O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

22.12.2011 r.

Wigilia

22 grudnia 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Wszyscy, tzn. uczniowie, nauczyciele, rodzice i ksiądz proboszcz, zebrali się przy świątecznym stole w szkolnym holu.
W bożonarodzeniową atmosferę wprowadziły nas jasełka przygotowane przez uczniów klasy VI, IV i III. Dzięki nim na nowo odkryliśmy tajemnicę nocy betlejemskiej.
Po występach pani dyrektor złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, a ksiądz proboszcz rozpoczął Wigilię odczytaniem fragmentu z Biblii. Potem dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Wreszcie można było zasiąść do stołu i posilić się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami: pierogami, barszczem, rybą, kutią i kompotem z suszonych owoców. Po ich zjedzeniu był czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, a także konkurs na najładniejsze wykonanie kolędy.
Na koniec pani dyrektor wręczyła słodkie upominki „kolędnikom” i wszystkim dzieciom występującym w jasełkach, a także tym, którzy wykonali piękne bożonarodzeniowe szopki, które podziwiać można było w szkole i strzegowskim kościele.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.12.2011 r.

Mikołajki - wycieczka do Zielonej Góry

7 grudnia 2011 r. z okazji mikołajek pojechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Góry. Młodsze dzieci mogły spożytkować swoje siły w sali zabaw, a starsi uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Lubuskiej, w którym zwiedzali różne sale, m.in. muzeum wina, salę średniowiecznych tortur, galerię obrazów T. Kuntze, salę sztuki sakralnej oraz sztuki nowoczesnej. Wszystkim eksponaty bardzo się podobały, szczególnie te zgromadzone w sali tortur.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było kino Cinema City w „Focus Parku”, gdzie obejrzeliśmy zabawną bajkę w 3D pt. Artur ratuje gwiazdkę.
Mimo deszczowej pogody wycieczka była udana.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2011 r.

Mikołajki w szkole

6 grudnia rozpoczął w naszej szkole świąteczny czas. Został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Piękny, pomysłowy łańcuch choinkowy”, w którym jak co roku, było bardzo trudno wybrać zwycięzców, bo wszystkie ozdoby były śliczne, pomysłowe i pracochłonne. Pierwsze miejsce w szkole zajęła Paulina Olejnik z kl. I, drugie Karolina Bilińska z kl. O, a trzecie Daniel Wróblewski z kl. IV. Przyznane zostały także pierwsze miejsca w klasach. W zerówce wyróżniono MateuszaWyrzykowskiego, w kl. II Oliwkę Andrys, w kl.III Jakuba Wyrzykowskiego, w kl.IV Klaudię Solecką i w kl. VI Justynę Wasielewska i Kingę Bilińską. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia. Tego samego dnia łańcuchy ozdobiły naszą szkolną choinkę, na której zawisły też ozdoby z poprzednich lat, takie jak: anioły, bombki własnoręcznej roboty, czy ozdoby makaronowe.
Jednak wszystkie dzieci po cichu marzyły, że odwiedzi je w tym dniu Mikołaj i… marzenie to spełniło się!!! Przybył do nas niespodzianie z dużym worem prezentów. Przedszkolaki dostały wiele zabawek, gier i puzzli, a wszyscy otrzymaliśmy słodkie paczki. Jednak nie tak całkiem za darmo... Każda klasa musiała pokazać co potrafi, ale udało się!!! Były wiersze, piosenki i miłe słowa, a Mikołaj dał się nawet namówić na małą kawę. Myślimy, że było mu dobrze wśród nas, więc możemy liczyć, że na drugi rok niezapomni o nas.
A jutro mamy mikołajkowy wyjazd do ZielonejGóry.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.11.2011 r.

Dzieci ze Strzegowa zwiedzają Pocztę i Muzeum Ziemi Gubińskiej

30 listopada uczniowie z klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Gubina. Swój pobyt w mieście rozpoczęli wizytą na Poczcie Polskiej, gdzie poznali dokładnie pracę tamtejszych urzędników, prześledzili drogę, jaką pokonuje list i dowiedzieli się, co można załatwić w okienku pocztowym. Przyjrzeli się pracy listonoszy „od kuchni”, którzy to pakowali swoje torby – dwie, trzy a czasem więcej wypełnione przesyłkami. Wszystko to mogli zobaczyć dzięki uprzejmości pracowników gubińskiej poczty a szczególnie pana naczelnika Mieczysława Górnika, który oprowadził dzieci po całej instytucji i niezwykle ciekawie opowiadał. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pocztowych ciekawostek i z dużym zaangażowaniem podjęli próbę stemplowania pamiątkowych pocztówek. Większość dzieci zapamiętała doskonale, co dzieje się z listem wrzuconym do czerwonej skrzynki, a dla tych, którym niewiele zostało wiadomości w głowie wybierzemy się tam jeszcze raz, bo wśród pocztowców było nam bardzo miło. Życzymy im dużo energii do ciężkiej pracy!
Następnie maluchy udały się do Izby Muzealnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gubińskiej – miejsca, które niezmiernie ich zafascynowało. Ileż tam było pięknych eksponatów! Dzieci z uwagą słuchały opowieści pana Tadeusza Buczka dotyczących historii Gubina i okolic. Wszyscy byli ogromnie zdziwieni, że tyle czynności można było kiedyś wykonywać nie mając prądu np. prasować ubrania, kręcić włosy, słuchać muzyki czy nawet oglądać na ekranie bajki. Szczególnie ciekawa była historia złotej ryby z Witaszkowa. Uczniowie rozpoznali wśród wielu portretów osób zasłużonych dla Ziemi Gubińskiej zdjęcie pierwszego dyrektora naszej szkoły pana Zenona Śmigielskiego, który niedawno nas odwiedził, bo 1 października podczas obchodów 65-lecia szkoły.
Wrażeń było w czasie wycieczki niezmiernie dużo, ale też w związku z ograniczonym czasem pobytu w Gubinie wiele rzeczy zostało nam jeszcze do zwiedzenia, chociażby wejście na w Więżę Ostrowską, skąd można zobaczyć panoramę całego miasta. Dlatego myślimy, iż w najbliższym czasie namówimy do wyjazdu starsze dzieci i wspólnie udamy się ponownie do Gubina.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.11.2011 r.

Andrzejki

25 listopada 2011 r. odbyły się w naszej szkole andrzejki, przygotowane we współpracy z Samorządem Szkolnym. W cza­rodziejskiej atmosferze można było sobie powróżyć i dowiedzieć się, np. kiedy wyjdzie się za mąż bądź też kto ze szkoły pierwszy stanie się mężem lub żoną. Wróżki przepowiadały przyszłość, strażnik miłości odczytywał z pięknego czerwonego serca imiona osób nam przeznaczonych, a reszta bawiła się wspaniale przy dobrej muzyce. Po ciężkich zmaganiach na parkiecie czekał na dzieci poczęstunek przygotowany przez klasy wraz z wychowawcami. Oprócz tego uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach: ubieranie przyjaciela szkoły - Andrzeja; najładniejszy woskowy odlew; You can dance. Wszystkie starania zostały nagrodzone nagrodami (słodyczami, zabawkami). To był bardzo udany wieczór.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.11.2011 r.

Święto Niepodległości

10 listopada 2011 r., w przeddzień Święta Niepodległości, spotkaliśmy się w szkolnym holu aby uczcić ten dzień. Wszyscy przystrojeni byli pięknymi biało-czerwonymi kotylionami, które wcześniej sami wykonaliśmy. W ten sposób uczestniczyliśmy w ogólnopolskim przedsięwzięciu, do którego wzywał Pan Prezydent Bronisław Komorowski, jak i Pani Minister Katarzyna Hall.
Podczas uroczystego apelu śpiewaliśmy hymn, a uczniowie klasy szóstej przedstawili nam drogę Polski od czasów zaborów, aż po wolną Polskę.
Po akademii odbył się konkurs wiedzy o Polsce, jej historii i ważnych Polakach. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nie tylko symboli narodowych i historii naszego kraju, były również pytania z przyrody i geografii Polski. Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali: kl. VI – Daniel Sykuła, kl. IV - Kamil Polak, kl. III - Paula Bednarczuk, kl. II - Oliwia Andrys, kl. I - Wiktoria Bielaszewska.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.10.2011 r.

65-lecie Szkoły w Strzegowie

1 października 2011 r. świętowaliśmy 65-lecie Szkoły Podstawowej w Strzegowie. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, którą odprawił ks. proboszcz Krzysztof Korcz. Po mszy wszyscy udali się na program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli strzegowskiej podstawówki. Zaszczycili nas swą obecnością: pierwszy Kierownik szkoły Z. Śmigielski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty M. Brodzińska, pierwszy nauczyciel J. Jans, wójt Gminy Gubin Z. Barski, dyrektorzy szkół gminnych: H. Żaczek, H. Sieradzki, T. Kaczmarek, sołtys T. Solecki oraz radni: W. Dębski, A. Durawa, Z. Zygadło i Z. Turowski.
Przypomnieliśmy sobie historię szkoły, uczniowie pięknie zatańczyli poloneza i krakowiaka, a „Odlotowe Agentki” zaprezentowały układ taneczny z ponponsami. Nie zabrakło występów naszych absolwentów i przyjaciół. Wysłuchaliśmy zespołu „Co Ty na to?” z Gimnazjum z Grabic oraz pieśni ludowych w wykonaniu pań z zespołu „Strzegowianki”. Obejrzeliśmy również występ K. Roma­nowskiego z SP nr 1 z Gubina. Po części artystycznej głos zabrali goście, życząc Pani Dyrektor Beacie Skowron dalszych sukcesów i kolejnych szkolnych jubileuszy. Następnie można było powspominać: obejrzeć stare fotografie i kroniki, prezentację multimedialną na temat szkoły, a także zwiedzić szkolny budynek.
Nie zabrakło oprawy gastronomicznej w postaci filiżanki kawy, domowych ciast, bigosu, kiełbasek, gulaszu z dzika, frytek, waty cukrowej. Najmłodsi uczestnicy mogli spożytkować swe siły na trampolinie i dmuchanym zamku. Zwieńczeniem obchodów Jubileuszu był pokaz sztucznych ogni, przygotowany przez firmę „Fenix” z Zielonej Góry, a także zabawa taneczna do białego rana przy muzyce zespołu „Rytm”.
Nie byłoby tak pięknej uroczystości gdyby nie praca rodziców naszych uczniów oraz pomoc przyjaciół i sponsorów, a są nimi: Z.E.W. – Divani Kasprzak; Usługi Transportowe K. Zawada; Panowie: E. Bojko, A. Skowron, J. Kulesza, T. Solecki; Sp. j. „Horex”; Urząd Gminy Brody; OSP Markosice; Firma Reklamowa „Graf Media” Zielona Góra; Piekarnia J. Sikora; Cukiernia „Magdalenka”; GS Gubin; Usługi Jubilerskie M. Kwapich; Stacja paliw BP; Sklep „Rondo”; Sklep „Gabi” Sikora; Sklep „Złota Rybka”; Sklep ogrodniczy L. Nowacka; Apteka „Nowa”; Sklep „SEBA”; „Smaki Polskie” W. Witkowska; Ośrodek Doskonalenia Kierowców „Jarek” J. Łucjan; Sklep spożywczy M. Polaszyk; Sklep K. Czes­now­ska; Sklep D. Barylska; P.U.H. Samociuk; „Cemark” C. Klimowicz; Reichem „Plus” S. Reiwer; Drogeria „Jasmin”; Sklep odzieżowy E. Kaczmar; Firma „Duet” M. Górecka, Sklep A. Gruszczyńska, Strzegów; Mieszkańcy Strzegowa, Markosic, Mielna i Późnej; Wulkanizacja Sz. Kuropatwa, Sękowice; Państwo B i G. Bakalarz.
 
Serdecznie dziękujemy!
Dyrektor i Grono Pedagogiczne PSP w Strzegowie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.09.2011 r.

Sprzątanie Świata 2011

Sprzątanie Świata w Polsce odbywało się 16-18 września 2011 r. Tegoroczne hasło brzmiało: „Lasy to życie – chrońmy je”.
20 września 2011 r. gościliśmy w naszej szkole zastępcę nadleśniczego Nadleśnictwa Gubin - pana mgr. inż. Andrzeja Nowackiego. Bardzo ciekawie przedstawił nam, w swojej prezentacji multimedialnej, ochronę życia w lasach. Również przybliżył nam temat tegorocznej akcji oraz pokazał ciekawe miejsca Nadleśnictwa Gubin. Na zakończenie został ogłoszony konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów związany z tematyką prelekcji leśniczego. Spośród wielu pięknych prac wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce otrzymała Paula Bednarczuk, II miejsce Kinga Bilińska, III miejsce ex aequo Patrycja i Wiktoria Bojanowskie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.09.2011 r.

Początek roku szkolnego 2011/2012

1 września o 8.40 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny: po odśpiewaniu hymnu i uroczystym powitaniu, pani dyrektor przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego, następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, a potem na mszę świętą do strzegowskiego kościoła.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

15.06.2011 r.

Wojewódzki finał turnieju piłkarskiego Orlik 2011

W SP nr 3 w Gubinie odbył się Wojewódzki finał turnieju piłkarskiego Orlik 2011 dla dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Justyna Wasielewska, Karolina Wasielewska, Kinga Bilińska, Dagmara Pacura, Natalia Szydłowska, Agata Brzyszcz, Klaudia Król i Sandra Zielińska, zdobyła II miejsce! Gratulujemy!!!

linia

2-5.06.2011 r.

Wycieczka do Karpacza i Pragi

Tradycją ostatnich lat w naszej szkole stały się czterodniowe wycieczki. Byliśmy już w Trójmieście, Krakowie i Warszawie. Tym razem, 2 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę do Karpacza i Pragi. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „Śnieżynka” i pojechaliśmy do Kowar, aby obejrzeć Park Miniatur i Kopalnię Uranu. W parku podziwialiśmy precyzyjnie wykonane zamki, a w kopalni oglądaliśmy różne minerały. Następnego dnia – w piątek, wyjechaliśmy do Pragi. Z okien autobusu można było podziwiać górskie, polskie i czeskie krajobrazy, a także wysokie skocznie narciarskie w miejscowości Harrachov. Praga przywitała nas słoneczną pogodą, a my zaczęliśmy zwiedzanie z panią przewodnik, która ciekawie opowiadała nam o zabytkach i historii tego pięknego miasta. Zwiedziliśmy m. in.: zamek na Hradczanach, katedrę, Złotą uliczkę, Most Karola i Plac Staromiejski. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Skalanego Miasta w miejscowości Adrspach. Podziwialiśmy tam olbrzymie wapienne skały, które miały przeróżne kształty, płynęliśmy łódką i widzieliśmy turkusowe jezioro. Po powrocie do Karpacza, ku uciesze większości, poszliśmy na letni tor saneczkowy – zjazdy budziły wiele emocji. Ostatniego dnia naszego pobytu - w niedzielę kupowaliśmy pamiątki i pojechaliśmy do Western-City. Wszyscy chętnie zdobywali punkty w różnych konkurencjach, np.: rzucanie nożami, strzelanie z łuku, wspinanie się na pal, jazda na byku, dojenie krowy itp. Potem obejrzeliśmy inscenizację napadu na bank i pojedynku rewolwerowców. To był, niestety, ostatni punkt naszej wyprawy i musieliśmy ruszyć w drogę powrotną do Strzegowa. Mamy nadzieję, że za rok znów pojedziemy w ciekawe miejsca i pełni wrażeń wrócimy do domu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.05.2011 r.

Dzień Rodziców i Dzień Sportu

W czwartek 26 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziców i Dzień Sportu. Z tej okazji maluchy z klas 0, I, II, III, zaprezentowały bajkę pt. Nie płacz koziołku, przedstawiły program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i życzeń dla rodziców. Dziewczęta z zespołu „Odlotowe agentki” i młodsza grupa taneczna pokazały nowe tańce, a klasa VI zaśpiewała piosenkę. Wszystkie dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno-wokalne. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.
Następnie dla wszystkich uczestników przygotowano różnorodne konkurencje sportowe: wyścigi rzędów z przeszkodami, przecią­ganie liny, rzuty surowym jajkiem, rozgrywki piłki nożnej.
Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.05.2011 r.

Konkurs wiedzy o dobrym zachowaniu

W Gubińskim Domu Kultury pod patronatem Klubu Kobiet Niezależnych i SP nr 2 odbył się V Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o dobrym zachowaniu dla uczniów z klas V miasta i gminy Gubin. Brali w nim udział również nasi uczniowie: Andżelika Ornawka, Patrycja Król i Kacper Rybkowski.
Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, o wygranej zadecydowały pojedyncze punkty, nie obyło się bez dogrywki. Po wszystkich rundach ustnych i pisemnych Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców: I miejsce – SP nr 3 Gubin; II miejsce – SP Chlebowo; III miejsce – SP nr 2 Gubin. Pozostałe 4 drużyny (w tym nasza) otrzymały wyróżnienie i jak wszyscy uczestnicy – nagrody książkowe oraz słodycze.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

29.04.2011 r.

220. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia 2011 r. w szkolnym holu odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasę VI: dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego świętujemy ten dzień, kim był Stanisław August Poniatowski oraz co to jest konstytucja. Na koniec uczniowie zaśpiewali Majową jutrzenkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

27.04.2011 r.

Rocznica Papieska

29.03.2011 r. odbył się Konkurs wiedzy o Janie Pawle II - jednym z największych Polaków ostatnich lat. Wzięło w nim udział 12. uczniów z klasy V i VI. Konkurs był zorganizowany z okazji zbliżającej się rocznicy śmierci papieża Polaka.
Niespełna miesiąc po konkursie - 27.04.2011 r. spotkaliśmy się kolejny raz na uroczystym apelu pt. „Wspomnienia o Janie Pawle II”, ponieważ na maj została wyznaczona data beatyfikacji naszego papieża. Uczniowie klasy V przytoczyli najważniejsze fakty i anegdoty z życia Karola Wojtyły. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę - ulubioną pieśń Jana Pawła II.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.04.2011 r.

Wielkanoc

19 kwietnia 2011 r. odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas: 0, I, II zaprezentowali tradycje wielkanocne w przedstawieniu pt. Wielkanocne świętowanie. Po występie dzieliliśmy się jajkiem, składając sobie życzenia. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kapłaństwa, uczniowie klasy V: Patrycja Król i Daniel Sykuła złożyli życzenia i kwiaty na ręce księdza proboszcza. Pani dyrektor nagrodziła dzieci, które wykonywały, a potem sprzedawały palmy wielkanocne w kościele. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki: klasy młodsze – słodkie babeczki, a pozostali uczniowie czekolady. Z życzeniami Wesołego Alleluja rozeszliśmy się do domów.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.04.2011 r.

Wielkanocne obyczaje wszyscy dobrze znamy...

Aby móc powiedzieć, że tradycje Wielkiej Nocy są nam dobrze znane, wybraliśmy się całą szkołą do Skansenu w Ochli, nauczyć się wyplatania palm i dekorowania jajek.
W muzeum podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna poszła malować jajka, a druga robić palmy. Każdy uczeń otrzymał dwie wydmuszki, które musiał ozdobić płynnym woskiem, a potem zanurzyć w różnych farbach, począwszy od najjaśniejszej. Wszyscy byli zadziwieni, jak ładnie potrafią ozdobić swoje „dzieła”. Dużo trudniej było wypleść palmę wielkanocną, pomimo pomocy pani instruktorki. Palmy powstawały z naturalnych elementów – traw, suszonych kwiatów, bukszpanu. W międzyczasie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę pięknie ozdobionych jajek różnymi technikami i przeróżne palmy wykonane wieloma technikami. Po uczcie artystycznej poszliśmy się posilić na ognisko. Pogoda nam dopisała, można było jeszcze pohasać wśród pięknych drewnianych rzeźb, kupić pamiątkę. Pełni wrażeń wróciliśmy do Strzegowa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.04.2011 r.

W zdrowym ciele zdrowy duch

9 kwietnia 2011 r. kilkanaścioro uczniów wraz z nauczycielami wyruszyło na pieszą wycieczkę z Mielna do Suchodołu. Pogoda była słoneczna, więc maszerowało się dobrze. U celu - nad jeziorem czekało nas ognisko przygotowane przez leśniczych: E. Bojko i A. Skowrona. Po upieczeniu kiełbasek obejrzeliśmy dziki, bażanty, kucyki, owce i inne zwierzęta, które hoduje pan leśniczy. Potem pobawiliśmy się chwilę na placu zabaw i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem szło się trochę trudniej, ale mimo zmęczenia cali i zdrowi wróciliśmy do domu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.03.2011 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

22 marca 2011 r. klasa VI z wychowawczynią zorganizowała Dzień Wiosny. Na początku uczniowie odegrali parodię „Randki w ciemno”, która wzbudziła zainteresowanie zgromadzonej publiczności. Następnie zaprezentowano pokaz mody wiosennej. Jury, w skład którego wchodziły panie nauczycielki, wybrało zwycięzców: Panią Wiosną została Dominika Kwiatkowska, a Panem Wiosną - Wiktorię Kwapisz. Ich stroje były bardzo pomysłowe i wszystkim się podobały.
Potem ogłosiliśmy wyniki przeprowadzonego wcześniej plebiscytu - Wiosna 2011. W poszczególnych kategoriach wybrano:
- Zgrywus Roku – Kamil Szydłowski kl. VI
- Dżentelmen Roku - Mateusz Kaniak kl. VI
- Przystojniak Roku – Dawid Bielaszewski kl. VI
- Farciarz Roku – Agata Kaliciak kl. VI
- Śpioch Roku - Kinga Bilińska kl. V
- Oryginał Roku – Wiktoria Zaborowska kl. II
- Złote Usta – Patrycja Król kl. V
- Srebrne Lusterko – Kamila Szlakiewicz kl. VI.
Następnie wyruszyliśmy z Marzanną nad staw, aby wypędzić zimę. Ciężko było się z nią rozstać, bo bardzo się uczniom podobała. Mimo to wśród okrzyków „Precz Zimo zła!” Marzanna spłonęła.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.03.2011 r.

Szkolny Konkurs Recytatorski

8 marca 2011 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Występowali głównie uczniowie młodszych klas, prezentując wybrany utwór poetycki lub fragment prozy.
Udział w konkursie wzięli: Patrycja Bojanowska, Wiktoria Zaborowska, Oliwia Andrys, Jakub Wyrzykowski, Paula Bednarczuk, Wiktoria Bojanowska, Karolina Grybel, Klaudia Solecka, Marta Mazurkiewicz, Kamil Polak, Daniel Wróblewski, Andżelika Ornawka, Patrycja Król, Klaudia Król.
Z każdej klasy Jury wybierało osobę, która najlepiej zaprezentowała swój tekst. Zwycięzcami zostali:
Kl. I – Wiktoria Zaborowska
Kl. II - Jakub Wyrzykowski
Kl. III - Klaudia Solecka
Kl. V - Patrycja Król
Kl. VI - Klaudia Król
Najlepsi uczniowie otrzymali brawa i upominki w postaci książek, a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia. Zwycięzców czeka jeszcze udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim, który rokrocznie odbywa się GDK w Gubinie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.03.2011 r.

Wizyta biskupa

7 marca 2011 r. odwiedził naszą szkołę biskup Paweł Socha. Pani dyrektor wraz z uczniami przywitała dostojnego gościa, a pozostali uczniowie zaśpiewali pieśń powitalną Bądź pozdrowiony. Następnie dzieci wręczyły biskupowi kwiaty i upominek. Potem wysłuchaliśmy krótkiej katechezy, podczas której biskup sprawdzał znajomość podstawowych modlitw. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali Barkę, a biskup udał się na poczęstunek i rozmowę z gronem pedagogicznym. Na pożegnanie gość wpisał się do szkolnej kroniki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.03.2011 r.

Humanistyczny Konkurs Przedmiotowy

Co roku Kuratorium Oświaty w Gorzowie organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjów. Konkursy mają trzy etapy: pierwszy – szkolny, drugi – rejonowy, trzeci – wojewódzki. Miłą niespodziankę sprawiła nam uczennica klasy VI Agata Kaliciak, która zakwalifikowała się do trzeciego etapu Humanistycznego Konkursu Przedmiotowego. Finał odbył się 5 marca 2011 r. w Zielonej Górze i przybyło na niego 103 uczniów, spośród których komisja konkursowa wyłoniła 25 laureatów. Wśród tego grona znalazła się również Agata. Gratulujemy!!! Warto dodać, że jednym z uprawnień laureata konkursu jest zwolnienie ze Sprawdzianu szóstoklasisty, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku.
29.03.2011 r. w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów interdyscyplinarnych dla szkół podstawowych 2010/2011. Laureaci otrzymali z rąk Kuratora Romana Sondeja dyplomy i nagrody książkowe. Podziękowania pisemne otrzymali również nauczyciele - opiekunowie laureatów. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, bo przeplatana była występami dzieci z sulechowskich szkół - można było podziwiać talenty wokalne, taneczne i recytatorskie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.01-3.02.2011 r.

Ferie w Strzegowie

W dniach 31.01-3.02.2011 r. w szkole podstawowej odbywały się zajęcia dla dzieci. Przez 4 dni czekały na uczniów rożne atrakcje: wycieczka do Zielonej Góry na lodowisko, do sali zabaw i kina, konkurs wiedzy przyrodniczej, ognisko, rozgrywki tenisa stołowego, zajęcia informatyczne i plastyczne a także zabawa karnawałowa. Frekwencja uczniów dopisała, niektórzy mają co wspominać, nowych wrażeń dostarczyła na pewno wyprawa do Zielonej Góry, a także karnawałowe harce.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.01.2011 r.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 28 stycznia 2011 r. o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Beata Skowron, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Występ rozpoczęli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy złożyli babciom i dziadkom życzenia. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie klas 0, I, II, którzy zaprezentowali przedstawienie Wścibskie wnuczęta. Uczniowie popisali się także talentem wokalnym prezentując piękne piosenki. Następnie swoje umiejętności taneczne pokazały dziewczynki z młodszych klas. Na zakończenie programu artystycznego dziadkowie mogli wysłuchać koncertu Ognisty świat flamenco w wykonaniu solistów Filharmonii Zielonogórskiej. Program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów