O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

19.12.2008 r.

Szkolna Wigilia

19 grudnia 2008 r. odbyło się uroczyste przedświąteczne spotkanie. Po powitaniu przez panią dyrektor i życzeniach samorządu szkolnego, klasa III przedstawiła jasełka, które wprowadziły bożonarodzeniową atmosferę. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodkie upominki od pani dyrektor. Słodkie nagrody otrzymali również uczniowie, którzy robili szopki i stroiki, a ci, którzy jeździli na zawody sportowe wyróżnieni zostali dyplomami. Nasza drużyna odniosła również sukces w konkursie przyrodniczym w Grabicach, wszyscy podziwiać mogli piękne nagrody - encyklopedie i aparat fotograficzny. Kiedy upominki zostały wręczone, pani katechetka przeczytała fragment Pisma Świętego, a potem wszyscy podzielili się opłatkiem. Było również wspólne śpiewanie kolęd po polsku i po niemiecku. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na wigilijny poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.12.2008 r.

Mikołajki

6 grudnia 2008 r. odbyła się wycieczka do Zielonej Góry. Na początek odwiedziliśmy Palmiarnię, aby podziwiać z wysoka panoramę miasta. Potem byliśmy w kinie na Wyprawie na Księżyc, która była wyświetlana w 3d, efekty były tak rzeczywiste, że niektórzy krzyczeli ze strachu. Bajka wszystkim się podobała. Następnie udaliśmy się do Sali Zabaw, aby spożytkować resztę energii, a klasa VI została w „Fokusie” na zakupach. O 15.30 zmęczeni i zadowoleni wyjechaliśmy w kierunku Strzegowa.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28.11.2008 r.

Andrzejki

28 listopada odbyły się szkolne andrzejki. O godzinie 14.00 spotkaliśmy się na wróżbach, słodkim poczęstunku oraz tańcach. Emocji było co niemiara, szczególnie przy wróżbach „sercowych”, z butami oraz woskiem, można było poznać swój przyszły zawód i to, co czeka poszczególne znaki zodiaku w 2009 r. Czas szybko mijał na wyśmienitej zabawie i niestety o 18.00 trzeba było jechać do domu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.11.2008 r.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

13 października 2008 roku ogłoszony był „Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Z tej okazji 15 października w naszej szkole spotkaliśmy się z policjantem M. Frygą, który opowiadał nam jak należy zachowywać się, gdy w naszym otoczeniu pojawi się „obcy”. Później pani dyrektor B. Skowron przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, a każdy uczeń miał za zadanie namalować rysunek pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.
19 listopada 2008 r. odwiedziliśmy Komisariat Policji w Gubinie, oprowadzał nas i wyczerpująco odpowiadał na pytania M. Fryga. Mogliśmy obejrzeć wszystkie pomieszczenia, zrobić swój odcisk palca, a także zobaczyć jak działa policyjny sprzęt. Prosto z komisariatu udaliśmy się do centrum, aby w praktyce sprawdzić naszą wiedzę o bezpieczeństwie na drodze.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

7.11.2008 r.

Święto Niepodległości

Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła ona niepodległość. Gdy wybuchła I wojna, komendant Józef Piłsudski stworzył Legiony Polskie, które przyczyniły się do odzyskania wolnej Ojczyzny. Ten długo oczekiwany czas nastąpił 11 listopada 1918 roku. Czcimy go dziś jako Narodowe Święto Niepodległości.
Wokół tej myśli osnuty był program apelu szkolnego w Szkole Podstawowej w Strzegowie. W piątek 7.11.2008 r. uczniowie kl. VI przypomnieli historię odzyskania niepodległości i polskie pieśni patriotyczne.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

17.10.2008 r.

Rocznica papieska

17 października świętowaliśmy 30-tą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Podczas apelu przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, następnie uczniowie odczytywali swoje wiersze o papieżu i prezentowali piękne prace plastyczne (oglądać je można było też w kruchcie strzegowskiego kościoła). Jury wybrało najpiękniejsze utwory i rysunki. Nagrodzeni zostali: za wiersze — Marta Kaliciak kl. VI, Kuba Rybkowski kl. V, Agata Kaliciak kl. IV, za prace plastyczne — Sylwia Kwiatkowska kl. VI, Daria Polak kl. V, Kamila Szlakiewicz kl. IV, Dominika Kwiatkowska kl. III, Kamil Polak kl. I, Kuba Wyrzykowski kl. O.
Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Barkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.10.2008 r.

Dzień Nauczyciela

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel, który przygotowała klasa V. Przestawiono inscenizację pt. „Lekcje wytrzymałości”, były piosenki, życzenia i laurki, wykonane przez uczniów.
Pani Dyrektor Beata Skowron wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora, otrzymali je: Danuta Cierpik, Maria Nowakowska, Barbara Osiadła, Urszula Mroczkowska, Katarzyna Kalinowska, Małgorzata Tomaszewska, Beata Lewandowska, Krzysztof Olejnik oraz pracownicy: Dorota Zielińska i Jerzy Kłak.
Na koniec zaproszeni goście i nauczyciele udali się na słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

30.09.2008 r.

Dzień Wesołego Ziemniaka / Dzień Chłopca

30 października 2008 r. obchodziliśmy Dzień Wesołego Ziemniaka oraz Dzień Chłopca. W szkolnym holu odbywały się przeróżne konkurencje: sportowe, plastyczne, a także test z wiedzy o zie­mniaku. Najwięcej emocji wzbudziły konkursy sportowe, m.in. rzut ziemniakiem do kosza, zbieranie na czas, slalom z ziemniakiem na łyżeczce. Następnie uczniowie malowali, a właściwie „stemplowali” jesienne plakaty, ponieważ można było posługiwać się wyłącznie stempelkami wykonanymi z ziemniaka.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji pani Danusia Cierpik wręczyła nagrody poszczególnym drużynom. Po tych emocjach udaliśmy się na ziemniaczany poczęstunek: sałatkę przygotowaną przez kl. VI oraz na pieczone ziemniaki, których doglądał w ognisku pan woźny.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.09.2008 r.

Sprzątanie Świata

Podczas 15 edycji akcji „Sprzątanie świata” w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbyły się warsztaty połączone z porządkowaniem otoczenia szkoły oraz pobliskiego lasu.
Na porannym apelu pani dyrektor przypomniała wszystkim ideę tegorocznej akcji „Ziemia w twoich rękach”. W tym roku największą uwagę zwrócono na lasy, dlatego gościem był pan leśniczy ze Strzegowa Krzysztof Miazgowicz, który opowiadał o funkcjach lasu oraz dlaczego powinniśmy dbać o jego czystość. Następnie wszyscy uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. „Czysty Las”. Najładniejsze plakaty zostały nagrodzone pięknymi albumami i książkami o tematyce przyrodniczej (nagrody ufundowało Koło Łowieckie „Dzik” z Grabic).
Ostatnim punktem naszego ekologicznego dnia było sprzątanie: klasy młodsze zajęły się okolicą szkoły, natomiast starsi uczniowie z wychowawcami udali się do lasu. Mieliśmy ręce pełne pracy, więc worki szybko się napełniały. Mamy nadzieję, że nie tylko my będziemy pamiętali o czystości wokół nas.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.09.2008 r.

Nowa sala komputerowa

We wtorek 9 września 2008 r. w Szkole Podstawowej w Strzegowie dokonano uroczystego otwarcia sali komputerowej z nowymi jedenastoma komputerami. O przecięcie wstęgi pani dyrektor poprosiła przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - uczennicę Katarzynę Gruszczyńską oraz uczniów: Mateusza Kaniaka i Kamila Polaka. Po symbolicznym otwarciu wszyscy uczniowie mogli wejść do sali i dokładnie obejrzeć jej nowe wyposażenie. Niektórzy już nie mogą doczekać się „nowych” lekcji informatyki.
Komputery pozyskano z programu „Pracownie komputerowe dla szkół” z projektu finansowanego ze środków EFS.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.06.2008 r.

Czysty las

19 czerwca 2008 r. w naszej szkole w ramach zakończenia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie CZYSTY LAS, odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. Babcia Jaga. Klasa IV humorystycznie pokazała zagrożenia czyhające na bajkowy las, aktorzy dostali gromkie brawa i słodki poczęstunek od Pani Dyrektor. Po przedstawieniu osobom, które brały udział w konkursie z ostatniego numeru gazetki Wesoło ze Szkołą, wręczone zostały upominki za wykonanie pojemniczka na biurko (na przybory szkolne).

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

15.06.2008 r.

25-lecie święceń kapłańskich

15 czerwca 2008 r. proboszcz parafii pw. św. An­toniego w Strze­gowie - Krzysztof Korcz obchodził 25–lecie świeceń kaplańskich. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza odpustowa. Następnie zaproszeni goście udali się do wiejskiej świetlicy, gdzie odbywało się dalsze świętowanie. Niewątpliwą atrakcją był występ pań z zespołu „Strzegowianki” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie. Przygotowany program artystyczny obfitował w taniec, recytację i śpiew, nasi młodzi artyści otrzymali gromkie brawa oraz... słodkie upominki od Jubilata.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

24.05.2008 r.

Bawimy się w Strzegowie

Czujemy już oddech wakacji, coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Okazją do takiej zabawy był Dzień Dziecka zorganizowany przez dyrektora - panią Beatę Skowron i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Strzegowie, przy wsparciu Koła Łowieckiego „Dzik”.
Na sobotę 24 maja zostały zaproszone wszystkie (nie tylko szkolne) dzieci oraz ich rodzice. Przygotowano dla nich rozmaite atrakcje. Można było przejechać się bryczką pana J. Filipiaka, zrobić fryzurę u pami Z. Lewandowskiej i pana B. Olejnika, wymalować fantazyjnie twarze u Kasi i Kamili lub samemu pobawić się farbami witrażowymi. Na zmęczonych tymi atrakcjami czekała kiełbaska z grilla, kawa i domowe wypieki, a na wszystkie dzieci zimne lody ze sklepu pani A. Gruszczyńskiej. Kto się posilił, mógł spalić kalorie na trampolinie, przejechać się wozem strażackim OSP Strzegów i obejrzeć pokaz tresury psa Filipa, a także zapoznać się ze sprzętem, którym posługuje się Straż Graniczna w Gubinku. Dla dzieci była także loteria fantowa, dzięki ofiarności sponsorów: GS Gubin oraz pństwa: B. Makaś „Sękocin”, D. Barylskiej, Z. Bołoczko, M. Polaszyka, Hołogów, Dremo. Trudno było nam się rozstać, kiedy o godz. 18.30 podjechał autobus szkolny i zabrał dzieci do domów.
Dla dorosłych mieszkańców Strzegowa i okolic została przygotowana zabawa taneczna. Jej organizatorami byli: Rada Rodziców SP Strzegów i Koło Łowieckie „Dzik” w Grabicach. Kolejna zabawa, z której dochód pomoże dzieciom wyjechać na wycieczkę. Atrakcją zabawy był dzik, upolowany przez leśniczego K. Miazgowicza, a upieczony przez leśniczego E. Bojko. Można było wylicytować tort podarowany przez Cukiernię „Kremowa” państwa Dembowskich i zatańczyć „walczyka czekoladowego” przy muzyce puszczanej niezawodnie przez leśniczego A. Skowrona.
Każda taka impreza to wiele godzin przygotowań i ciężkiej pracy, jednak uśmiech dziecka, jego radość jest najlepszą nagrodą i motywacją do następnych działań. Niewiele moglibyśmy zrobić gdyby nie wsparcie rodziców z naszej szkoły. Dziękujemy szczególnie państwu: Bilińskim, Bojanowskim, Gruszczyńskim, Wyrzykowskim, Myśków, Soleckim, Rybkowskim, Zielińskim i panu Pieszczyńskiemu.
Do zobaczenia na następnej zabawie!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

19.05.2008 r.

Wycieczka do muzeum

19 maja 2008 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Kłopotu, gdzie mieści się Muzeum Bociana Białego. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o zwyczajach i wędrówce tych ptaków, a także z wieży obserwacyjnej oglądać przez lornetki ich gniazda. Aby odpocząć i zregenerować swoje siły, upiekliśmy w ognisku kiełbaski. Następnym etapem wycieczki była Zielona Góra: wybraliśmy się na spacer deptakiem oraz na lody. Potem udaliśmy się w stronę dworca PKP i odjechaliśmy pociągiem do Czerwieńska, gdzie czekał na nas autobus. Emocji i wrażeń było wiele, tym bardziej, że niektórzy pociągiem jechali pierwszy raz w życiu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

16.05.2008 r.

Dzień Rodziców

W piątek 16 maja 2008 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziców. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Zgromadzoni goście nagrodzili występy gromkimi brawami, a następnie udali się na słodki poczęstunek. Niespodzianką dla rodziców był koncert Filharmonii Zielonogórskiej. Tym razem zaprezentowano muzykę zespołu The Beathels. Słuchając tych utworów nie można długo usiedzieć, dlatego po chwili wszyscy odsunęli krzesełka i ruszyli do tańca. Była świetna zabawa! Tym tanecznym akcentem zakończył się nasz Dzień Rodziców.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.05.2008 r.

Wesoło ze szkołą

Wesoło ze szkołą to szkolna gazetka, która ukazuje się cyklicznie od 2003 r. W każdym numerze jest konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. 6 maja 2008 r. za wykonanie wiosennych symboli zostały nagrodzone: Roksana Sykuła (kl.V), Patrycja Wyrzykowska (kl. V), Kasia Gruszczyńska (kl. V), Magda Sieczkowska (kl. VI), Daria Polak (kl. IV), Roksana Myśków (kl. IV), Małgosia Skowron (kl. IV), Emilka Polak (kl. V), Natalka Hołoga (kl. VI).

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

5.05.2008 r.

Święto Konstytucji

W dniu 5 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Klasa IV przedstawiła krótką inscenizację przybliżającą nam okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja w 1791 roku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.04.2008 r.

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy. Trzyosobowe drużyny klasowe kolejno losowały i odpowiadały na pytania. Trzeba było również wykazać się znajomością odgłosów natury i poprawnie je nazwać.
Po kilku rundach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - kl. 3
II miejsce - kl. 2 i kl. 5
III miejsce - kl. 4
IV miejsce - kl. 6.
Nagrody związane były oczywiście z naszą planetą. Na najlepszych czekały książki, a na pozostałych uczestników pamiątkowe mapki, foldery przyrodnicze i słodycze.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

1.04.2008 r.

Rocznica

W przeddzień trzeciej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II (2 IV 2005 r.) spotkaliśmy się w szkole na uroczystym apelu i wspominaliśmy tę Wielką Postać: wspólnie zaśpiewaliśmy Barkę i oglądaliśmy film o Janie Pawle II. Odbył się również konkurs na najlepsze wykonanie piosenki Lolek. Wszystkie klasy pięknie śpiewały, dlatego pani katechetka nagrodziła wszystkich pamiątkowymi obrazkami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.03.2008 r.

Pożegnanie zimy

Do Gorzowa Wlkp. uczniowie wyruszyli o godz. 6.30. Tam czekała ich niesamowita przygoda z łyżwami. O 10.00 dotarli do kompleksu sportowego „Słowianka”. Przez ponad godzinę pod czujnym okiem instruktora wszyscy jeździli na łyżwach. Upadków było niewiele, a niektórzy (nawet nauczyciele) czuli się na lodowisku tak, jakby jeździli od zawsze.
Druga część tego sportowego dnia to pobyt na basenie, gdzie dzieci szalały na zjeżdżalniach a na zmęczonych czekały odprężające kąpiele z bąbelkami i masaże.
Dzień był niezwykły i ciekawy. Na prośbę uczniów nauczyciele obiecali, iż w przyszłym roku zorganizują podobny wyjazd - szczególnie na lodowisko. Teraz pozostaje czekać na kolejną wycieczkę do Kłopotu, która odbędzie sie w maju tego roku. Dzieci zwiedzą tam m.in. Muzeum Bociana Białego.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

28-31.01.2008 r.

Ferie w Strzegowie

W dniach 28-31 stycznia 2008 w szkole podstawowej odbywały się zajęcia dla dzieci. Przez 4 dni czekały na uczniów rożne atrakcje: warsztaty plastyczne, konkurs językowo-ortograficzny, wycieczka do lasu, ognisko, rozgrywki sportowe i zajęcia informatyczne i taneczne. Na najlepszych uczestników czekały dyplomy i nagrody, a dla wszystkich były nagrody pocieszenia. Na zajęcia uczniowie mogli dojechać szkolnym autobusem, za którego użyczenie serdecznie dziękujemy panu Wójtowi E. Aksamitowskiemu.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.01.2008 r.

Zabawa karnawałowa

26 stycznia w Strzegowie odbyła się zabawa karnawałowa: najpierw dla dzieci, a następnie dla dorosłych - rodziców i gości. W strojach karnawałowych, przy muzyce zespołu „Akord” wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświet-nienia naszej imprezy. A są to: Nadleśnictwo Gubin, „Warta” T. Zdrojewska, Cukiernia GS, Zakład Fryzjerski „Pappilon”, Zakład Fryzjerski - K. Bądzielewska, Sklep ABC „Łukasz” G. Młodawska, „Darigo” M. Polaczyk, Sklep Spoż.-Warzywniczy M. Polaszyk, Strzegów: Sklep Spoż-Przem. A. Gruszczyńska, Sklep Z. Hołoga, Leśniczy K. Miazgowicz, Sołtys T. Solecki, Markosice: Sklep R. Dremo, Grabice: „ZUL” K. Szewczyk, Leśniczy A. Skowron.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

18.01.2008 r.

Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie młodszych klas zaprezentowali inscenizację, piosenki oraz wierszyki. Złożyli wszystkim przybyłym życzenia. Były też tańce w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego. Potem pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Miłą niespodzianką podsumowującą uroczysty dzień był występ artystów z filharmonii zielonogórskiej pt. Tańce Europy. Wszystkim bardzo się podobało.

linia

13.01.2008 r.

Jasełka w Kościele Parafialnym

Uczniowie w czasie niedzielnej mszy wystawili jasełka. Przedstawienie bardzo się podobało i młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Niespodzianką było przybycie Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami.
Pani dyrektor przekazała księdzu pieniądze zebrane ze sprzedaży bożonarodzeniowych stroików wykonanych przez uczniów.