O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

3.09.2018 r.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyła się 3 września 2018 r. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła, a potem odbył się uroczysty apel. Wszystkich przybyłych uczniów i rodziców przywitała pani dyrektor Beata Skowron i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.
Wychowawcy klas:
Oddział przedszkolny 3-4 latki - Monika Grzecznowska
Oddział przedszkolny 5-6 latki – Agnieszka Klucznik
Klasa II – Anna Pakos
Klasa I – Beata Naruszewicz

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.06.2018 r.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po przywitaniu pani dyrektor oddała głos uczniom. Dzieci programem artystycznym podziękowały za trud włożony w ich opiekę i nauczanie. Nie zabrakło upominków od młodszych kolegów i koleżanek, a także kwiatów dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wyróżnieni uczniowie w roku szkolnym 2017/2018, to: Nikola Krześlak, Weronika Dwornicka, Gracjan Fatalski, Hanna Duda, Natalia Pach, Natalia Solecka. Następnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków. Dzieci starsze wraz z młodszymi przedstawiły program artystyczny. Rodzice gromko oklaskiwali występy swoich pociech. Po wystąpieniu dzieci pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy ukończenia przedszkola. Na zakończenie dla wszystkich dzieci i gości został przygotowany słodki poczęstunek.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

13.06.2018 r.

Pasowanie na czytelnika

13 czerwca uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Dzieci najpierw musiały wykazać się swoją wiedzą czytelniczą przed Królową Książką oraz zaprezentowały wierszyki J. Brzechwy. Następnie złożyły przysięgę, w której zapewniały m.in. o tym, że będą szanować książki, obowiązki czytelnika zaś „wypełniać z wielką powagą”. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała uroczyście uczniów klasy pierwszej na czytelników. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Pasowanie na czytelnika to pierwszy etap na drodze do tego, by stać się wzorowym czytelnikiem. Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód i niezwykłych emocji, rozwijały ich wyobraźnię, a biblioteka szkolna była miejscem przyjaznym i chętnie przez nich odwiedzanym.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

6.06.2018 r.

Wycieczka do teatru i Krainy Słodkości

6 czerwca udaliśmy się do Zielonej Góry do teatru na spektakl pt. „Wyprawa” opowiadający o niezwykłych przygodach elfa Toto i renifera Ojo podczas podróży na Księżyc po Księżycowe Kwiaty Zgody. Następnym etapem wycieczki była Kraina Słodkości. Dzieci mogły zobaczyć, jak tworzone są lizaki i wykonać je samodzielnie. Stanowiło to świetną zabawę nie tylko dla uczniów i przedszkolaków, ale także dla nauczycieli.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.05.2018 r.

Wycieczka do Gubina

9 maja 2018 roku dzieci z klas 0-III odwiedziły oddział Banku PKO BP w Gubinie. Pani Beata Weselska zaprosiła uczniów naszej szkoły do swojego oddziału. Uczniowie zwiedzili wszystkie wydziały, zapoznając się z ich zadaniami. Pracownicy chętnie opowiadali o swoich zajęciach i odpowiadali na pytania uczniów. Dzieci gościły nawet w gabinecie dyrektora. Zobaczyliśmy, jak są obsługiwani klienci i na czym polega praca w banku. Wielu uczniów oszczędza w SKO. Mamy nadzieję, że wycieczka zachęci do oszczędzanie również pozostałych. Po wizycie w banku był czas na chwile relaksu na pływalni, a pobyt w Gubinie został zakończony posiłkiem w restauracji Mc’Donalds.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.03.2018 r.

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegowie

11 kwietnia 2018 roku dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych odbyły wycieczkę do OSP w Strzegowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak strażacy przymierzając hełm i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.03.2018 r.

Koncert Majki Jeżowskiej

23 marca dzieci ze szkoły w Strzegowie miały możliwość poznać jedną z największych i najbardziej cenionych piosenkarek dla dzieci polskiej sceny muzycznej. Zorganizowano dzieciom wyjazd na koncert Majki Jeżowskiej. Uczniowie na koncercie bawili się znakomicie. Roztańczeni i rozśpiewani otrzymali kilka prezentów od piosenkarki, w tym jeden najważniejszy – najnowszy album. Główną nagrodę wytańczyli razem z panią Agnieszką Klucznik, której choreografia najbardziej spodobała się Majce Jeżowskiej.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2018 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

Od kilku lat zgodnie z tradycją świętujemy w naszej szkole nadejście wiosny. Uczniowie z klasy III zrobili Marzannę, z którą wyruszyliśmy nad staw, aby wypędzić zimę. Ciężko było się z nią rozstać, ponieważ bardzo się nam podobała. Mimo to wśród okrzyków „Precz zimo zła!” Marzanna spłonęła. W szkole czekały na nas smaczne, grillowane kiełbaski, które z chęcią zjedliśmy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

20.03.2018 r.

Wiosenne śniadanie

20 marca przedszkolaki z naszej szkoły samodzielnie przygotowały kolorowe, wiosenne kanapki na śniadanie. Na kanapkach znalazły się takie warzywa jak: pomidor, rzodkiewka, sałata, szczypiorek, ogórek oraz wiele innych smakołyków.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

15.03.2018 r.

Warsztaty wielkanocne

15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne. Podczas zajęć każdy z uczniów wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz kwiatów. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

14.03.2018 r.

Konkurs Recytatorski

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie rejonowym, powiatowym i wojewódzkim. Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego.
14 marca w Szkole Podstawowej w Grabicach Filia w Strzegowie odbył się szkolny etap tego konkursu.
Laureaci:
I miejsce – Weronika Dwornicka
II miejsce – Nikola Krześlak
III miejsce – Hanna Duda
IV miejsce – Natalia Solecka
Wyróżnienie – Julia Kiwka
Uczniowie ci będą reprezentować szkołę na przeglądzie rejonowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Gubinie.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.03.2018 r.

Kanapki - jemy zdrowo i kolorowo!

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Dlatego w piątek, 9 marca nasi uczniowie z klas I-III postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując drugie śniadanie. Na zajęciach dzieci uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się zdrowe drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawców przygotowały kanapki z dostępnych zdrowych produktów. Wszystkie dzieci z wielkim zapałem wykonywały swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć sałatę, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewkę, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że były bardzo zdrowe. Przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.03.2018 r.

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek i pań piękne życzenia, kwiaty i prezenty. W salach lekcyjnych odbyły się także wspólne poczęstunki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

9.02.2018 r.

Walentynkowy Bal Karnawałowy

9.02.2018 roku w naszej szkole odbył się „Walentynkowy Bal Karnawałowy". W holu pięknie ozdobionym czerwonymi balonami, serduszkami i serpentynami bawiły się dzieci wraz z zaproszonymi przedszkolakami z Chlebowa i Wałowic. Po prezentacji pięknych strojów, przy rytmach wesołej muzyki rozpoczęły się tańce, które przeplatane były zabawami i konkursami. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soku. Dla upamiętnienia wspaniałej zabawy dzieci pozowały do zdjęć w Karnawałowej Fotobudce.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.02.2018 r.

Mam talent

8 lutego w Szkole Podstawowej w Grabicach odbył się konkurs „Mam talent”. Do udziału zgłosiło się 13 uczestników z różnorodnymi prezentacjami. Były to popisy taneczne, muzyczne, gimnastyczne, recytatorskie (zespołowe lub indywidualne). Publiczność dopingowała, oklaskiwała i wspierała jak tylko mogła wykonawców, doceniając ich odwagę i talent. Szkolny show prowadziło dwóch uczniów: Marlena Łaska i Krzysztof Harbaruk. Przerwę po pierwszej części występów, uświetnił pan Ryszard Waplak, który pięknie zagrał na akordeonie. Jury, w którym zasiedli: pani dyrektor Beata Skowron, pan Artur Bezdziczek, pan Ryszard Waplak, pan leśniczy Sylwester Wróbel, miało trudne zadanie - uczniowie zadziwiali wspaniałymi występami. Ostatecznie jury ogłosiło werdykt:
I miejsce – Weronika Dwornicka, Filip Graczyk (taniec towarzyski)
II miejsce – Lena Budzianowska (gra na skrzypcach)
III miejsce – Krystian Data (śpiew)
Nagrodę publiczności zdobyła grupa gimnastyczna z klasy VI w składzie: Wiktoria Solecka, Alicja Kiwka, Angelika Wojtal, Marcel Konowalczuk.
Gratulujemy!!!
Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu naszym przyjaciołom i sponsorom: Nadleśnictwo Gubin, Sołectwo Grabice - Zbigniew Gaca, Firma „ZIKO” Marzena i Dariusz Zinów, Firma „ZED” Edyta i Paweł Zajkowscy, Sklep „DWOJAN” Jan Dwornicki.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

26.01.2018 r.

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyła się uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci z przedszkola przygotowały z tej okazji piękny program artystyczny, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, a uczniowie z klas I – III zaprezentowali „Kalinkę” i „Krakowiaka”. Dzieci przygotowały również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, obdarowały także gości własnoręcznie wykonanymi laurkami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów