O szkole Aktualności Pracownicy Nasze
osiągnięcia
i sukcesy
Kontakt   INFORMACJE
dla rodziców i uczniów
Koła
zainteresowań
Przyjaciele
szkoły
  Zestaw podręczników
i programów nauczania
Realizowane
programy
  Projekt i wykonanie
GRAF MEDIA

Valid XHTML 1.0 Transitional

Poprawny CSS!

linia

kwiecień 2019 r.

Apel Wielkanocny

W naszej szkole odbył się Apel Wielkanocny z udziałem Dyrektora, rodziców, nauczycieli i uczniów. Jak na wiosnę przystało było bardzo kolorowo i radośnie. Przedszkolaki przygotowały piosenki i wierszyki, które przypominały o tradycjach wielkanocnych. Były radosne pisanki, piosenka o Śmingusie-dyngusie oraz przedświątecznych, gorących przygotowaniach w naszych domach. Były też kurki, baranki, kuchciki i inne kolorowe przegrania. Wszyscy wszystkim złożyli życzenia z okazji świąt i zasiedli do świątecznego poczęstunku.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

kwiecień 2019 r.

Warsztaty wielkanocne

W kwietniu 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne. Podczas zajęć każdy z uczniów wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny wodnej, gałązek wierzbowych z baziami oraz kwiatów. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie były tradycje i zwyczaje związane z palmami wielkanocnymi.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

marzec 2019 r.

Wiosenne kanapki

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy. Dlatego w marcu uczniowie z klasy I postanowili o tym wszystkim przypomnieć, przygotowując drugie śniadanie. Na zajęciach dzieci uczyły się o zdrowym odżywianiu, poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Same wybrały produkty, z których powinno składać się drugie śniadanie. Następnie pod kierunkiem wychowawczyni, pani Beaty Naruszewicz przygotowały kanapki z dostępnych, zdrowych produktów. Wszystkie dzieci z wielkim zapałem wykonywały swoją pracę, której rezultatem były różnorodne i bardzo kolorowe kanapki. Można było na nich znaleźć pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewkę, które nie tylko dodawały kanapkom uroku i smaku, ale przede wszystkim sprawiły, że były zdrowe. Przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

23.03.2019 r.

Zrób zakupy, podziel się żywnością

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabicach z Filią w Strzegowie jako Wolontariusze PCK wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności na terenie Biedronki przy ulicy Śląskiej, organizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Gubinie. Ochotnicy z klasy I zostali przygotowani przez opiekuna Szkolnego Koła PCK panią Beatę Naruszewicz. Wolontariusze PCK zbierali artykuły, które w całości zostaną przeznaczone do paczek żywnościowych oraz paczek ze słodyczami dla ubogich rodzin, mieszkających w naszej gminie. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Możemy być dumni z Marcela i Filipa! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli naszą akcję! Dziękujemy za okazane serce.

kronika SP Strzegów
linia

21.03.2019 r.

Powitanie wiosny

Od kilku lat zgodnie z tradycją świętujemy w naszej szkole nadejście wiosny. Uczniowie z klasy II zrobili Marzannę, z którą wyruszyliśmy nad staw, aby wypędzić zimę. Ciężko było się z nią rozstać, ponieważ bardzo się nam podobała. Mimo to wśród okrzyków „Precz zimo zła!” Marzanna spłonęła. W szkole czekały na nas smaczne, grillowane kiełbaski, które z chęcią zjedliśmy.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.03.2019 r.

Pasowanie na czytelnika

21 marca uczniowie klasy 1 zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Dzieci najpierw musiały wykazać się znajomością bohaterów znanych książęk przed Królową Książką oraz zaprezentowały wspólnie wiersz Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”. Następnie złożyły przysięgę, w której zapewniały m.in. o tym, że będą szanować książki , obowiązki czytelnika zaś „wypełniać z wielką powagą”.Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała uroczyście uczniów klasy pierwszej na czytelników. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
Nie zabrakło także akcentów wiosennych, jak na pierwszy dzień wiosny przystało. Pióra do pasowania użyczył sam bociek, a i wiosna , radosna i kolorowa „przyszła pieszo” i punktualnie.
Pasowanie na czytelnika to pierwszy etap na drodze do tego , by stać się wzorowym czytelnikiem. Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód i niezwykłych emocji, rozwijały ich wyobraźnię , a biblioteka szkolna była miejscem przyjaznym i chętnie przez nich odwiedzanym.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

8.03.2019 r.

Apel z okazji Dnia Kobiet

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Obecnie jest oficjalnym świętem w wielu krajach obchodzonym corocznie 8 marca. Mężczyźni wręczają wtedy kobietom kwiaty i upominki. Z tej okazji pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Grabicach. W przygotowanym pod kierunkiem pana Adama Naruszewicza programie rozrywkowym mieliśmy okazję zobaczyć, jak nauczają panie. Panowie odpowiadali na pytania dotyczące zachowania kobiet w różnych sytuacjach. Akademia wywołała wiele uśmiechów na twarzach naszych uczniów. Nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet. Panie zostały obdarowane tortem, czekoladami i kwiatami.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

marzec 2019 r.

Wycieczka do Gubina

W marcu 2019 roku dzieci ze Szkoły Filialnej w Strzegowie pojechały do Gubina. Najpierw odwiedziły oddział Banku PKO BP w Gubinie. Uczniowie zwiedzili wszystkie wydziały, zapoznając się z ich zadaniami. Pracownicy chętnie opowiadali o swoich zajęciach i odpowiadali na pytania uczniów. Dzieci gościły nawet w gabinecie dyrektora. Zobaczyły, jak są obsługiwani klienci i na czym polega praca w banku. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Bibliotece Miejskiej. Pani Agnieszka Maternik przywitała wszystkich, a następnie opowiedziała dzieciom w jaki sposób wypożycza się książki, jak należy o nie dbać. Na zakończenie przeczytała dzieciom kilka bajek. Następnym punktem wycieczki było wejście na pływalnię. Zabawa w wodzie była udana.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

22.02.2018 r.

Dzień Babci i Dziadka

22 lutego w świetlicy wiejskiej w Strzegowie odbyła się uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci z przedszkola przygotowały z tej okazji piękny program artystyczny, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze, zatańczyły. Przedszkolaki przygotowały również dla dziadków poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców, obdarowały także gości dyplomami pamiątkowymi.

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

11.01.2018 r.

Zabawa karnawałowa

11 stycznia 2019 roku pojechaliśmy do Drzeńska Małego na zabawę karnawałową zorganizowaną przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Chlebowie. Na sali zaroiło się od księżniczek, wróżek, klaunów, policjantów i innych wspaniałych pomysłów na przebranie. Wszyscy bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, także nauczycielom i rodzicom udzielił się nastrój karnawału. Były wężyki, kółeczka i tańce w parach prowadzone przez animatorkę zabaw dziecięcych panią Iwonę. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę!

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów
linia

21.12.2018 r.

Jasełka

6 stycznia w świetlicy wiejskiej w Strzegowie licznie zgromadzeni rodzice oraz mieszkańcy wsi mogli wspólnie obejrzeć przygotowane przez uczniów Szkoły Filialnej w Strzegowie jasełka oraz przyjąć życzenia „szczęścia, zdrowia, pomyślności na ten Nowy Rok”. Potem na gości czekał słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło wszystkim zgromadzonym wielu niezapomnianych wrażeń. Na pewno na długo pozostaną w pamięci tak radośnie śpiewane przez dzieci słowa „Hej kolęda, kolęda…”

kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów kronika SP Strzegów