O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

22.12.2010 r.

Wigilia

22 grudnia cała szkoła spotkała się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczęła życzeniami świątecznymi pani Dyrektor. Klasa V i VI pod przewodnictwem pani Nowakowskiej przedstawiły jasełka. Po występie swój talent taneczny pokazały dziewczynki z młodszych i starszych klas. Uroczystość zakończyła się wspólną wigilią, było symboliczne dzielenie się opłatkiem, życzenia od przewodniczących klas, tradycyjne potrawy na stole, a także wspólne śpiewanie kolęd.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2010 r.

Mikołajki

6 grudnia – to był fajny dzień w szkole!
Zakończyliśmy szkolny konkurs na „Bombkę choinkową”. Wszyscy spotkaliśmy się na holu, aby podsumować szkolną rywalizację. Najładniejsze bombki wykonali: Agata Kaliciak, Kamila Szlakiewicz, Dominika Kwiatkowska, Paulina Olejnik, Karolina i Justyna Wasielewskie, Dominika Kwiatkowska, Klaudia Solecka, Wiktoria i Patrycja Bojanowskie. Tak naprawdę, to wszystkie bombki były bardzo ładne i wszystkie dzieci, które brały udział konkursie otrzymały nagrody.
Ale to nie wszystkie niespodzianki!
Nasza szkołę odwiedził w tym dniu M I K O Ł A J ! ! !
Wszystkim - uczniom, nauczycielom i innym dorosłym - przyniósł słodki prezent, ale każdy musiał coś Mikołajowi zaprezentować, aby odebrać swój upominek. Jakoś nam się to udało, nawet VI klasa dostała swoje paczki. A potem była szybka sesja zdjęciowa z Mikołajem, bo przecież On się bardzo śpieszył do innych dzieci.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.11.2010 r.

Andrzejki

26 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki. Uczniowie klasy VI i wychowawcy przygotowali ciekawe wróżby: było tradycyjne lanie wosku, wróżenie z butów, filiżanek, papierowego serca i z kart. W pięknie przystrojonym szkolnym holu odbyła się dyskoteka. Nawet „maluchy” wesoło tańczyły, bawiąc się ze wszystkimi. Na uczniów czekał także słodki poczęstunek. Nie tylko wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem, zabawa np. w „gorące krzesełko” budziła duże emocje. Jednym słowem andrzejki się udały!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.11.2010 r.

Wycieczka do Zielonej Góry

16 listopada 2010 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Góry. Najpierw oglądaliśmy przedstawienie pt.: Księga dżungli w Lu­buskim Teatrze. Uczniom bardzo podobała się sztuka, w której aktorzy mieli piękne, barwne kostiumy. Następnie klasy 0–III udały się na salę zabaw, aby „poszaleć”. Natomiast klasa V i VI z wy­chowawczyniami zwiedzali siedzibę Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Zielonej Górze. Zobaczyliśmy m.in.: wystawę numizmatów, wystawę i prelekcję „Polskie papiery wartościowe od XIX do XX w.”, „Grosz do grosza, czyli bank w domu”, wystawę zabytkowych maszyn liczących, sztabę ze szczerego złota o wadze 12,5 kg, którą każdy mógł podnieść i przekonać się jak jest ciężka. Uczniowie brali udział w konkursie, na temat informacji usłyszanych od oprowadzającego nas bankowca. Zdobyli ciekawe nagrody – najbardziej cieszyli się po otrzymaniu pociętych drobnych skrawków wycofanych już banknotów, na łączną wartość nawet 100 tys. złotych. Na koniec oglądaliśmy prezentację multimedialną „Euro – monety i banknoty, euro – zalety i wady wspólnej waluty”, z której dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Za zdobytą wiedzę również nasi uczniowie byli nagradzani, po krótkim quizie. Pani prezentująca euro była zaskoczona zadawanymi pytaniami przez nasze dzieci, a nad niektórymi odpowiedziami zastanawiała się. To było bardzo atrakcyjne i edukacyjne spotkanie w banku. Chętnie odwiedzimy to miejsce jeszcze raz.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.11.2010 r.

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Okoliczności tych ważnych wydarzeń przypomniała klasa V podczas uroczystego apelu, który odbył się w środę 10 listopada 2010 r.
Podczas inscenizacji nie zabrakło prezentacji multimedialnej i pieśni patriotycznych takich jak: Pierwsza Brygada, Kadrówka, Piechota, Wojenko wojenko.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.10.2010 r.

Pieczone ziemniaki w harcerskim stylu!

Dość późno, bo 28 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Tylko był to dzień, w którym uczniowie uczcili 100-lecie istnienia skautingu, a w polskim wydaniu - harcerstwa.
Na początku było trochę historii o Robercie Baden-Powellu, o Oldze i Andrzeju Małkowskich, o symbolach i tradycjach, a także o za­ję­ciach jakim oddają się harcerze. Oglądaliśmy też pamiątki, które zostały w naszych domach po dziadkach i rodzicach należących kiedyś do harcerstwa (plecaki, pasy harcerskie, nóż „finka”, menażka, a także kroniki drużyny harcerskiej, która działała u nas we wsi).
Naszą szkołę zamieniliśmy w drużynę harcerską „Strzegowiaki”, a uczniów przyporządkowaliśmy do 5 zastępów, które zdobywały różne sprawności: Mądra Sowa (test o znajomości rośliny ziemniaczanej ), Plastyk (wykonanie pacynki z ziemniaka), Aktor (zagranie przez zastęp bajki „Czerwony Kapturek”), Sportowiec, Rolnik (zawody z ziemniakiem), Sokole Oko (kalambury), Drukarz (pieczątki z kartofla). To co wydawało się bardzo trudne, a mianowicie pacynki i teatrzyk, przysporzyło naszym „harcerzom” najwięcej radości i zabawy!!!
A na zakończenie wszyscy udaliśmy się do ogniska, gdzie za sprawą pana woźnego czekały na nas już upieczone ziemniaki, a także ciasto upieczone przez nasze mamy. W tym dniu nie mieliśmy typowych lekcji, ale myślę że i tak dużo się nauczyliśmy.
Czuwaj!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2010 r.

Dzień Nauczyciela

14 października to Święto Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa VI. Były piosenki, życzenia, a także humorystyczna szkolna scenka.
Po występie szóstoklasiści wręczyli wszystkim pracownikom szkoły, emerytom i zaproszonym gościom kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki. Po części artystycznej na ręce pani dyrektor życzenia złożyła Rada Rodziców oraz leśniczy ze Strzegowa. Po części oficjalnej nauczyciele oraz goście udali się na słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.10.2010 r.

Ślubowanie pierwszoklasistów

8 października 2010 r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Publicznej Szkoły Podsta­wowej w Strzegowie.
Kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się przygotowania. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawczyni i inni nauczy­ciele, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.
Wreszcie 8 października nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Jej świadkami byli rodzice, rodzeństwo, pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strze­gowie. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości oraz wygłosiła krótkie przemówienie. Uroczystość rozpoczęły „Odlotowe agentki”, przedstawiając swój układ taneczny. Następnie do holu weszły, w strojach galowych dzieci z klasy I i II, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Potem odśpiewano Hymn Państwowy.
Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Następnie pani dyrektor i wychowawczyni wręczyły uczniom klasy I dyplomy, legitymacje, upominki. Po części oficjalnej dzieci udały się do sal na zasłużony poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w mu­rach naszej szkoły!
Zostaliście nowymi członkami naszej szkolnej rodziny!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.10.2010 r.

Konkurs ph. „Sprzątanie Świata”

6 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego związanego z tegorocznym hasłem Sprzątania Świata.
I miejsce zajęli: Kamil Szydłowski i Kamila Szlakiewicz z kl. VI; II miejsce: Klaudia Król, kl. VI, Patrycja Król i Andżelika Ornawka z kl. V; wyróżnienie otrzymały: kl. I i II.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.09.2010 r.

Bliżej przyrody!

Dnia 23 września, po dwóch wcześniejszych podejściach (brzydka pogoda) udało się nam wybrać na spotkanie z leśnikiem. Miejscem spotkania była Ścieżka Edukacyjno-Leśna w Dzikowie. Całą szkołą pojawiliśmy się tam około godziny 9.00 i już na nas czekała Pani Leśnik - pracownica Nadleśnictwa Gubin, która była naszym przewodnikiem po leśnej krainie. Zanim się do niej wybraliśmy, przypomnieliśmy sobie co wolno, a czego nie wolno robić w lesie. Potem rozmawialiśmy z Panią o zwierzętach i roślinach, które żyją w naszych lasach. Poznaliśmy szkodniki i spo­soby ich zwalczania. Wszystkim bardzo podobał się „leśny budzik”, choć stwierdziliśmy, że wolelibyśmy nie być budzeni od godziny 3.00, tak jak budzą się ptaki. Idąc ścieżką przyrodniczą poruszaliśmy jeszcze wiele tematów z Panią Leśnik, choćby ochrona przeciwpożarowa lasu, wiek drzew, jak poradzić sobie, gdy zgubimy się w lesie i wiele innych. Las jest nam bardzo bliski. Wydaje się nam, że dużo o nim wiemy, ale i tak ciągle moglibyśmy się o coś pytać. Dlatego czas z pracownikiem lasu minął nam bardzo szybko, a na zakończenie leśnej wyprawy upiekliśmy sobie kiełbaski na polance niedaleko leśniczówki. Zdążyliśmy też trochę się pobawić i nadszedł czas powrotu do domu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.09.2010 r.

Sprzątanie Świata

22 września 2010 r., podobnie jak w latach po­prze­dnich, uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegowie uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata 2010.
Uczniowie klas I i III rozpoczęli zajęcia od malowania plakatów tematycznych, zgodnych z hasłem tego­rocznej akcji „Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady”. Następnie wyświetlono prezentację multi­medialną dla przybliżenia uczniom prze­pro­wa­dzanej akcji w całej Polsce.
Corocznie współpracujemy z Nadleśnictwem w Strze­gowie. Pan leśniczy Artur Skowron przeprowadził pogadankę wyjaśniając dzieciom „co to jest bio­różno­rodność” i jak należy ją chronić.
Uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli sprzątanie wyznaczonych terenów: młodsze klasy tereny wokół szkoły i kościoła, a starsze - las. Przy sprzątaniu używaliśmy rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków. Uwieńczeniem pracy były pełne worki. Zwróciliśmy dzieciom uwagę na pochodzenie zebranych śmieci, uświadamiając im tym samym, że każdy indywidualnie powinien dbać o za­cho­wanie czystości w swoim otoczeniu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

25.06.2010 r.

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

25 czerwca 2010 r. w piątek po mszy świętej odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na uroczystym apelu zostały przyznane stypendia, nagrody, dyplomy, wyróżnienia dla uczniów oraz podziękowania dla osób i instytucji współpracujących ze szkołą.
To, co działo się w naszej placówce przez dziesięć miesięcy, rodzice i zaproszeni goście mogli zobaczyć w przygotowanej prezentacji mulimedialnej. Następnie klasa szósta przedstawiła krótki program artystyczny, którym pożegnała się z naszą szkołą.
W tym roku szkolnym spośród 11 absolwentów troje otrzymało stypendia naukowe przyznane przez Wójta Gminy Gubin, uczniowie ci to: Daria Polak, Małgorzata Skowron i Jakub Rybkowski.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim pogodnych i bezpiecznych wakacji.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.06.2010 r.

Dzień Rodziny

We wtorek 1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Rodziny. Z tej okazji nasi uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny. Klasy I i II śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, dziewczęta z „Odlo­towych agentek” zatańczyły nowe tańce, przedszkolaki ze starszymi kolegami przedstawiły taniec z miotłami, a klasa VI zaprezentowała teatrzyk pt. „Bazyliszek”. W postaci z tej warszawskiej legendy wcielili się: Daria Polak, Małgorzata Skowron, Roksana Myśków, Monika Dobryniewska, Jakub Rybkowski, Patryk Szydłowski, Radek Mazurkiewicz i Klaudia Król z klasy V.
Pani dyrektor i samorząd szkolny złożyli rodzicom życzenia. Następnie rodzice otrzymali laurki własnoręcznie wykonane przez uczniów. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na kawę i pyszne ciasto. Natomiast dla uczniów przygotowano różnorodne konkurencje sportowe, loterię fantową oraz poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19-22.05.2010 r.

Witaj Stolico!

W dniach 19-22 maja cała nasza szkoła wybrała się na długo oczekiwaną wyprawę do Warszawy. Bardzo wcześnie rano wyruszyliśmy ze Strzegowa w kierunku stolicy, do której dotarliśmy w godzinach popo­łudniowych. Po rozlokowaniu się w go­spo­darstwie agroturystycznym w miejscowości Józefów, krótkim odpoczynku, przebraliśmy się w stroje galowo-wieczorowe i po­je­chaliśmy do Teatru Narodowego na operę Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. Młodsze dzieci w tym czasie były w kompleksie kin na filmie w technice 3D.
Następnego dnia zwiedzaliśmy Warszawę z prze­wodnikiem. Poznaliśmy Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim i Syrenką. Byliśmy w Wilanowie, gdzie spacerowaliśmy po królewskich ogrodach. Zwiedziliśmy także Park Łazienkowski z pomnikiem Fryderyka Chopina. Dzień za­koń­czy­liśmy wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i dyskoteką.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru na Starówkę, gdzie kupiliśmy pamiątki, zrobiliśmy zdjęcia i udaliśmy się do Muzeum Techniki, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Byliśmy na seansie „Szklanej panienki” i w obserwatorium astronomicznym.
Nie spostrzegliśmy się, kiedy nastała sobota i trzeba było zbierać się do domu. Przed wyjazdem odwiedziliśmy jeszcze Muzeum Narodowe - galerię obrazów malarzy polskich. W godzinach południowych wyruszyliśmy w kierunku Strzegowa, do którego, cali i zdrowi, dotarliśmy w późnych godzinach wie­czornych.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.05.2010 r.

Konkurs pod hasłem „Legendy polskie”
oraz „Znam stolicę Polski i Niemiec”

14 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie z zakresu wiedzy humanistycznej i re­gio­nalnej. Przez kilka miesięcy dzieci klas I-VI przy­go­towywały się pod czujnym okiem pani polonistki Katarzyny Kalinowskiej oraz pani dyrektor Beaty Skowron do udziału w teleturnieju wiedzy: czytały legendy, oglądały filmy związane tematycznie, prze­glądały przydatne strony internetowe oraz albumy. Zdobywane informacje miały na celu poszerzenie poprawności pisania, umiejętności czytania oraz zainteresowanie ciekawymi miejscami w Polsce oraz poznanie historii i osobliwości Berlina. Pozyskana wiedza przygotowała również uczniów naszej szkoły do wycieczki turystyczno-krajoznawczej do War­szawy (19-22 maja), gdzie będą mogli realnie poznać historię i zabytki stolicy.
Konkurs przebiegał w trzech etapach:
I. Pisanie dyktanda ortograficznego na temat Warszawy i legend z nią związanych dla klas: IV-VI.
II. Test znajomości legend - dla klas: I, II, IV-VI.
III. Konkurs „Czy znam Warszawę?” - dla klas: I, II, IV-VI.
IV. Konkurs wiedzy na temat Berlina - dla klas: V, VI.
Po całym dniu zmagań przeplatanych krótkimi przer­wami wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali cie­kawe nagrody ufundowane przez panią dyrektor i panią polonistkę w postaci pięknie wydanych książek i albumów.
W kategorii dzieci starsze:
• Legendy i dyktando
I miejsce: Małgorzata Skowron
> II miejsce: Daria Polak, Sandra Pieszczyńska
III miejsce: Jakub Rybkowski, Agata Kaliciak
Wyróżnienia: Roksana Myśków,
Kacper Rybkowski, Justyna Wasielewska
• „Czy znam Warszawę?”
I miejsce: Sandra Pieszcyńska
II miejsce: Agata Kaliciak
III miejsce: Kamila Szlakiewicz
W kategorii: dzieci młodsze:
• Legendy i dyktando
I miejsce: Dominik Pastuch
II miejsce: Kamil Polak
III miejsce: Jakub Wyrzykowski
• „Czy znam Warszawę?”
I miejsce: Kamil Polak
II miejsce: Wiktoria Bojanowska
• Konkurs wiedzy o Berlinie
3 wyróżnienia: Sandra Pieszczyńska,
Małgorzata Skowron, Jakub Rybkowski

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

2.05.2010 r.

Festyn „Majówka”

2 maja 2010 r. do Strzegowa przybył tłum gości. Rada Rodziców, Dyrektor – pani Beata Skowron i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Strzegowie zorganizowali festyn „Majówka”. Na tę majową niedzielę zostały zaproszone wszystkie dzieci, ich rodzice oraz okoliczni mieszkańcy.
Na początku uczestnicy festynu mogli podziwiać występy artystyczne uczniów szkoły Podstawowej w Strzegowie, zespołów: „Lastivoczka”, „Gold Girls”, „Strzegowianki” oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Martyny Wolak i Huberta Nowakow­skiego, Karoliny Napierały i Marcina Janiszyna.
Po wspaniałym programie artystycznym odbyły się konkurencje sportowe, m.in. bieg uliczny, skoki w workach, wbijanie gwoździ, przeciąganie liny. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowano liczne atrakcje. Można było przejechać się bryczką, zrobić fryzurę, wymalować twarz, pozować do portretu. Na zmęczonych tymi atrakcjami czekała kiełbaska z grilla, bigos, kawa i domowe wypieki, a na dzieci zimne lody i wata cukrowa. Kto się posilił mógł spalić kalorie na trampolinie, zjeżdżalni i dmuchanym zamku. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, której każdy los wygrywał fant. O godzinie 18 nastąpiło wielkie losowanie głównych nagród, wśród których znalazły się: wentylator, zegarek i odtwarzacz DVD. Podczas festynu zorganizowano także licytację tortu i sofy. Po emocjach związanych z losowaniem i loterią rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
Uczniowie, Rada Rodziców, dyrektor i grono peda­go­giczne Szkoły Podstawowej w Strzegowie serdecznie dziękują za wsparcie i życzliwość przy organizacji majówki w Strzegowie. Dzięki Państwa ofiarności dzieci jadą na wycieczkę do Warszawy.
Tym razem wsparli nas:
„Best–hits” B. Mróz, M. Staszkiewicz;
„CITYOPTYK” Gubin;
„Computer Studio” Grzegorz Bakalarz;
„ED–WOJ.” T.,W. Szpakowscy, stacja paliw, Starosiedle;
„Ellegansa”, Kinga Gut;
„Ewmar” Elżbieta Strzelec;
„Gospoda” Beata Markiewicz;
„Hair Style” Agnieszka Król;
„Horex” A. i E. Horoszkiewicz;
„Kiderys” – optyk, Dariusz Kiderys;
„Sękocin” Beata Makaś;
Agencja ubezpieczeniowa, Teresa Zdrojewska;
Agroturystyka „Ranczo” Anna i Roman;
Andrzej Barylski;
Apteka „Centrum” Zofia Jersak, Gubin;
Apteka „Nowa” Daniela Nowakowska;
Apteka „Pod basztą” ul. 3 Maja, Gubin;
Apteka „Przy szpitalu” Rafał Dzidowski, Alina Karwańska;
„Aron” Sp. z o.o., Chociejów;
„Auto Chos” Stanisław Paszkowki;
Auto – warsztat „Lenart”
Auto „Ade” Andrzej Dworak;
Bank PKO BP w Gubinie;
Biuro obrotu nieruchomościami „Boni” Bożena Bakalarz;
BZ WBK Gubin;
Cukiernia Sikora w Gubinie;
Cukiernia, piekarnia „NOVA”;
Darmach Remigiusz;
Drogeria „Natura” Gubin;
Edward Piotrkowski;
Firma handlowa „Reichem Plus” Sławomir Reiwer;
Firma handlowa „Szykowanie...” Aleksandra Serweta;
Fryzjer „Viva” Mariusz Duź i Teresa Duź;
Gs ”SCh” w Gubinie;
Halina Zinów, Zdzisława Szejko;
Handel artykułami przemysłowymi „Grześ” Dariusz Rudewicz;
Handel artykułami przemysłowymi „Lotos” Wiesława i Ryszard Jabłońscy;
Handel artykułami przemysłowymi Zbigniew Sylwet, Gubin;
Handel artykułami spożywczymi Mariola Zając;
Jan Filipiak, Markosice;
Koło łowieckie „Dzik” Grabice;
Krystyna Czesnowska, Gubin;
ks. Proboszcz Krzysztof Korcz;
Księgarnia Ryszard Kościesza;
Kuropatwa Szymon, Sękowice;
Kwiaciarnia Teresa Szymczyszyn;
Kwiaty, upominki „Flora”;
Leśniczy Artur Skowron;
Ławrzyniak Krystyna;
Mechanika pojazdowa, Bogdan Domaniuk;
Miejski Ośrodek Sportu, Basen, Gubin;
Nadleśnictwo Gubin; OSP Markosice;
P.H.U. „Stega” Stefan Burak;
PHU „Bartek” Piotr Janik;
PHU „Pilkar” Henryk Kuc;
PHU „Sylwia” Sylwia Ostrowska;
Pracownicy Szkoły Podstawowej w Strzegowie;
Przedsiębiorstwo handlowe „WDF” sp.j. Zbigniew i Krzysztof Fijołek;
Przedsiębiorstwo Handlowe Artykułów Przemysłowych Hurt–Detal,
     Marek Strzemieczny;
Przedsiębiorstwo handlowo–usługowe „Bonita”
     Andrzej Biliński, Beata Gurynowicz;
Robert i Anna Gruszczyńscy;
Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie;
Roman Markiefka, Gubin;
Siwka Sabina;
Sklep „Aga” Tomasz Lisiecki;
Sklep „Cemark” Cecylia Klimowicz, Jasienica, Gubin;
Sklep „Dar i Go” Małgorzata Polaczyk;
Sklep „Maria” Maria Kowalska;
Sklep „Moda męska” Krystyna Frąckiewicz;
Sklep „Seba” Gubin;
Sklep „Żabka” Przedsiębiorstwo handlowo–usługowe
     Dariusz Śliwowski;
Sklep artykułów dziecięcych „Maciuś”;
Sklep artykułów dziecięcych „Maciuś”
     Artur Kaczmar, Gubin;
Sklep drogeryjny „Margo” Zdzisław Liszak;
Sklep elektryczno–przemysłowy „U Grzegorza”
     I. Tomaszewska–Wieczorek;
Sklep muzyczny „Meloman” Piotr Sucharek;
Sklep odzieżowy „Dusia” Marzena Stawska, Gubin;
Sklep odzieżowy „Matrix” Gubin;
Sklep odzieżowy „MTV Studio” Małgorzata Turowska;
Sklep odzieżowy „Sylwia”;
Sklep odzieżowy „Vera Moda” Teresa Samociuk;
Sklep odzieżowy,
     Alicja Sikorska i Małgorzata Rolbiecka;
Sklep odzieżowy, Jolanta Kotowska „Arbiter”;
Sklep ogrodniczy Leokadia Nowacka;
Sklep przemysłowy „Alicja” Wiesław Wodniak;
Sklep przemysłowy „Bemix” Małgorzata Wróbel;
Sklep przemysłowy Aldona Latkowska;
Sklep rolniczo–ogrodniczy „Dwojan”
     Jan Dwornicki, Sękowice 30;
Sklep spożywczo–warzywny, Marek Polaszyk, Gubin;
Sklep spożywczy, Danuta Barylska;
Sklep spożywczy, Maria Łucjan, Sękowice;
Sklep spożywczy, Z., D. Hołoga, Strzegów;
Sklep wędkarski „Złota rybka”;
Sklep wielobranżowy „Azymut” Małgorzata Suska;
Sklep wielobranżowy „Eden” Elżbieta Żerko;
Sklep wielobranżowy „Kleks”;
Sklep wielobranżowy „Maja” Krystyna Dobras;
Sklep wielobranżowy, Krzysztof Rusin;
Sklep zoologiczno–przemysłowy „Figo”
     Lucyna Gembała, Gubin;
Sklep, kwiaciarnia „Irys” Halina Mazur;
Sprzedaż pasz, Beata Cichosz;
Stacja paliw „Apexim AB” Sękowice;
Stacja paliw „BP” Gubin;
Stacja paliw „Shell” Gubin;
Szymułowicz Wiesław;
Transport, spedycja, logistyka, Cierpik;
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegowie;
Usługi zegarmistrzowsko–jubilerskie Maria Kwapich;
Wymiana walut i usługi fryzjerskie Piotr Kobczyk;
Zakład Energo–elektryczny „Energia”
     J. Wieczorek i Z. Bołoczko;
Zakład fotograficzny, Anna Franke;
Zakład produkcji obuwia P.P.H.U. „Guliana”
     Anna Krupińska, Gubin.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.04.2010 r.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 30 kwietnia spotkaliśmy sie w szkolnym holu na uroczystym apelu z okazji 219. rocznicy uchwa­lenia Konstytucji 3. maja. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu klasa VI przedstawiła najważniejsze wyda­rze­nia i postaci związane z tym historycznym faktem. Odśpiewana została „Majowa Jutrzenka” i wyświe­tlo­na prezentacja multimedialna dotycząca Konstytucji. Po takiej „lekcji historii” nawet najmłodsi pamiętać powinni o święcie narodowym, które obchodzimy co roku 3 maja.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

10.04.2010 r.

Dzień Papieski

9 kwietnia 2010 r. odbył się apel z okazji piątej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Na wstępie katechetka przedstawiła krótki życiorys papieża.
Później chętni uczniowie klas IV, V i VI pisali test w auli dotyczący życia Jana Pawła II. Pozostali rysowali portret. Uczniowie klas 0, I i II układali puzzle przedstawiające portret papieża.
Na zakoczenie pani dyrektor wręczyła laureatom nagrody, a po­zostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci obrazka z Janem Pawłem II.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

31.03.2010 r.

Wielkanoc

31.03.2010 r. odbył się apel z okazji Świat Wielka­nocnych. Uczniowie klas: I, II, IV i V zaprezentowali tradycje wielkanocne w przedstawieniu pt. „Z wielka­nocnym kogucikiem”. Po występie dzieliliśmy się jajkiem składając sobie życzenia.
Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kapłaństwa, uczniowie z samorządu uczniowskiego złożyli życznia i kwiaty na ręce księdza proboszcza. Pani dyrektor nagrodziła dzieci, które wykonały palmy wielkanocne i sprzedawały je w kościele. Pozostali uczniowie otrzymali czekoladowego zajaczka.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.03.2010 r.

Dzień Wiosny, konkurs „Mam talent”

22 marca 2010 r. witaliśmy w naszej szkole wiosnę, a także odbył się konkurs „Mam Talent”. Na początku klasa V wystąpiła z humorystycznym przedstawieniem o wagarowiczu, które bardzo się wszystkim podobało. Następnie zespół „Odlotowe Agentki” zatańczył do piosenki „Na melanżu”. Potem rozpoczęły się występy do konkursu „Mam Talent”. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, skakali, a także naśladowali zwierzęta. Gdy wystąpili już wszyscy uczestnicy, jury (2 nauczycieli i 2 uczniów) udało się na obrady. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Skowron, drugie Kamil Polak, a trzecie Klaudia Król i Justyna Wasielewska. Nagroda publiczności (głosowali wszyscy uczniowie i nauczyciele) również przypadła Małgosi Skowron.
Kolejnym ważnym punktem tego dnia było pożegnanie zimy – topienie marzanny, którą przygotowała klasa VI. Poszliśmy z naszą „zimą” przez wieś, koło sklepu, remizy OSP i wróciliśmy nad staw. Tam pan woźny podpalił marzannę i przy naszych krzykach, piskach, zima została wygnana. Następnie wróciliśmy do szkoły aby wybrać najładniejszy wiosenny strój – wybór był trudny, dlatego wszyscy, którzy przebrali się, dostali nagrody.
Był to dzień pełen wrażeń.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.02.2010 r.

Zabawa karnawałowo-walentynkowa

Znów do stolicy!
W maju ubiegłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej ze Strzegowa wyruszyli szlakiem polskich legend. Pierwsza nasza wyprawa prowadziła do Krakowa. Było to możliwe dzięki pomocy rodziców, sponsorów i na­szych przyjaciół. Wspólnie organi­zowaliśmy festyny i zabawy taneczne.
W tym roku szkolnym mamy za sobą już dwie takie imprezy. Ostatnio bawiliśmy się z dziećmi na zabawie karnawałowo-walentynkowej. Nasze pociechy pląsały do godzin wieczornych, a potem ich miejsce zajęli dorośli. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Dziękujemy wszystkim za pomoc przy jej organizacji. Tym razem wsparli nas: A. i R. Gruszczyńscy, D. i Z. Hołoga, OSP Markosice, OSP Strzegów, Firma Reklamowa GRAF MEDIA;, Cukiernia „Magdalenka”, Kwiaciarnia „Szymczyszyn”, Horex, „Fructofresh” Czarownice, A. Skowron, A. i A. Król, A. i R. Żuk, M. Ziętka, K. Gierczyński, I. Jachacz.
Dzięki Państwa ofiarności spełni się kolejne marzenie dzieci - w maju pojadą na wycieczkę do Warszawy, aby zapoznać się z legendarnymi miejscami naszej stolicy. Wiedza, która jest zdobywana podczas wycieczek edukacyjno-turystycznych wyko­rzysta­na będzie podczas szkolnego konkursu ze znajomości legend.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19-22.01.2010 r.

Ferie w Strzegowie

W dniach 19-22 stycznia 2010 r. w szkole podstawowej odbywały się zajęcia dla dzieci.
Przez 4 dni czekały na uczniów rożne atrakcje: kulig z ogniskiem, rozgrywki sportowe, zajęcia taneczne, informatyczne, dyskoteka, szkolne „kino nocne”. Przeprowadzane były rożne zabawy i konkursy, na najlepszych uczestników czekały oczywiście słodkie nagrody, a dla wszystkich były nagrody pocieszenia. Zakup nagród był możliwy dzięki wsparciu finanso­wemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dziękujemy panu Wójtowi E. Aksamitowskiemu za użyczenie szkolnego autobusu, który dowiózł uczniów na zajęcia, a także sołtysowi T. Soleckiemu i leśniczemu A. Skowronowi za pomoc w organizacji kuligu oraz rodzicom i wszystkim osobom zaangażowanym.

Ferie w Strzegowie Ferie w Strzegowie Ferie w Strzegowie
linia

8.01.2010 r.

Dzień Babci i Dziadka

8 stycznia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny: klasa 0, I, II przy­gotowała apel „Wspomnienia lat minionych”, klasa IV grała na fletach, a klasa VI przedstawiła jasełka. Pani Dyrektor i Samorząd Szkolny złożyli dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Następnie dziadkowie otrzymali laurki własnoręcznie wykonane przez uczniów. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na kawę i pyszne ciasto. Uroczystość zakończył koncert filharmonii „W Krainie Pani Muzyki”.

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka