja pytaniami. Niektórzy obiecali nawet, że zmienią swoje zachowanie, oraz bardziej przyłożą się do nauki. W zamian za takie deklaracje wszyscy otrzymali przepiękne prezenty, które sprawiły im ogromną radość. Na koniec tego niecodziennego spotkania dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę zapraszając go do naszej szkoły za rok.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2012 r.

Świąteczna gwiazdka

Tradycyjnie już od kilku lat uczniowie naszej szkoły rywalizują wykonując ozdobę choinkową. W tym roku każdy chciał zrobić najładniejszą gwiazdkę na choinkę. Cieszymy się, bo rzeczywiście gwiazdek było bardzo dużo i wszystkie naprawdę przepiękne i pomysłowe. Będzie czym ozdobić szkolną choinkę!!!
Pierwsze miejsce w szkole zdobyła ucz. kl. III Oliwia Andrys, drugie ucz. kl. III Patrycja Bojanowska, a trzecie Paulina Olejnik z klasy II.
W związku z tym, że wszystkie gwiazdki były śliczne, nagrody zostały przyznane także w klasach. Wszystkie przedszkolaki, które przyniosły zrobioną ozdobę otrzymały dyplom z nagrodą za I miejsce!!!
Pierwsze miejsca w klasach otrzymali: kl. I - Ala Kiwka, Wiktoria Solecka; kl. II - Kacper Stojanowski; kl. III - Hubert Szydłowski; kl. IV - Wiktoria Bojanowska, Jakub Wyrzykowski; kl. V - Klaudia Solecka.
Wyniki konkursu ogłoszono 6 XII 2012 roku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.11.2012 r.

Andrzejki

30 listopada 2012 roku nasza szkoła świętowała Andrzejki!
Czarownice wróżyły z ręki i z czarodziejskiej kuli, przepowiadając przyszłość. Uczniowie losowali wróżby, przebijali serca miłości, wybierając imię wybranki lub wybranka. Nie mogło zabraknąć ulubionej zabawy dzieci w „gorące” krzesełka. Zwycięzcy zostali mile nagrodzeni. A kto ze szkoły wyjdzie pierwszy za mąż? Wyszło, że to pierwszoklasiści jako pierwsi dotarli swoimi bucikami do progu drzwi. Najciekawszą częścią andrzejkowej zabawy była dyskoteka i poczęstunek przygotowany przez wychowawców.
Życzymy wszystkim, aby spełniły się ich dobre andrzejkowe wróżby!
 
Wszystkim, którzy pomagali przy organizacji andrzejek bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Sto­wa­rzy­szenia „Nie kopalni odkrywkowej”, dzięki któremu uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat ekologii, otrzymali ekologiczne upominki. Stowarzyszenie przekazało znaczącą kwotę na dofinansowanie kosztu wycieczki szkolnej. Serdecznie dziękujemy całemu zarządowi Stowarzyszenia a przede wszystkim paniom: Dorocie Prugar-Wasielewskiej oraz Dorocie Schewior.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.11.2012 r.

Wycieczka na Komisariat Policji

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę na Komisariat Policji w Gubinie. Na miejscu spotkali się z panem policjantem Mieczysławem Frygą, który oprowadził dzieci po budynku i opowiedział o pracy w policji. Wycieczka była wypełniona atrakcjami, dzieci mogły zobaczyć wiele sprzętów pomocnych policji w codziennej pracy, a także usłyszeć sygnał z policyjnego radiowozu, oczywiście nie omieszkały skorzystać z okazji, by znaleźć się wewnątrz tego pojazdu. Uczniowie zapoznali się z ciężką i niezbędną dla bezpieczeństwa wszystkich pracą policjantów. Oglądały i przy­mie­rzały różne atrybuty policyjnego stroju. Z dużym zaciekawieniem zwiedzały pomieszczenia komisariatu udostępniane przez dyżurnych policjantów. Zdecydowanie najwięcej wrażeń dostarczyło dzieciom tymczasowe zatrzymanie grupy w po­mieszczeniu zatrzymań, a także wielkość klucza do drzwi je zamykających. Na zakończenie wycieczki uczniowie ćwiczyli przechodzenie przez pasy, na skrzyżowaniu ulic pod czujnym okiem policjanta.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.11.2012 r.

Święto Niepodległości

W piątek, 9 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole, jak co roku, uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy IV i V przedstawili sytuację naszego państwa od początków jego powstania do czasów współczesnych. Podane w przystępny dla dzieci sposób fakty historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi (Pierwsza Brygada, Przybyli ułani) oraz prezentacją multimedialną ze zdjęciami i czarno-białymi filmami z 1918 roku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.10.2012 r.

Wycieczka do Berlina

24 października 2012 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie wybrali się na wycieczkę zagraniczną do Naszych sąsiadów – Niemiec.
Jeden dzień spędzony w kraju słynnych kiełbasek pogłębił wiedzę uczniów o kulturze i obyczajach Niemiec, w tym w szczególności Berlina. Największą atrakcją było odwiedzenie Oceanarium, gdzie napotkaliśmy na niezwykłe okazy ryb i innych zwierząt morskich. Nie lada problemem było odnalezienie koleżanek i kolegów w labiryncie luster.
Przejeżdżając autokarem przez centrum Berlina mieliśmy możliwość oglądnięcia najważniejszych zabytków tego miasta i udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, o której opowiedział nam bliżej przewodnik. W słynnym centrum handlowym „Arkaden” zjedliśmy pyszne lody, a potem organizatorzy wycieczki poczęstowali nas cieplutkim hot-dogiem.
Codzienność tego miasta jest bardzo intrygująca, atrakcje kuszą turystów na pozostanie w tym miejscu dłużej. My na pewno jeszcze tam kiedyś wrócimy!

linia

11.10.2012 r.

Święto Edukacji Narodowej

11 października mieliśmy w naszej szkole wiele uroczystości. O godzinie 10.00 pani Dyrektor powitała rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy II i III z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły wiersze, piosenki, a także scenkę z życia klasy pt. Pani na opak. Na zakończenie programu wszyscy nauczyciele i pracownicy otrzymali upominki wykonane przez uczniów i Samorząd Szkolny. Pani Dyrektor pochwaliła i nagrodziła pracę swoich nauczycieli. Panie Iwona Solecka i Agnieszka Wyrzykowska jako przedstawicielki Rady Rodziców przekazały na ręce p. Dyrektor życzenia dla całego Grona Pedagogicznego.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.10.2012 r.

Wspomnienia z wakacji

Podczas uroczystości Dnia Nauczyciela rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-polonistyczny pt. „Wspomnienia z wakacji”. Ogłoszony był on na zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Chętni uczniowie mogli wakacyjny czas wykorzystać na stworzenie swojej historii poprzez wykonanie rysunków, fotografii i napisanie tekstu. Mogli skorzystać z pomocy rodziców , cioci lub kogoś innego.
Zwycięzcą został Bartek Dobrzański z kl. I. Drugie miejsce zajęła Alicja Szybajło też z kl. I, a miejsce trzecie przypadło Paulinie Olejnik z kl. II. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali także cenne nagrody: hulajnogę, "Top Model", malowankę kreatywną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia (kredki, składanki, plastelinę).

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.10.2012 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów

11 października 2012 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Strzegowie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Prowadząca ceremonię, uczennica – Paula Bednarczuk powitała przybyłych gości: Panią Dyrektor Beatę Skowron, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.10.2012 r.

Pożegnanie lata

Nadszedł czas wietrznych dni i tym samym skończyła się ulubiona pora roku dzieci - lato! Dziękując naturze za wspaniałe słoneczne dni Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzegowie postanowiła zorganizować „Święto Ziemniaka”. 6 października 2012 roku cała społeczność uczniowska wraz z rodzicami i nauczycielami oddali się zabawie na świeżym powietrzu. Pomimo jesiennej pogody udało się zorganizować zabawę w grzybobranie, kto uzbierał najwięcej prawdziwków wygrywał, niestety zdarzyło się też napotkać na kilka trujących muchomorów. Dzieci miały okazję wykonać latawiec przy współpracy z rodzicami. Cudne, kolorowo ozdobione arcydzieła wzniosły się nad strzegowskie niebo i wywołały niemałe zamieszanie.
Przy tej okazji przygotowana została również wystawa z pracami dzieci na temat „Bezpieczni w szkole, domu i środowisku”. Atmosferę podgrzewało rozpalone ognisko, w którym piekły się smakowite ziemniaczki i kiełbaski. Rodzice zadbali o ciasto, można było też kupić frytki i zasmakować przepysznej waty cukrowej. W ten szczególny dzień każdy miał szczęście, gdyż losy zakupione na loterii kryły ciekawe gadżety. Zabawy i konkurencje były solidnie nagradzane, co można było odczytać z szerokich uśmiechów dzieci.
Szczególne podziękowania za okazane wsparcie przy organizacji festynu, ufundowanie nagród i zakup słodyczy, kierujemy do przyjaznych nam firm i instytucji: "Horex" Gubin, "Magnolia" Lubsko, Sklep "Cemark" Cecylia Klimowicz Gubin, Sklep Roman Adamek - Zasieki, Sklep Alicja Kościuch – Gubin, Sklep Sikora Grażyna – Gubin, Market "Rondo" – Gubin, Sklep "Bobas" – Gubin, Sklep "Kleks" – Gubin, Drogeria "Jaśmin" – Gubin, Złotnik – Gubin ul. Obrońców Pokoju, GS Gubin, Zakład Fryzjerski Anna Koziej – Gubin, Zakład Fryzjerski Agnieszka Król – Zasieki, PKO Gubin, Frucktofresch Czarnowice.
Dziękujemy również wszystkim rodzicom aktywnie uczestniczącym w przygotowaniach do festynu a także tym, którzy wsparli nas finansowo zakupując cegiełki i biorąc udział w ciekawych licytacjach, przede wszystkim: panu Adamowi Naruszewicz, panu Arturowi Król, panu Przemysławowi Gniełka.
Dziękujemy wszystkim, którzy z nami się bawili i do zobaczenia na następnej szkolnej uroczystości!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.09.2012 r.

Strażacy w szkole

18 września 2012r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. Ćwiczenia odbyły się przy wsparciu strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gubinie. Wszyscy sprawnie opuścili budynek. Po zakończeniu próby alarmowej uczniowie powrócili do klas. Pani dyrektor Beata Skowron oprowadziła po szkolnym budynku grupę strażaków, by w sposób profesjonalny sprawdzili i ocenili stan szkoły pod względem bezpieczeństwa. Choć przeprowadzona ewakuacja wypadła znakomicie, miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystywać zdobytych w tym dniu umiejętności.
Następnie strażacy omówili i pokazali jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opowiedzieli o niebezpieczeństwach, pożarach i wypadkach drogowych. Nie tylko uwrażliwili uczniów naszej szkoły na pierwszy kontakt z osobą poszkodowaną, ale również pokazali jak należy takiej osobie pomóc do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Zapoznali dzieci z zawartością torby strażackiej.. Uczniowie mogli dotknąć, obejrzeć przedmioty znajdujące się "pod ręką" strażaka, niezbędne do udzielenia pomocy. Strażacy przypomnieli numery telefonów alarmowych i przećwiczyli z dziećmi wzywanie pomocy. Później można było obejrzeć i wsiąść do samochodu ratowniczo-gaśniczego, co stanowiło dla uczniów nie lada atrakcję.
Strażacy bardzo ciekawie opowiedzieli także o służbie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Gubinie. Podzielili się swoimi doświadczeniami z akcji, w których brali udział.
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie oraz grono pedagogiczne składają strażakom serdeczne podziękowania, za to, że przyjęli zaproszenie i na wysokim poziomie przygotowali atrakcyjną formę edukacji uczniów w zakresie pierwszej pomocy, wiedzy pożarniczej i pracy strażaka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.09.2012 r.

Sprzątanie Świata

14 września 2012 r., podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2012”. Uczniowie z klasy 4 i 5 przybliżyli nam tegoroczne hasło „Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę”. Powiedzieli m.in. o celach przeprowadzanej akcji, nieśmieceniu i zgniataniu opakowań przed wyrzuceniem oraz o wydarzeniach jakie mają miejsce w Polsce związanych z tym przedsięwzięciem. W ramach aktywnej edukacji ekologicznej uczniowie wszystkich klas wzięli udział w sprzątaniu okolicy naszej szkoły, jak i miejsc, w które uczęszczamy na lekcjach wf-u i przyrody. Dzieci wraz z wychowawczyniami, rozpoczęły sprzątanie wyznaczonych terenów. Uwieńczeniem pracy były ciężkie i pełne worki śmieci. Corocznie takimi akcjami wzmacniamy świadomość ekologiczną uczniów oraz ich odpowiedzialność za środowisko naturalne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

3.09.2012 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września o 8.40 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny: po odśpiewaniu hymnu i uroczystym powitaniu, pani dyrektor przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego, następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, a potem na mszę świętą do strzegowskiego kościoła.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.06.2012 r.

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 r. w piątek po mszy świętej odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na uroczystym apelu zostały przyznane stypendia, nagrody, dyplomy, wyróżnienia dla uczniów oraz podziękowania dla osób i instytucji współpracujących ze szkołą. To, co działo się w naszej placówce przez dziesięć miesięcy, rodzice i zaproszeni goście mogli usłyszeć w sprawozdaniu, które przedstawiła pani Dyrektor. Następnie klasa szósta i czwarta przedstawiła krótki program artystyczny, którym pożegnała się z naszą szkołą i z ko­legami. Były kwiaty i słodkie upominki.
Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji.
Najlepsi uczniowie:
kl. I–III: Oliwia Andrys, Patrycja Bojanowska, Wiktoria Bojanowska, Paula Bednarczuk, Paulina Olejnik
kl. IV–VI: stypendium Wójta Gminy Gubin, świadectwo z wy­ró­żnie­niem: Justyna Wasielewska, Daniel Sykuła; świadectwo z wy­ró­żnie­niem: Kacper Rybkowski, Kamil Polak.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.06.2012 r.

Dzień Rodziców

W środę 20 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziców. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, składający się z piosenek, wierszy i życzeń. Młodsza grupa taneczna pokazała nowe tańce, a klasa III zaśpiewała piosenkę. Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych prezentów i kolorowych laurek przez uczniów oraz składanie życzeń. Rodzice z prezentów byli zachwyceni. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Dla rodziców przygotowano także konkurs plastyczny.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.06.2012 r.

Zabawa w Strzegowie

16 czerwca w wiejskiej świetlicy odbył się wieczorek pożegnalny klasy VI, na który przybyli również zaproszeni uczniowie ze szkoły z Grabic. Następnie odbyła się zabawa taneczna dla dorosłych ze „Strefą Kibica” - wspólnie oglądaliśmy mecz Polska - Czechy. Po sportowych emocjach przyszedł czas na świetną zabawę. Na uczestników czekała moc atrakcji: losowanie (z nagrodami) szczęśliwych numerów biletów i czekolad, walczyk czekoladowy, licytacja tortu oraz skórzanej kanapy. Dochód z zabawy tradycyjnie przeznaczony został na konto Rady Rodziców, a pochwalić się możemy, że za wcześniej zapracowane pieniądze, uczniowie pojechali w maju na czterodniową wycieczkę nad morze. Wyjazd udał się wyśmienicie, dzieci dużo zwiedziły i zobaczyły. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności panu Arturowi Skowronowi i Arturowi Królowi, którzy zadbali o oprawę muzyczną i „Strefę Kibica” oraz sponsorom: Z.E.W. – Divani Kasprzak, Chociejów; Sp. j. „Horex”; Usługi Jubilerskie S. Kwapich; „Fructofresh” Sp. z o.o., Czarnowice; Zakład fryzjerski A. Król, Zasieki; Ośrodek Doskonalenia Kierowców „Jarek”, J. Łucjan, Sękowice; Zakład fryzjerski, A. Koziej, Gubin; Sklep A. Gruszczyńska, Strzegów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.06.2012 r.

Konkurs „Korczak - przyjaciel dzieci”

14 czerwca 2012 r. odbył się w Szkole Podstawowej międzyszkolny konkurs wiedzy o Januszu Korczaku i Konwencji Praw Dziecka. Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe zespoły z kl. V, VI ze szkół gminnych: Chlebowa, Grabic, Starosiedla i Strzegowa. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy, potem oglądali film – wspomnienia o Korczaku, a następnie odpowiadali ustnie na wylosowanie pytania. Po podliczeniu punktów Jury wyłoniło zwycięzców.
Szkoły:
I miejsce - SP Strzegów;
II m. - SP Chlebowo;
III m. - SP Starosiedle.
Najlepsi uczniowie:
I miejsce - Justyna Wasielewska (SP Strzegów);
II m. – Zuzanna Płetenicka (SP Chlebowo);
III m. – Elżbieta Turowska (SP Starosiedle).
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom wręczone zostały dyplomy i piękne nagrody książkowe. Dziękujemy za wsparcie sponsorom: Nadleśnictwu Gubin i Sklepowi „Kleks” z Gubina.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.06.2012 r.

Wycieczka do Nadleśnictwa w Gubinie

1 czerwca 2012 r. dzieci z naszej szkoły pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Gubin. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia biurowe w siedzibie nadleśnictwa, Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny (PAD), Miniarboretum, Izbę leśną, w której zobaczyć mogli okazy zwierząt i zielnikowe okazy roślin, przekroje pni drzew oraz gablotę z owadami. Pan Leśnik opowiadał ciekawie o okolicznej faunie i florze a także o zwyczajach i prawach panujących w lesie. Na zakończenie wycieczki uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne pt. Dziko Ryjo oraz Leśna wycieczka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.05.2012 r.

Wycieczka do Sali Zabaw w Gubinie

30 maja 2012 r., w czasie kiedy większa część uczniów naszej szkoły wyjechała nad morze, pozostali – głównie uczniowie Oddziału Przedszkolnego, oraz kilkoro starszych dzieci wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Gubina. Ze Strzegowa wyjechaliśmy z samego rana i pomimo niezbyt ładnej pogody wszystkim towarzyszyły doskonałe nastroje, a to za sprawą niezapomnianych chwil w pięknej, kolorowej sali zabaw, która była pierwszym punktem naszej wyprawy. Po prawie dwugodzinnych szaleństwach nieco zmęczeni, ale bardzo głodni udaliśmy się ochoczo do pobliskiej restauracji McDonald's.
Po mile spędzonym tam czasie i pysznej „wyżerce” zadowoleni i najedzeni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Strzegowa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.04.2012 r.

221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia 2012 r. spotkaliśmy się w szkolnym holu aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Klasa VI przygotowała recytacje i pieśni związane z tym świętem. Dowiedzieliśmy się o ówczesnej sytuacji politycznej naszej ojczyzny i zobaczyliśmy postaci historyczne na obrazach Jana Matejki, a także obejrzeliśmy koncert Jankiela z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”, który doskonale oddaje atmosferę tych odległych historycznie czasów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

4.04.2012 r.

Wielkanocne świętowanie

W ostatni dzień nauki, przed feriami świątecznymi uczniowie klas I, II i III zaprosili wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, Księdza Proboszcza i uczniów na wielkanocny program artystyczny. Przypomnieliśmy sobie wspólnie tradycje świąteczne poprzez wiersze, scenki i piosenki.
Uczniowie z Samorządu Szkolnego złożyli życzenia naszemu Księdzu z okazji Dnia Kapłaństwa, życząc Mu dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom zaangażowanym w robienie i sprzedawanie palm wielkanocnych częstując ich świątecznymi łakociami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2012 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2012 r. klasa VI wraz z wychowawcą zorganizowała Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie przygotowali kabaretowe przedstawienie pt. „Atlas uczniów”, w którym omówili różne postawy i swoje zachowania „z ławy szkolnej”. Wystąpili m.in.: Śpioch, Maruda, Pracuś i inne klasowe „oryginały”. Przedstawienie wywołało wiele śmiechu.
Następnie wyruszyliśmy z Marzanną nad staw, aby tradycji stało się zadość. Pożegnaliśmy zimę głośno skandując hasła ją żegnające. Czy to wystarczy, żeby w końcu przyszła upragniona wiosna? Zobaczymy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.02.2012 r.

Ferie w szkole mogą być ciekawe

Jak co roku w naszej szkole podczas ferii można było przyjemnie spędzić czas.
We wtorek (14.02.12 r.) dzieci pojechały do Gubina na halę sportową, gdzie brały udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.
W środę natomiast uczniowie wraz z opiekunami pojechali do Zielonej Góry do Teatru Lubuskiego na spektakl pt. Zwierzęta Doktora Dolittle. Sztuka wszystkim bardzo się podobała, szczególnie kostiumy zwierząt, za które byli przebrani aktorzy oraz wesołe piosenki.
Ostatnią atrakcją ferii była karnawałowa dyskoteka i nocleg w szkole. W czwartek od 16.00 chętni uczniowie brali udział w konkursach, zabawach oraz projekcjach filmów i bajek dla dzieci. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy spali poza domem, co na pewno przysporzyło dodatkowych wrażeń. W piątek po śniadaniu, stęsknieni rodzice mogli odebrać swoje dzieci.

kronika SP Strzegów
linia

7.02.2012 r.

Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu

7.02.2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie odbyły się zawody rejonowe Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. Do zawodów przystąpiło 12 zawodników reprezentujących łącznie 6 szkół. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii Czerwonego Krzyża, działalności czerwonokrzyskiej, ruchu młodzieżowego a także Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. Laureatami olimpiady zostali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegowie: Justyna Wasielewska I miejsce, Daniel Sykuła II miejsce. Justyna Wasielewska zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.

linia

11.02.2012 r.

Karnawał w Strzegowie

11 lutego w wiejskiej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa dla dzieci i dorosłych. Pani dyrektor Beata Skowron i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie zadbali o to, aby dzieci mile spędziły czas na tańcach i zabawach. Udział w imprezie wzięli również uczniowie podstawówki z Grabic, wraz ze swoimi wychowawcami. Nie obyło się bez konkursów na najładniejsze przebranie, taniec z balonami czy na gazecie. W trakcie tańców można było posilić się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców oraz częstować słodyczami zakupionymi za pieniądze przekazane szkole przez OSP Strzegów.
Kolejnym punktem wieczoru była zorganizowana z inicjatywy Rady Rodziców zabawa dla dorosłych. Nie moglibyśmy się bawić w tę mroźną noc gdyby nie szczególne zaangażowanie w organizację pana leśniczego Artura Skowrona, który zadbał nie tylko o oprawę muzyczną imprezy, ale również o sprawy techniczno-gospodarcze. Podziękowania kierujemy również do pana Roberta Gruszczyńskiego i Andrzeja Ozgi, którzy nie szczędzili swego czasu ani sił w przygotowaniu sali do zabawy. O godzinie 20.00 pani dyrektor uroczyście rozpoczęła zabawę i przywitała gości. Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim i tańce trwały do późnych godzin nocnych. Podczas zabawy odbyły się licytacje tortów upieczonych przez panie: Elżbietę Świderską i Zuzannę Andrys oraz licytacja walentynkowego bukietu. Za aktywny udział w licy­tacjach dziękujemy panom: Edwardowi Piotrowskiemu, Arturowi Królowi, Ryszardowi Kancelarzowi, Edwardowi BojkoArturowi Skowronowi. Dochód z zabawy tradycyjnie przeznaczony zostanie na letnią wycieczkę naszych uczniów, dlatego dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy oraz sponsorom: Auto-Eko-Gaz Stacja J. Brzyszcz; Sp. j. „Horex”; Usługi Jubilerskie S. Kwapich; Kwiaciarnia „Irys”; Sklep spożywczy M. Polaszyk; Koło Łowieckie „Dzik”; FRUCTOFRESH Sp. z o.o., Czarnowice.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.01.2012 r.

Poznajemy Jana Brzechwę

Uczniowie klas I-III przez cały pierwszy semestr nauki uczęszczali na zajęcia kółka teatralnego, na którym poznawali twórczość wybitnego polskiego bajkopisarza Jana Brzechwy. Były to zajęcia dające wiele radości, uśmiechu, bo utwory tegoż poety w bardzo zabawny sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość, bardzo często zaklętą w „świat zwierząt”.
W czasie tych kilku miesięcy dzieci nauczyły się na pamięć wielu wierszy, rysowały obrazki do wybranych utworów, śpiewały piosenki z filmu Akademia Pana Kleksa.
Zwięczeniem pracy był przygotowany występ recytatorsko-muzyczny, który uczniowie pokazali na uroczystości z okazji Święta Dziadków, a także udział w konkursie plastycznym pt. „Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy”.
Konkurs na poziomie szkoły wygrała uczennica kl. I Paulina Olejnik, drugie miejsce zajęła Patrycja Król z kl. VI, a trzecie Karolina Grybel z kl. III. Nagrodzone zostały także najlepsze prace na poziomie klas. W kl. I zwyciężył Gracek Grybel, w kl. II Oliwka Andrys, w kl. III były dwa równorzędne pierwsze miejsca Kuby Wyrzykowskiego i Mikity Ihnatau, w kl. IV wygrała Marta Mazurkiewicz, a w kl. VI Dominika Kwiatkowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia (słodycze).
Dzieciom bardzo podobała się twórczość tego poety, więc na pewno jeszcze nie raz do niej wrócimy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.01.2012 r.

Dzień Babci i Dziadka

W piątek, 20 stycznia 2012 roku o godzinie 11.00, mury naszej szkoły powitały najzacniejsze grono gości. Przybyli do nas Babcie i Dziadkowie przedszkolaków, uczniów wszystkich klas, a także takie Osoby , które mają swoje wnuki gdzieś daleko. Wszystkich zebranych bardzo gorąco powitała pani Dyrektor i zaprosiła do obejrzenia występów, w których wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przypomnieliśmy Naszym Dziadkom wiersze Jana Brzechwy, takie jak: Sum, Ślimak, Entliczek-pentliczek, Rozmawiała gęś z prosięciem, Żaba, Sroka, Kuma, a także piosenki z filmu pt. Akademia Pana KleksaKaczka-Dziwaczka, Na wyspach Bergamutach, Witajcie w naszej bajce. Wierszy o sobie wysłuchali w wykonaniu przedszkolaków i uczniów z klasy IV, oni też przekazali wszystkim najserdeczniejsze życzenia, do których dołączył także Samorząd Szkolny. Nasi goście otrzymali również własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
Po występach Babcie i Dziadkowie zaproszeni zostali na kawę, ciasto i miłą pogawędkę. Niektórzy ze swoimi wnukami wybrali się na spacer po naszej szkole.
Dzień ten był pełen wrażeń i zapewne na długo zapadnie on wszystkim jego uczestnikom w pamięć!!!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów